Сучасний ритм життя – швидкий і динамічний – диктує свої правила щодо приготування та споживання їжі. Але це не означає, що прийшов час харчуватися у фастфудах. Зовсім ні. Бо вдома можна за лічені хвилини готувати смачні страви нашвидкуруч з мінімуму продуктів. При цьому особливі навички та таланти шеф-кухаря зовсім не потрібні. Сьогодні я розкажу, як можна за 20 хвилин приготувати поживну вечерю з картоплі та кальмарів. Саме те, що треба після важкого трудового дня.
Одна з очевидних переваг цієї страви з картоплі нашвидкуруч – наявність необхідних продуктів вдома у будь-яку пору року. Єдине, до чого вам доведеться звикнути, якщо вподобаєте цей рецепт, купувати заздалегідь заморожені кальмари, які можна зберігати в морозильній камері дуже довго.
Кальмари сьогодні продаються практично в кожному рибному магазині. Бувають очищені і не очищені. Але їх чистка не забирає багато часу, то ж беріть, які є.
Отже, щоб приготувати кальмари з картоплею, з розрахунку на дві дорослі порції, нам знадобиться:
Щоб приготувати кальмари з картоплею і витратити на цей процес не більше 20 хвилин, доведеться «зварити» картоплю в мікрохвильовці. Перед тим, як приготувати картоплю таким чином, її треба добре вимити і очистити від бруду. Шкірку знімати не потрібно. Вимиту картоплю кладемо в поліетиленовий пакет, що в народі називають «майка». Додаємо столову ложку сирої води і чайну ложку олії. Виганяємо повітря з пакета і гарно зав’язуємо його на вузлик.
Картоплю в пакеті ставимо в мікрохвильову піч. Режим вибираємо той, який ви, зазвичай, використовуєте для розігрівання їжі. Час – 12-15 хвилин, в залежності від потужності машини. Для першого разу поставте 12 хвилин, якщо картопля буде не зовсім готова, наступного задасте більше часу на приготування (на 1-2 хвилини).
Поки «вариться» картопля… До речі, для цього рецепту її можна зварити і стандартним способом. Але тоді приготування страви нашвидкуруч буде вже не таким швидким. Можна використати і вчора зварену картоплю. Але задля експерименту спробуйте картоплю в мікрохвильовці.
То ж поки вона готується, дістаємо з морозильної камери кальмари. Заливаємо гарячою водою для розморожування. На це піде пару хвилин. Якщо кальмари неочищені, чистимо їх і гарно промиваємо проточною водою. Паралельно ставимо каструлю з водою на вогонь, щоб їх зварити.
Поки кальмари розморожуються, чистимо і шинкуємо півкільцями цибулю. На сковорідку виливаємо 2 ложки рослинної нерафінованої олії і смажимо на невеликому вогні.
Поки ми поралися з цибулею, кальмари розморозились і закипіла вода. Промиваємо під проточною водою морепродукти і кидаємо кальмари в киплячу воду рівно на хвилину. Воду солити не треба. Варити кальмари не більше хвилини!!! Це важливо, щоб вони не стали гумові. Кальмари, які продаються неочищеними, можна варити максимум 2 хвилини. Очищені вже піддавалися термічній обробці, поки потрапили на прилавок магазину. То ж їх достатньо прокип’ятити лише одну хвилину.
Кальмари дістаємо з каструлі, промиваємо холодною водою, щоб остудити, і нарізаємо кільцями.
Коли мікрохвильова піч дасть сигнал про готовність картоплі, дістаємо її з пакета, просто його розрізаючи. Картопля дуже гаряча, то ж кілька хвилин доведеться витратити на її охолодження. Власноруч вирощену картоплю я не чищу від шкірки, а нарізаю разом з нею. Куплену в магазині варто почистити.
Нарізану кружальцями варену картоплю відправляємо на сковорідку до цибулі. Додаємо сіль, перець, подрібнену дольку часнику, трави (мені гарно смакують середземноморські і базилік).
Потім додаємо подрібнені кальмари. Перемішуємо. Можливо, трохи додаємо олії ще, якщо картопля на вигляд суха, або сметану чи вершки, якщо вживаєте молочні продукти.
Накриваємо кришкою і тримаємо на невеликому вогні ще з пів хвилинки (поки сметана не закипить).
Все. Наша вечеря нашвидкуруч готова. І, дійсно, забрала в нас часу – не більше 20 хвилин. До картоплі гарно смакує аджика з хроном, квашена капуста чи мариновані шампіньйони.
А якщо полюбляєте швидкі рецепти, прочитайте ще, як готувати шпроти по-домашньому. Вони готуються довше, але зате їх можна їсти кілька днів.
Споживайте на здоров’я!
Наталка Гурман,
ЗЕЛЕНА САДИБА.
Сохранить
Сохранить
Сохранить
Сохранить