Ми якось писали, як визначити кислотність ґрунту в домашніх умовах. Але, що робити, якщо, наприклад, знаємо, що земля у нас кисла, але для комфортного почуття тієї чи іншої рослини потрібне лужне середовище? Все дуже просто – кислий ґрунт потрібно розкислити. Як – розкажемо в цій статті.

Як розкислити ґрунт? 4 простих способи

Як розкислити ґрунт? 4 простих способи

Щоб зменшити кислотність ґрунту проводять його вапнування. І  робити це можна кількома способами. На нашу думку, найпростішими і найефективнішими є наступні чотири способи. Вони використовують:

  • Гашене вапно;
  • Доломітове борошно;
  • Крейду;
  • Деревний попіл.

Далі про кожен спосіб детальніше.

1. Зменшення кислотності ґрунту гашеним вапном

Гашене вапно часто використовують городники і садоводи з різною метою. Щоб розкислити ґрунт, воно також незамінне. Особливість гашеного вапна серед інших речовин для розкислення землі полягає в тому, що, завдяки цьому білому порошку, процес розкислення відбувається дуже швидко.

Вносять вапно з розрахунку 0,5 кг на метр квадратний – при дуже високій кислотності, 0,3 кг – при середній, 0,2 кг – при незначній.

2. Доломітове борошно для розкислення ґрунту

Ця речовина, на відміну від гашеного вапна, повільно впливає на розкислення. Але за рахунок вуглекислого кальцію і вуглекислого магнію значно підвищує родючість ґрунту. До речі, прочитайте про ще 5 екологічних способів підвищити його якість.

Доломітове борошно вносять з розрахунку: 0,5 кг на метр квадратний – при дуже високій кислотності , 0,4 кг – при середній, 0,3-0,4 кг – при незначній.

доломітове борошно для розкислення грунту картинка

3. Крейда для кислого ґрунту

Гарно перемелена крейда – чудовий засіб, щоб знизити кислотність. Вносять з розрахунку: 0,3-0,7 кг на метр квадратний — при дуже високій кислотності, 0,2-0,6 кг – при середній, 0,1-0,4 кг – при незначній.

Читайте також нашу детальну статтю про вапнування ґрунту.

4. Деревний попіл для розкислення ґрунту

Деревний попіл багатий на кальцій, фосфор і інші мікроелементи необхідні для життя рослин. Але, звичайно, на його склад впливає якість і вид  спаленого дерева. Найкраще деревний попіл для розкислення ґрунту проявляє себе на піщаниках і торф’яниках.

Вносять з розрахунку 0,4-0,5 кг на метр квадратний – при дуже високій кислотності, 0,2-0,3 кг – при середній, 0,2  кг – при незначній.

деревна зола для розкислення грунту картинка

Особливості процесу вапнування

Коли вносите будь-яку речовину для розкислення, врахуйте той факт, що легкі ґрунти потребують меншої її кількості, а важкі (глинисті) – більшої.

Якщо у вас дуже кисла і легка земля, налаштуйтеся на те, що її розкислення процес поступовий. Вапнувати такі ділянки варто повільно, вносячи речовини для розкислення рівномірно по поверхні, не заглиблюючи їх всередину. Інтервали між внесенням можуть сягати року і навіть двох.

Якщо земля важка, краще вносити необхідну дозу для розкислення за раз. Оптимальний час – осінь. Після чого – обробити землю плоскорізом чи лопатою.

Не рекомендується вносити речовини для вапнування ґрунту разом з перегноєм.

Буває, стоїть завдання розкислити ґрунт в межах росту однієї рослини, наприклад, кохії, або інших однорічників-велетнів, що того потребують. Це  часто трапляється на міксбордерах, де, зазвичай, ростуть квіти з різними потребами у кислотності середовища. Зробити це можна, вносячи речовини для вапнування або просто на поверхню навколо рослини, або у лунку по колу. Під час дощу чи при поливі, необхідні речовини потраплять до коренів, значно покращивши самопочуття рослинки.

Дуже вдалий метод розкислення грунту (правда, не швидкий) – використання люпину в якості сидерата. Про це детально тут.

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Сохранить

Сохранить