«Весільні троянди» Девіда Остіна – колекція сортів на зріз

Кожна троянда Девіда Остіна — це витвір квіткового мистецтва. Кожен ніжний шар пелюсток розкривається, проявляючи вишукані відтінки та безкінечну елегантність. Чуттєвий шедевр із індивідуальною привабливістю, що заворожує. «Кожна троянда повинна випромінювати винятковий шарм і грацію, перш ніж вона досягне нашого знаку якості і можливості називатися трояндою Девіда Остіна. Якість, яку часто важко визначити, але коли її відчуваєш, неможливо забути» — слова самого селекціонера. Торжество, блаженство, пік трояндової вишуканості та безумовної, беззаперечної і визнаної краси  — краси сортів «весільної» колекції остінок, призначених на зріз. Світ чекає, ми домовились))), весільні троянди Девіда Остіна — прямо зараз!

«Весільні троянди» Девіда Остіна – колекція сортів на зріз

«Весільні троянди» Девіда Остіна – колекція сортів на зріз

Селекція троянд — пристрасть і терпіння

Англійська казка, яка підкорила не один мільйон сердець в усьому світі, лине з самого серця Шропширу з середини минулого століття і охоплює вже три покоління однієї родини — родини Остінів. Натхненний старовинними трояндами садівник-любитель Девід Остін перевернув трояндовий світ і повів його за собою.

Підкорений їхньою природною красою та чудовими ароматами, він взявся за розробку сортів, які б відтворили і покращили унікальний характер старовинних троянд.

Сьогодні до започаткованої Девідом Остіном справи приєдналися його син Девід Остін та онук Річард.

Особливі характеристики, що роблять кожну троянду унікальною, не випадкові: форма, колір, вишуканий аромат… Усі вони є ознаками копіткої праці, в результаті якої утворюються одні з найкрасивіших творінь у світі.

Прагнення до краси та якості, яку визнають не лише любителі, а й експерти та виробники троянд, втілюється у єдиному баченні їхнього творця — створенні найкрасивіших в світі троянд. Кожна нова троянда повинна демонструвати виключну чарівність та вишуканість, поки не досягне всіх рис, якими наділені троянди Девіда Остіна – якість, яку важко визначити, але одного разу відчувши, не можливо забути.

«Ми витратили майже  30 років на створення лінійки з 17 сортів, призначених на зріз  для прикраси особливих подій та створення ідеального квіткового подарунку. Англійська казка триває і досі», —  ДО Роузес.

Читайте також:

Створення кожного нового сорту троянди може зайняти до дев'яти років, і, як і більшість речей виняткової краси, може перевірити терпіння навіть самого пристрасного виробника

Створення кожного нового сорту троянди може зайняти до дев’яти років, і, як і більшість речей виняткової краси, може перевірити терпіння навіть самого пристрасного виробника

Флористичні троянди Остіна і їх особливості

Любов до троянд і вперта рішучість Девіда Остіна надихнула не лише садівників, а й флористів та любителів троянд у всьому світі. Девід Остін пішов за своїм баченням краси. Три покоління селекціонерів, котрі протягом усього життя були віддані троянді спадщини, створили сорти, які виходять за рамки моди, але завжди несуть шарм і витонченність.

Наслідуючи успіх та визнання своїх прекрасних англійських садових троянд, Девід Остін почав створювати абсолютно нові сорти, які були б гарними для використання у флористичній індустрії  – троянди, які б підходили на зріз. Сьогодні ці дві селекційні програми працюють одночасно. Одна — зосереджена на створенні нових сортів для саду, а інша — на флористичних трояндах для прикрашання особливих випадків — великих торжеств та інтимних подій.

Як ніякі інші троянди, ці здатні створити і підкреслити особливі моменти в житті людей, що «запрошують» їх на свої визначні події. При створенні сортів на зріз в компанії ДО Роузес розглядаються три ключові характеристики: колір, запах і форма квітки. Всі параметри мають гармонійно поєднуватися і наближатися до ідеальної краси, щоб в творчому пориві флорист зміг створити щось справді чарівне та неповторне.

♥ Всі фотографії відкриваються у великому розмірі — клікніть на фото!

Колір

Від найбільш м’яких блідо-персикових тонів до глибокого рубінового червоного – колекція представлена широкою палітрою кольорів, з якої флористи можуть творити шедеври. Одні — вигадливі та складні, інші вражають своєю простотою, і всі відтворюють дивовижні кольорові поєднання та найглибші відтінки.

Аромат

«Весільні троянди» заворожують у всіх сенсах і ароматному також. Кожному сорту серії притаманний свій особливий аромат — від легкого до насиченого та важкого. Кожен з сортів можна поєднувати з іншим, створюючи нову парфумну композицію. Прості та  складні природні парфуми лише виграють в композиціях і додають харизми флористичним задумам.

Аромат в рамках даної селекційної програми є одним з  ключових атрибутів, які, на думку Девіда Остіна, представляють основні характеристики троянди.

Однак розведення троянд — це завжди рівновага. Сильний аромат іноді може вплинути на життя флористичної троянди.

На аромат також впливають умови навколишнього середовища. Холодні температури можуть стримати аромат. Запах також може змінюватися з віком троянди. До того ж здатність чути аромат у всіх людей дуже індивідуальна. Те, що може відчувати одна людина, може відрізнятися від того, що відчуває інша.

Сорт може мати унікальну красу і харизму, наприклад, «Джульєтта», але при цьому бути з ледь вловимим ароматом

Сорт може мати унікальну красу і харизму, наприклад, «Джулієтт», але при цьому бути з ледь вловимим ароматом

Форма

Унікальна форма квітки, що нагадує справжню старовинну троянду, виглядає приголомшливо. Щільні, набиті пелюстками бутони розгортаються шар за шаром, змінюючись і стаючи все більш прекрасною квіткою. Одні — з мереживними пелюстками в ніжних розетках, інші — з грайливими воланами та оксамитовими серцями. Всі — абсолютно прекрасні.

Зрізочна серія троянд Девіда Остіна за своїм характером відрізняється від зрізочних сортів чайно-гібридних троянд. Вони змінюються, відкриваються поступово протягом декількох днів, щоб виявити чудові багатопелюсткові чашоподібні або розеткоподібні форми, що відрізняють ці преміум-троянди від інших видів флористичних сортів троянд.

Наскільки довго простоять троянди у воді після того, як вони повністю розкриються, залежить від сорту троянди та способу їх підтримки в такому стані. Всі сорти гарантовано стоять в букетах принаймні 5 днів після їх повністю відкритого етапу цвітіння. Деякі сорти прослужать набагато довше, наприклад «Тесс» і «Дарсі».

Зрізочні троянди Девіда Остіна вирощуються, як правило, в зоні поблизу екватора. Тут забезпечене найкраще в світі середовище для вирощування високоякісних троянд на зріз. Вони доступні до продажу протягом всього року.

Сорти весільної колекції троянд Девіда Остіна

Весільна колекція троянд Девіда Остіна на сьогодні складається з 17 дивовижних сортів.

Вишукані кремові, перламутрові відтінки та справжні перли втілені в білих сортах весільної колекції: «Леонора» (Leonora), «Пейшнс» (Patience), «П’юріті» (Purity), «Юджені» (Eugenie).

Відтінки, де ледь вгадується або добре впізнається ніжно-рожевий, несуть «Кіра» (Keira), «Чаріті» (Charity), «Констанс» (Constance).

Насичено рожеві, пурпурові і навіть вишневі кольори представлені «Кері» (Carey), «Міренда» (Miranda), «Кепабіліті» (Capability), «Кейт» (Kate), «Дарсі» (Darcey) та «Тесс» (Tess).

Теплі абрикосові, медові відтінки жовтої палітри демонструють неперевершені «Джулієт» (Juliet), «Ідіт» (Edith), «Беатрес» (Beatrice) та «Еффі» (Effie).

Казкові аранжування, атмосферність та настрій – ці троянди несуть безліч ідей та кольорових тем для оформлення свята чи будь-якої особливої події.

Різниця між садовою трояндою Девіда Остіна та його трояндою, призначеною на зріз

Різниця між садовою (чагарниковою чи плетистою) трояндою Девіда Остіна та його трояндою, призначеною на зріз — відповідь ДО Роузес:

«Все пов’язано з їх селекційною програмою. Зрізочні троянди Девіда Остіна розводяться спеціально для квітникарства та вирощуються в теплицях. На жаль, їх не можна придбати як рослини , які можна  вирощувати в саду. Однак на цьому відмінності закінчуються. Зрізочні сорти безпосередньо пов’язані і натхненні відомими англійськими трояндами Девіда Остіна для саду».

Вікторія Кононенко,

за матеріалами офіційного сайту «Весільні троянди Девіда Остіна».

P.S. Тепер не за матеріалами, а з засідки українського трояндового фронту.

Найбільш інтригуюче питання для українського садівника і прихильника троянд, здається, розкрито – дивись останні два абзаци. Зрізочні сорти Девіда Остіна ми в себе в садах вже вирощуємо… Хоч і зовсім недавно, і все покрито невідомістю: як росте, яке виросте, як цвістиме – одні питання.

Троянді для розквіту і реалізації потенціалу чим більше років, тим краще. А вони тільки почались  ці роки і підрахунок на максимум поки мінімальний – 3? 4? Відлік пішов – тільки дивитися і насолоджуватися неймовірною красою зрізочної весільної колекції Девіда Остіна – відчуй себе воістину багатим!

В мене зацвіте 8(!!!) сотрів цієї серії вже цього літа… і хай тільки не по сотру… — відчуй себе роздратованим… Але віримо і чекаємо: ось-ось!

І «Зелена садиба» вам нічого неофіційного не казала)))