Взагалі-то, я не вважаю ліниві вареники варениками. Ну, слухайте, навіть якщо продукти використані для їх приготування однакові, то вареник — це вареник, а лінивий вареник — це галушка, хіба не так? Але, якщо вже повелося називати шматочки тіста, в які підмішана начинка для вареників, лінивими варениками, то я не проти. Тим більше, що сама часом ними грішу. Саме «грішу», бо вареники — це майже мистецтво, і «ліниві вареники» не мають до нього ніякого відношення. Зате – швидко і смачно! В цій статті поділюся з вами найпростішим рецептом лінивих вареників з сиром. Бо, якщо вже економити час, то треба економити його на повну. Якщо з часом нема проблем, то наліпіть справжніх вареників і не мудруйте з лінивими!
Для початку дістаємо сир з холодильника і розминаємо його виделкою, щоб не було великих грудочок. Додаємо до сиру яйце, сіль і ще раз гарно перемішуємо. Далі черга за цукром. Знову перемішуємо. Це важливо — додавати інгредієнти по черзі і кожного разу перемішувати. Якщо змішати їх всі одразу, будуть проблеми з замісом тіста.
В кінці додаємо борошно. Я не просіюю. Місимо тісто спочатку виделкою в мисці, потім викладаємо його на стіл, посипаний борошном, і доводимо справу до кінця. Тісто не має бути таким еластичним і густим, як на звичайні вареники. Воно – дуже ніжне і м’яке, липне до рук, але борошна більше підмішувати не потрібно. Можна вмочувати руки в олію чи воду, щоб було зручніше вимішувати тісто. В ньому мають відчуватися крупинки сиру.
Насправді цей процес займає буквально пару хвилин. Я описувала процес довше 🙂
Відрізуємо шматок тіста, формуємо з нього ковбаску і ріжемо її на невеликі шматочки. Це і є наші ліниві вареники, так би мовити, напівфабрикат. Їх можна заморозити, виклавши на дощечку, присипану борошном, а можна одразу зварити.
Наливаємо в каструлю воду, доводимо до кипіння, солимо і кладемо в кип’яток наші галушки-ліниві вареники. Варимо їх пару хвилин. Практично, як тільки вспивли (ну, хіба півхвилини можна потримати), дістаємо шумовкою з води і кладемо в тарілку. Заморожені, мабуть, можна витримати на хвилину довше.
Важливо! Переварені ліниві вареники стають розлізлими і не такими смачними, хоч і їстивні.
Подаємо ліниві вареники з сиром до столу зі сметанкою чи вершковим маслом, мед і варення теж підійдуть — тут, як кому подобається.
Смачного!
Наталка Гурман,
ЗЕЛЕНА САДИБА.