Хвойні рослини в ландшафтному дизайні – 50 фото-схем

Сьогодні хвойні рослини в ландшафтному дизайні надзвичайно популярні. Важко уявити гармонійний сад без них. Ми любимо їх за невибагливість, витривалість, стійкість до засухи та морозів і, звичайно ж, за високу декоративність. В зимовому саду вони, взагалі, безцінні, але і на фоні літнього різнобарв’я насичена зелень хвойних не буде зайвою. «ЗЕЛЕНА САДИБА» пропонує вашій увазі 50 готових фото-схем ландшафтних композицій з хвойними рослинами. Дивіться, обирайте свої та не баріться втілювати в життя! Бо чи не єдиний мінус хвойних – вони дуже повільно ростуть. Зате можуть практично миттєво створити ефект озеленення нової ділянки.

Хвойні рослини в ландшафтному дизайні – 50 фото-схем

Хвойні рослини в ландшафтному дизайні – 50 фото-схем

Зміст:

Хвойні рослини – за що любимо?

Важко переоцінити переваги використання хвойних в ландшафтному дизайні. Навіть найпростіший міксбордер вони можуть перетворити на оригінальну композицію (перегляньте, до речі, 40 ідей квітників своїми руками). Паралельно з їх високою декоративністю садівники відмічають наступні плюси цих рослин:

  • Більшість хвойних можуть прекрасно рости в напівтіні;
  • Гарно розвинена коренева система дозволяє без проблем переносити довготривалі періоди засухи. Є види, які, взагалі, віддають перевагу кам’янистим ґрунтам. За рахунок потужних коренів хвойні рослини добре підходять для укріплення схилів;
  • Більшість легко переносять обрізку, особливо, туї. Це дає змогу садівникам створювати цікаві зелені фігури, які прикрашають, так звані, англійські сади. А деякі – від природи формують крону правильних геометричних фігур, тому, взагалі, не потребують ніякого догляду;
  • Хвойне дерево – джерело корисних фітонцидів. Прогулянка хвойними насадженнями позитивно впливає, як на фізичний, так і на емоційний стан людини;
  • Ці рослини чудово переносять забруднене середовище середмістя;
  • Шишки хвойних приваблюють до дерев пірнатих. А якщо ви змайструєте для них ще й хатку, вони весь рік радуватимуть вас веселим щебетанням.

Хвойні рослини – використання в ландшафтному дизайні

Але навіть якби всіх вище перелічених переваг хвойних і не було, ми б вирощували їх тільки за те, що вони прикрашають наші сади у будь-яку пору року. Уявити собі гарний осінньо-зимовий сад без хвойних практично неможливо.

Хвойні рослини ідеальні для створення:

Різноманіття розмірів, форм і кольорів роблять хвойні рослини незамінними для ландшафтного дизайну будь-якої ділянки. До того ж хвойний сад гарно поєднується з камінням, мохом, гравієм і т.д. Головне правило при створенні хвойних композицій – контрастність. Підбирати рослини треба,зважаючи на місце, де вони будуть рости. Так, якщо ділянка мала, перевага віддається карликовим і сланким хвойним.

Крім того, створюючи ландшафтний дизайн своїми руками з використанням хвойних, треба обов’язково враховувати фактор добросусідства. Хвойні рослини гарно переносять поблизу себе:

Як не дивно, але найбільше хвойні рослини конфліктують з собі подібними. Так, не рекомендується висаджувати ялиці і ялини поряд з соснами і кедрами – вони не дружать. Туї не люблять ялинок, а модрина – відома індивідуалістка, взагалі, капризує поряд з будь-якими хвойними поблизу. Враховуйте і це, висаджуючи новорічну ялинку в контейнері в саду після свят.

Крім того, погано на самопочуття хвойних рослин впливають береза і черемшина, які ростуть поблизу. Справа в тому, що останні дуже активно поглинають поживні речовини з ґрунту, не залишаючи нічого «смачненького» для хвойних.

А ось сусідство з квітучими і запашними трояндами хвойники переносять прекрасно. І ландшафтний дизайн практичного саду від такого сусідства тільки виграє. Та, на жаль, вічнозелені хвойні протипоказані королевам саду, бо занадто підкислюють ґрунти. Троянди цього не люблять.

Хвойні рослини – фото-схеми ландшафтних модулів

Наразі, це все. В наших наступних матеріалах шукайте статтю про те, як садити та доглядати хвойні рослини. (При посадці, зокрема, професіонали радять викоритовувати гідрогель.) А якщо ваші хвойні ще дуже маленькі, посійте однорічну кохію. Вона дуже схожа на кипарис чи тую і чудово піддається стрижці.

Сподіваємося, ці фото вам пригодяться, і ваш сад скоро стане ще прекраснішим. Підписуйтесь на новини нашого сайту, щоб не пропустити нові схеми квітників та інших ландшафтних модулів.

Схеми з сайту Voodland.com

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить