Визначаємо кислотність ґрунту в домашніх умовах

Кожен знає про кислотність ґрунту. Принаймні, чув колись, бо цю інформацію подають нам ще у школі. Але тільки людина, для якої обробка землі – щоденна праця або хобі, знає, наскільки важливою для городніх і садових культур є той чи інший показник pH. Бо ж інколи достатньо провести вапнування ґрунту, щоб самопочуття рослини значно покращилося. Спеціалісти визначають кислотність ґрунту спеціальним приладом. Ми розкажемо, як зробити це в домашніх умовах і без будь-якого обладнання.

Визначаємо кислотність ґрунту в домашніх умовах

Визначаємо кислотність ґрунту в домашніх умовах

Визначаємо кислотність ґрунту за допомогою оцту

Спеціальний прилад – вимірювач кислотності ґрунту – покаже точний її рівень. Щодо підручних засобів, то ні про які цифри тут мова не йде. Але, зазвичай, вони і не потрібні. Нам достатньо знати, яка земля — кисла, нейтральна чи лужна, щоб зрозуміти, чи підходить вона тій, чи іншій рослині. Або рослинам, якщо мова йде про організацію рабатки своїми руками, наприклад, чи рокарію.

Найбільш поширені два способи для визначення рівня pH ґрунту. При першому способі нам знадобиться 2 невеликих пластикових стаканчика, сода, оцет і жменя нашої землі. Можна взяти будь-які інші ємності. У перший контейнер насипаємо ґрунт  і додаємо трохи оцту. Якщо оцет зашипів, значить, земля лужна. Якщо немає ніякої реакції – кисла або нейтральна. Тепер кладемо трохи ґрунту в другу ємність, розбавляємо невеликою кількістю води, щоб вийшла рідка кашка, даємо постояти хвилин 7-10 і всипаємо соду. Якщо реакція є, значить, ґрунт має підвищену кислотність, тобто кислий. Якщо в склянці – тиша, реакція відсутня, значить – нейтральний. До речі, нейтральний ґрунт вважається найкращим варіантом майже для всіх рослин.

Відвар червонокачанної капусти

Ще один варіант знайти відповідь на питання, яка кислотність ґрунту — зробити відвар червонокачанної капусти. Крім качана, нам знадобиться каструля, дистильована вода, кілька невеликих ємностей і земля з ділянки. Дистильовану воду сьогодні можна купити практично в будь-якій аптеці. Капусту ріжемо на шматочки, кладемо в каструлю з дистильованою водою і кип’ятимо 10 хвилин. Відвар повинен бути приємного фіолетового кольору. Тепер його проціджуємо. Вважається, що у нього нейтральний PH, що дорівнює 7.

Насипаємо в будь-яку ємність трохи ґрунту, додаємо отриманий відвар, потім ретельно перемішуємо і залишаємо на пів години. Дивимося, якого кольору рідина в ємності. Зелена, яскраво-зелена або синя – земля має понижену кислотність, тобто – лужна. Рожевий колір говорить про те, що наш ґрунт кислий, а ось якщо колір не змінився — земля має нейтральний рівень PH.

Як змінити кислотність ґрунту?

Треба зазначити, що у різних зонах вашої ділянки земля може мати різні показники рівня кислотності. То ж для повноти експерименту треба брати зразки ґрунту з декількох її частин. Відповідно до отриманих результатів, ви можете планувати посадку розсади рослин, зокрема, квітів на міксбордер, згідно їх «смакових уподобань», або провести обробку ґрунту, щоб змінити його кислотність у той чи інший бік.

Для цього, наприклад, можна використати компост. Ним, до речі, дуже добре удобрювати огірки, якщо ваша ділянка має кисле середовище. Є 4 простих способи, як розкислити ґрунт. Іноді це зробити просто необхідно, якщо хочете, щоб рослина не тільки почувалася добре у вегетаційний період, а й пережила зиму. Бо кислотність ґрунту впливає і на показник її зимостійкості.

Але іноді визначати кислотність ґрунту на око не рекомендується. Наприклад, верес полюбляє рости на ділянках з рівнем 4-6 pH. Таку точність може показати тільки спеціальний прилад.

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить