Кожна господиня має свої улюблені рецепти печива, за якими випікає домашні смаколики багато років. Їх може бути один-два, а може — і з десяток. Але це обов’язково прості в роботі, швидкі, з мінімальним набором продуктів рецепти. Є такі і у мене. І всі вони вже опубліковані на «Зеленій садибі», а в цій публікації я зібрала їх до купи. Тепер, коли малеча попросить чогось солоденького, я погляну в цю статтю, зазирну в холодильник і обов’язково знатиму, що мені з наявних інгредієнтів спекти швидко до чаю. Отже, швидкі і прості рецепти домашнього печива — до вашої уваги.
Масло і яйце виймаємо з холодильника, щоб вони були кімнатної температури. Горіхи трохи підсмажуємо на сухій сковорідці (але це не обов’язково) і збиваємо блендером до стану порошку, додаємо до сухих інгредієнтів (борошно, цукор, розпушувач і ванілін). Добре розмішуємо.
Пом’якшене вершкове масло ріжемо ножем і додаємо до борошна, розтираємо масу до однорідності. Додаємо яйце і замішуємо тісто. Завертаємо в плівку і кладемо в холодильник на пів години. Охолоджене тісто розкатуємо в пласт товщиною трохи менше сантиметра. Формочками робимо печиво. Викладаємо на деко. Випікаємо печиво 20 хвилин (до рум’яності) при 180 градусах у розігрітій духовці. За бажання, можна обваляти готове печиво в цукровій пудрі. Це рецепт ідеальний і для приготування пасхального печива.
Серед рецептів печива, які я практикую, цей мабуть найшвидший. Розігріваємо духовку до 180 градусів. В мисці змішуємо борошно, розпушувач і сіль. Масло кімнатної температури збиваємо міксером, чи перетираємо з цукром ложкою. Додаємо яйце і лимонний сік і пів хвилини збиваємо масу міксером. Порціями, за три рази, додаємо в чашу борошно, добре збиваючи масу міксером на невеликій швидкості чи вручну вінчиком. Вмішуємо в тісто кунжут.
На деко, вистелене папером для випікання, чайною ложкою викладаємо тісто. Надаємо форму «медальки» кожній печенюшці. Слідкуйте, щоб між кунжутним печивом було достатньо місця. Випікаємо печиво з кунжуту приблизно 10 хвилин. Будьте уважні, щоб воно не перепеклося! Даємо охолонути.
Детальний рецепт печива — Кунжутне печиво за 15 хвилин.
В моїй добірці «рецепти печива» цей, мабуть, найпростіший. Розігріваємо духову шафу до 170 градусів. Яйця у мисці збиваємо міксером до піни. Додаємо цукор та ванілін, знову збиваємо. Далі — нарізане вершкове масло кімнатної температури, теж збиваємо. Додаємо просіяне борошно із розпушувачем — спочатку частину, злегка збиваємо. Потім — іншу частину. На цьому етапі можна додати дрібку солі та за бажання апельсинову цедру. Замішуємо тісто ложкою. Нарізаємо яблука кубиками та поєднуємо з тістом.
Кладемо пергаментний папір на деко або змащуємо маслом. Прямо з ложки формуємо «їжачки» середнього розміру та відправляємо у розігріту духову шафу. Випікаємо до рум‘яної скоринки (орієнтовно 15-20 хвилин). Можна його посипати цукровою пудрою та корицею, а можна залишити як є.
А пам’ятаєте рецепт домашнього печива на горілці? В 90-ті було дуже популярним… Воно реально смачне! Спробуйте!
Робимо тісто. Для цього в одній ємності змішуємо всі сухі інгредієнти, а в другій збиваємо яйце з кокосовою олією. Вливаємо суміш олії з яйцем у борошно і замішуємо тісто. Воно має бути м’яким і жирним. Потім тісто треба розкачати на дошці. Якщо тісто вийшло занадто густим і погано розкачується, можна вмішати в тісто ще трохи кокосової олії. Якщо занадто жирне — додати трохи борошна. Розкатуємо тісто на дошці до товщини приблизно 0,5 см. Потім його можна порізати на невеликі шматочки, а можна використати спеціальні формочки чи чарку. Переносимо печиво на деко, застелене пергаментом, ставимо в духовку, розігріту до 190-200 °С, і випікаємо 10 хвилин.
Миємо лимон, кладемо його в каструльку з водою і варимо на невеликому вогні після того, як закипить, десять хвилин. Дістаємо лимон з кип’ятка, охолоджуємо і ріжемо на кілька частин (слідкуйте, щоб не втратити лимонний сік). Видаляємо з лимону кісточки і ділимо його на частини. Робимо пюре з лимону за допомогою блендеру.
Змішуємо в мисці сухі інгредієнти: борошно, цукор, ванілін, розпушувач. Додаємо олію і пюре з лимону. Замішуємо тісто. Якщо дуже липне до рук, додайте борошна. Якщо погано замішується, додайте олії. Але все одно тісто буде трохи липнути до рук і до дошки чи столу. Це нормально. Качалку посипте борошном, а тісто розкатуйте на папері для випічки.
Розкатуємо тісто шаром приблизно 0,5 см і формочками вирізаємо печиво. Викладаємо його на деко із папером для випікання і ставимо в розігріту до 180 °С духовку. Випікаємо печиво приблизно 10 хвилин. Готове печиво посипаємо цукровою пудрою.
Тремо на тертушку моркву і яблуко і змішуємо з вівсяними пластівцями і цукром. Добре перетираємо і залишаємо цю масу, як мінімум, на пів годинки. Родзинки промиваємо і замочуємо в холодній воді. Арахіс товчемо в ступці. Через півгодини додаємо у вівсяну масу родзинки (добре віджати воду), арахіс, олію. Гарно перемішуємо. Додаємо ванілін і соду, погашену оцтом. Знову перемішуємо і поступово вводимо борошно. Борошно краще підмішувати, виклавши тісто на дошку, а не в мисці. Тісто має вийти ніжним і еластичним і липнути до рук.
Відщипуємо від тіста приблизно однакові частинки і формуємо майбутні коржики — спочатку ліпимо кульку, а потім її розплющуємо на долоні. При цьому руки доведеться вмочувати у воду чи в олію. Викладаємо печиво на деко (використовуємо папір для випічки) і ставимо в духовку. Температура випікання 160 °С, час — приблизно 20 хвилин.
Детальний рецепт печива — Домашнє вівсяне печиво — для посту і здорових перекусів.
Висипаємо на м‘яту цукор і збиваємо блендером до утворення однорідної маси. Окремо змішуємо борошно з розпушувачем, додаємо його до м’яти і знову ретельно збиваємо. Додаємо м’яке масло і 1 яйце та збиваємо усі інгредієнти разом.
Застилаємо форму пергаментом та викладаємо на неї майбутнє домашнє печиво. Я змочую руки у холодній воді щоразу, як беру тісто до рук, щоб воно не прилипало. Скатавши кульку, покладіть її на дно форми і трішки приплюсніть. Випікаємо 15 хвилин при температурі 180 градусів. Дуже важливо не перепекти м’ятне печиво, якщо перетримати до появи зарум’янювання — воно пересохне.
Вершкове масло розігріваємо і додаємо цукор, ваніль та яйця. Все добре перемішуємо. Борошно просіваємо, додаємо розпушувач. Поступово додаємо борошно в вершкову суміш. Вимішуємо. Горіхи можна взяти будь-які, мікс різних горіхів необхідно порубати до однакового розміру. Ізюм без кісточки потрібно попередньо помити і обсушити. Додаємо також в’ялену вишню та черешню (набір цукатів може бути дуже різним). Додаємо горіхи та цукати в тісто.
Вологими руками формуємо з тіста два батончики шириною 10 см та укладаємо на деко, застелене пергаментом. Випікаємо печиво при температурі 180 градусів близько 20-25 хвилин, до зарум’янювання. Дістаємо батончики з духовки і даємо охолонути трохи — хвилин 10. Розрізаємо під кутом 45 градусів на шматочки шириною 2-2,5 см і відправляємо знову в духовку ще хвилин на 10.
Детальний рецепт печива в публікації Італійське печиво біскотті своїми руками.
За рецептом цього печива, спочатку каву добре розтираємо з цукром, яйцем і жовтком. У борошно додаємо соду, 2 ст. л. какао, цукор (це, якщо любите солодке — додайте більше цукру, ніж 1 ст.л., що додали до яйця). Додаємо м’яке (але не розтоплене) вершкове масло. Потім — яйця і каву. Вимішуємо тісто. Зверху побризкаємо його оцтом. Ще раз вимішуємо.
Скатуємо з тіста кульки завбільшки з волоський горіх. Я додала всередину по лісовому горішку, можна без них. Відсажуємо кульки на застелений пергаментом лист і відправляємо в нагріту духовку на 10-15 хвилин при 180 °С. Печуться труфелі швидко. Нам не треба доводити їх до повної готовності, вони дійдуть самі. Гарячими їх обвалюємо в суміші цукрової пудри і какао.
Просіваємо борошно у велику миску. Холодне масло ріжемо дрібними шматочками і додаємо до борошна. Туди ж відправляємо і цукрову пудру, мелені мигдальні горіхи (або мигдальні пелюстки). Відправляємо у миску і яйце. Занурюємо руки в холодну воду та швидко замішуємо тісто. Відправляємо його в холодильник, як мінімум, на годину.
Після цього дістаємо та скатуємо ковбаски товщиною в палець. Нарізаємо їх на шматочки довжиною 5-8 см і формуємо з них півмісяці. Розкладаємо їх на пергаменті та випікаємо у попередньо нагрітій духовці при температурі 160 °C до ледь золотистого кольору. Поки вони ще гарячі обвалюємо їх в суміші цукрової пудри і ванілі. Можна додатково додавати при обвалюванні у пудру мигдальні пелюстки.
Дорогі читачі! На нашому сайті є і інші рецепти печива, які можуть вас зацікавити. Не лінуйтеся радувати своїх близьких домашньою випічкою. Це — не просто смачно. Це ті маленькі радощі, які щоденно роблять наше життя затишним і приємним.
Смачного!
Наталка Гурман,
ЗЕЛЕНА САДИБА.