Найкращі сорти огірків для відкритого ґрунту

Наскільки б популярними та доступними не були теплиці й парники, по смаку й аромату тепличним плодам ніколи не зрівнятися з овочами, вирощеними у відкритому грунті. І вже точно це правило «працює» з огірками. Гріючись на сонечку, потужні кущі дають особливо смачні огірочки. Та витримати умови поза захистом теплиць може не кожен сорт. Щороку селекціонери радують все цікавішими новими гібридами, хоч і перевірені часом сорти не втрачають своїх позицій. Витривалі, стійкі до хвороб, високоврожайні, сорти огірків для відкритого грунту бувають і ранніми, і пізніми, до столу і на закрутку. Про найкращі гібриди огірків для відкритого грунту і буде ця стаття.

Найкращі сорти огірків для відкритого ґрунту

Найкращі сорти огірків для відкритого ґрунту

Особливі сорти для відкритого грунту

Інтенсивніший смак та аромат, звичка, розтягнуте плодоношення і економія місця в теплиці на інші, більш вибагливі види — причини вирощування огірків без захисту у кожного свої. Та сорти для грунтової культури завжди повинні бути особливими.

Для вирощування на свіжому повітрі немає потреби шукати лише самозапильні сорти огірків. Крім того, огірочки для відкритого грунту можуть похвалитися і іншими плюсами:

 • вони потребують меншого догляду та витрат сил;
 • такі рослини більш стійкі до хвороб;
 • можна отримати добрий врожай без хімії та мінеральних добрив — це ідеальний спосіб для прихильників екометодів та природного землеробства;
 • урожай можна збирати протягом довгого терміну;
 • більшість сучасних сортів позбавлені гірчинки.

Серед сортів огірків для відкритого грунту є і такі, які можна пустити по шпалері, і компактні кущові гібриди. Ранні, пізні чи середні, для столу та закрутки, найчастіше циліндричні, різні на смак, колір і поверхню плодів… Грунтові сорти знайдуться і для прихильників раннього врожаю через вирощування розсади, і для тих, хто сіє огірочки прямо на грядці.

Найкращі сорти огірків для відкритого грунту гарантовано врожайні за будь-якої погоди, з розтягнутим періодом плодоношення, смачні як свіжі, так і квашені чи консервовані, довго зберігаються і гарно транспортуються, щедро утворюють плоди — без гірчинки, переростання чи пустот.

Принаймні, саме така наша десятка перевірених фаворитів — універсальні надійні гібриди, що плодоносять у відкритому грунті до осені (від ранніх до пізніх).

Читайте також нашу статтю Свої огірки вже в травні, або 7 секретів ранніх огірків.

1. «Гектор F1»

«Гектор F1» від Nunhems — ранній бджолозапильний детермінантний гібрид з дуже компактними, акуратними кущами і темним рясним листям. Плоди дивовижно однорідні, темні, з великими горбками і білими шипами. Тонка шкірка поєднується з солодким смаком, але стає грубою при перезріванні. Плоди стійкі до пожовтіння, переростання й гіркоти. Довжина — 10-12 см, вага — 95-100 г. Однаково підходить і для вживання у свіжому вигляді, і для консервації.

Плодоносить цей гібрид на 28-34 день після сходів. Вважається одним зі стабільно урожайних ранніх сортів, стійким до всіх хвороб. Та ще більш цінна якість цього сорту — стійкість до похолодання й загущених посадок.

Огірок «Гектор F1»

Огірок «Гектор F1»

2. «Аристократ F1»

«Аристократ F1» від Nong Woo Bio — надранній, самозапильний, простий в вирощуванні гібрид огірка. Потужні корені та не менш потужні пагони радують зав’язуванням 2-3 огірків у вузлах. Плоди темні, невеликі, рясно горбкуваті, довжиною 10-15 см, до 150 г. Щільна текстура без пустот і ніжна шкірка дивують не менше, як насичений, інтенсивний смак та аромат. Це один з найсмачніших огірків для вживання свіжим, який, втім, можна і заготовляти на зиму. При транспортуванні й зберіганні плоди не втрачають привабливого вигляду.

Перший врожай можна зібрати вже на 35-37 день. Надстресостійкий гібрид, нечутливий до посухи і всіх основних хвороб, в тому числі справжньої і несправжньої борошнистої роси.

Огірок «Аристократ F1»

Огірок «Аристократ F1»

3. «Амур F1»

«Амур F1» від Bejo потужний самозапильний ранній пучковий гібрид, що на одному міжвузлі в верхній частині пагонів формує до 8 плодів. Щільні, середні, темні листочки й здатність до регенерації вражають, як і плодоношення до першого заморозку. Циліндричні, з дуже малою насіннєвою камерою, однорідні плоди дивують дещо товстуватою шкіркою і солодкуватим смаком. Вони рясно шипуваті, опушені, горбкуваті, довжиною від 8 до 15 см, вагою до 100 г. Можна вирощувати і збирати як корнішон. Абсолютно універсальний сорт огірка, хоч у консервуванні дещо втрачає хрусткість і більше підходить для малосольних огірочків і вживання свіжими.

Плодоносить цей гібрид з 40-44 дня. Холодо- й жаростійкий, транспортабельний, лежкий, стійкий до всіх хвороб.

Огірок «Амур F1»

Огірок «Амур F1»

4. «Барвіна F1»

«Барвіна F1» від Nunhems Zaden дуже компактний, високоврожайний ранній генеративний самозапильний гібрид огірка. Особливо рясно родить на центральному пагоні. Темні циліндричні плоди з великими рівномірно розподіленими горбками в пучках припиняють ріст при досягненні 10-12 см довжини (вага — 70-90 г), циліндричні, бездоганні в транспортуванні. Ідеальний ранній сорт для засолювання.

Перший врожай достигає вже на 40-44 день після сходів. Гібрид нечутливий навіть до затінку і засолення грунту. Чудово росте в контейнерах. Стійкий до плямистостей, мозаїк, інших хвороб і стресів.

Огірок «Барвіна F1»

Огірок «Барвіна F1»

5. «Еколь F1»

«Еколь F1» — один з найнадійніших пікульних сортів раннього типу, самозапильний, родючий, з подовженою вегетацією. Потужні рослини з середньоплетистими пагонами. Плоди від 4 до 6 см, до 60-75 г, дрібногорбкові, дуже однорідні, дещо плямисті, яскраві, з дуже щільною м’якоттю, формуються по 5-7 на одному вузлі. Генетично позбавлений гіркоти гібрид родить невтомно, підходить для раннього, класичного і пізнього посіву.

Перші плоди можна зібрати на 42-45 день. Огірки цього сорту особливо стійкі до борошнистої роси та огіркової мозаїки.

Огірок «Еколь F1»

Огірок «Еколь F1»

6. «Циркон F1»

«Циркон F1» від Nunhems — універсальний вегетативно-генеративний, потужний партенокарпічний сорт огірків для салатів, що вирізняється підвищенню кількістю плодів. Циліндричні, довжиною 10-11 см, до 100 г, з великими горбками, огірочки чудово зберігають свою текстуру та хрусткість при консервуванні, та все ж найкраще смакують свіжими. Сорт чудово транспортується та довго зберігається.

Перші плоди можна зібрати через 45-50 днів, плодоносить цей гібрид огірка рівномірно протягом всього сезону. Цей гібрид стійкий до несприятливої погоди, захворювань (в тому числі борошнистої роси, мозаїк, пожовтіння судин та пероноспорозу).

Огірок «Циркон F1»

Огірок «Циркон F1»

7. «Делпіна F1»

«Делпіна F1» від Nunhems — один з найнадійніших «безпрограшних» сортів, що дає стабільно високий врожай, смачний і в свіжому вигляді, і в обробці. Це ранній партенокарпічний гібрид з середніми кущами і дуже потужними коренями, що утворює однорідні, не переростаючі циліндричні плоди довжиною до 10-12 см (70-100 г). Дивує вдалим балансом товщини м’якоті та насіннєвої камери, світлим забарвленням, відсутністю гірчинки та щільністю.

Перший врожай цей сорт огірка приносить на 43-48 день. Стійкий до всіх хвороб, витривалий до спеки і невимогливий до тепла на початку вегетації.

Огірок «Делпіна F1»

Огірок «Делпіна F1»

8. «Роял F1»

«Роял F1» від Clause — класичний комахозапильний ранній гібрид з подовженим та дуже дружнім плодоношенням. Середньорослий, витривалий, з переважно жіночим типом цвітіння. Плоди однорідні, циліндричні, від 10 до 15 см, від 90 до 110 г. Ідеально підходять для консервації, бо надзвичайно хрусткі. Але і свіжі ці огірочки дивують смаком. Яскраво-зелена шкірка з світлими яскравими смужками, ніжна, не груба. Плоди не деформуються і не гірчать, не мають пустот і не втрачають смакових властивостей при перезріванні.

Перші плоди збирають на 45-50 день після сходів. Гібрид стійкий і до несприятливої погоди, і до хвороб (особливо — до антракнозу та борошнистої роси).

Огірок «Роял F1»

Огірок «Роял F1»

9. «Октопус F1»

«Октопус F1» від Syngenta — легенда серед корнішонів з дуже щедрим і тривалим плодоношенням (зазвичай формує зав’язі до кінця вересня). Опиляється бджолами, рослини переважно жіночі, з дуже густим листям середніх розмірів та ошатним виглядом кущиків, у вузлах формується по 2-3 плоди. Огірочки здаються бездоганними: білошипі, великогорбчаті, вкорочено-циліндричні, темні, вони дивують однорідністю (довжина від 6 до 8 см, вага — 80-100 г) не менше, ніж солодким, позбавленим гіркоти смаком. Цей сорт огірка підходить і для тривалого зберігання, і для транспортування, і для будь-якої обробки. Дуже смачний в салатах. Не змінює колір і не жовтіє навіть при тривалому зберіганні.

Перший врожай дозріває на 45-48 день. Надстійкий до спеки, плямистостей, мозаїк та й інших хвороб.

Огірок «Октопус F1»

Огірок «Октопус F1»

10. «Альянс F1»

«Альянс F1» від Bejo — середньостиглий і середньорослий, з дуже потужним центральним стеблом бджолозапильний гібрид огріка з подовженою врожайністю (до середини осені). Плоди великі, довжиною до 15-16 см при діаметрі до 7 см, циліндричні чи злегка вигнуті. М’якоть надзвичайно соковита і ніжна, солодкувата. Світлі смужки підкреслюють яскравий колір шкірки, як і бурі шипи.

Перший врожай можна зібрати на 50-52 день. Повністю стійкий до плямистості і борошнистої роси, але середньостійкий до пероноспорозу гібрид.

Огірок «Альянс F1»

Огірок «Альянс F1»

Читайте також нашу статтю 9 незамінних гібридів огірків, які я раджу вирощувати всім.

Сорти огірка, на які теж варто звернути увагу

Лише гібридами асортимент огірків для відкритого грунту не обмежується, та вони домінують завдяки більшій врожайності та витривалості. І серед інших сортів-новинок, і серед перевірених часом огірочків є чимало надійних варіантів.

Якщо ви хочете урізноманітнити колекцію надійними й смачними огірочками, зверніть увагу ще й на такі популярні сорти для відкритого грунту:

 • «Афіна F1» від Nunhems (вимогливий до грунту, та більш ніж високоврожайний, ранній, солодкий гібрид огірка);
 • «Кібрія F1» від Bejo (надранній, ряснородючий, швидко зростаючий, стійкий, зі щільними плодами);
 • «Наташа F1» від Seminis (ранній, потужний, стійкий, з дуже темними щільними плодами);
 • «Компоніст F1» від Rijk Zwaan (середній, корнішонний, високоврожайний, тонкошкірий, однорідний, ідеальний для літнього і осіннього вирощування);
 • український гібрид «Син полка» (пікульний, довго і рясно родючий, стійкий і лежкий);
 • «Мадіта F1» від Seminis (ранній, простий в догляді, з дуже темними плодами, корнішонно-пікульний);
 • «Ніжинський 12» української селекції (середній, чорноколючковий, надстійкий, довгоплетистий);
 • «Маша F1» від Seminis (ранній, пучковий, з дуже дружнім дозріванням плодів);
 • «Артист F1» від Bejo (надхрусткий, ранній, рівномірно дозріваючий, з видовженими плодами);
 • «Бетіна F1» від Nunhems (стійкий, рясно і триваловрожайний, ранній, дуже ніжний на смак, відмінно транспортабельний);
 • «Дітки на гілці F1», невідомої селекції, за припущеннями НК «Еліт» (ранній, рівномірно достигаючий, мілкогорбкуватий, хрусткий, тривалого плодоношення);
 • «Кріспіна F1» від Nunhems (родючий, гарантовано врожайний, ранній, багатоцільовий корнішон, абсолютний ідеал в засолці);
 • «Меренга F1» від Seminis (надранній мілколистий гібрид, плоди не переростають, дуже однорідні).

Дорогі читачі! Обираючи сорт огірків для цьогорічного посіву, не бійтеся надати перевагу новинкам. Адже з кожним роком селекціонери виводять все більш стійкі та менш вибагливі гібри, які при мінімальному догляді і на будь-якому грунті приносять чудовий стабільний врожай.

Тетяна Шумовська,

ЗЕЛЕНА САДИБА.