Щоб огірки родили довго…

Вже літо перетнуло екватор, а разом з ним минула і максимальна віддача від вирощування огірків. Принаймні, ті господарі, які  посіяли огірки рано, вже наїлися свіжого овочу і заготовили його на зиму. Кількість огірочків, які з грядки перебираються на наші кухні, поступово скорочується і незабаром може зійти нанівець, якщо не втрутитися у процес. В цій статті розкажемо, як подовжити плодоношення огірків.

ogurcu-01-1024x540-3661967

Період плодоношення огірків можна подовжити

Колись ми писали про сім’ю американців, які 3 тонни овочів на 4 сотках вирощують. Їм це вдається, бо вони вимагають від кожного квадратного метра городу максимальної віддачі. Багато чого у них можемо навчитися і ми. В тому числі і того, що стосується вирощування огірків.

Можна спокійно дивитися, як їх листя жовтіє, а стебла всихають, засвідчуючи, що цьогорічний врожай закінчився. А можна підійти до процесу більш вимогливо і примусити огірки плодоносити довше. Для цього є 5 перевірених способів. А саме:

  • Обрізка листя огірків;
  • Мульчування;
  • Профілактика хвороб;
  • Позакореневе підживлення;
  • Своєчасний збір врожаю.

Чого треба обрізати листя при вирощуванні огірків?

Бувалі городники стверджують, що можна помітно збільшити врожай огірків, якщо вчасно видаляти листя рослини з місць на пагонах, де вже нема цвіту та зав’язі. Таке листя тільки забирає поживні речовини, а не несе їй ніякої користі.

На погонах треба залишати листя лише там, де є нові квітконоси чи зав’язі плодів. При цьому — не більше 2-3 листків під останніми з них. Звичайно, пожовклі та сухі листочки теж безжально видаляються.

Про вирощування розсади огірків читайте в нашій статті.

вирощування огірків зображенння

Мульчування

Взагалі-то замульчувати свої огірки ви мали б ще тоді, коли вони тільки повилазили. Але якщо ви цього не зробили, то в кінці липня-на початку серпня це просто необхідно зробити задля продовження процесу результативного вирощування огірків.

Річ у тому, що в цей період ночі стають холоднішими, а вдень можуть зберігатися високі температури. Перепад температурного режиму негативно впливає на стан кореневої системи огірків, що обов’язково відобразиться на кількості їх плодів. Буває, що корінь рослини від того просто гине, а ми думаємо, що прийшов час закінчення плодоношення.

Шар мульчі варто зробити не менше 3-5 см. Про особливості застосування мульчі ЗЕЛЕНА САДИБА вже писала раніше.

Профілактика хвороб огірків – запорука високого врожаю

Тут все просто (як і в людей) – будь-яку хворобу краще попередити, ніж потім лікувати. Бо в останньому випадку, навіть якщо ви врятуєте рослину, хвороба значно скоротить період її плодоношення.

Профілактику  варто проводити регулярно, починаючи з появи 2-3 справжніх листочків.  Для цього краще використовувати біологічні засоби, наприклад, “Фітоспорин”. Але насправді на сьогодні арсенал біологічних фунгіцидів і інсектицидів (від шкідників) величезний. Вам дадуть дієві поради в кожному садовому магазині.

Читайте також нашу статтю «5 органічних підкормок при вирощуванні огірків».

Позакореневе підживлення огірків

Як правило, огірки протягом всього періоду їх вирощування ми підживлюємо під корінь. А досвідчені городники радять, починаючи з серпня, вводити регулярні позакореневі підживлення. Простіше кажучи – обприскування добривами.

Річ у тім, що з похолоданням корені рослини значно гірше всмоктують поживні речовини з ґрунту. А отже огірки починають страждати від їх недоліку, передчасно закінчуючи процес плодоношення.

позакореневе підживлення огірків картинка

Позакореневі органічні підживлення допомагають рослині впоратися з цією проблемою. Чим підживити огірки по листу? З моїх перевірених засобів — рідке добриво “Плантафол” або Гумати (зав’язь, або налив плодів). Пакетик коштує недорого, а результат видно неозброєним оком)))

Своєчасний збір врожаю

Не сподівайтеся, що ваші огірки родитимуть довго, якщо ви зриваєте їх плоди не завжди вчасно. За теплої погоди вибирати огірки треба щодня, а то й двічі на день, якщо рослини добре забезпечені вологою. Не шкодуйте зривати молоденькі огірочки, доводячи їх до стану «кабанів». Нехай рослина краще віддасть свої сили на створення нового плоду, ніж на довге «утримання» одного.

Та й, погодьтеся, молоді огірочки набагато смачніші 🙂 Виростити новий врожай з огірків цього сезону ви вже не встигнете, але дещо можна посіяти і в серпні.

 

Гарних вам врожаїв!

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Наступна стаття
Що можна сіяти в серпні?