Неможливо уявити красивий ландшафтний дизайн без квітників. Саме вони, ніжні і строкаті, круглі і прямокутні, великі і дрібні, формують його стиль і підкреслюють оригінальність. Рабатка – один з найстаріших видів квітників. Назва має німецьке походження і означає «грядка». Німці, вважається, першими почали вирощувати на своїх городах декоративні квіти, тим самим започаткувавши новий вид квітників в дизайні саду. Сьогодні поговоримо про основні її особливості.
Отже, рабатка – це квітник у вигляді смуги довжиною до 15 метрів, шириною – від півметра до 2-3 метрів. Його, як правило, розташовують уздовж садових доріжок, огорож, стін будівель. Декоративна специфіка рабатки в саду – геометрична стриманість. Її кольори, відтінки і форми повторюються. Складність таких повторів залежить від ширини рабатки і фантазії її творця.
Найпростіша «квіткова грядка» може бути представлена двома-трьома довгими смугами квітів. Можна чергувати квіткові групи одного кольору, висаджені по ширині рабатки, а в варіаціях складніше – яскраві плями можуть чергуватися в шаховому порядку. В широкі рабатки рослини можна висаджувати секціями різних форм. Це створює приголомшливий візуальний ефект.
Рабатки вважаються елементом регулярного стилю, своєю чіткістю і акуратністю вони підкреслюють доглянутість саду. Часто ці квітники плутають з міксбордерами. Але останні більше підходять для стилю пейзажного, що часто використовується в «лінивих» садах. Своєю м’якою розпатланістю, плавністю ліній і строкатістю вони близькі до природного середовища.
Рабатка ж – це класика ландшафтного дизайну. Міксбордером вона стала з часом, який змішав стилі і приніс пом’якшення вимог до організації дизайну саду.
Рабатка, при всій своїй стриманості й урочистості, має кілька варіацій:
Рабатка не обов’язково повинна бути прямою або йти вздовж доріжок, вона запросто може набувати звивистих форм. Головне, щоб зберігалася достатня ширина.
Якщо ви ще не впевнені, чи хочете створити у своєму саду рабатку, пропоную переглянути наступну фотогалерею. Впевнена, вона надихне вас на творчість, і ви почнете шукати місце для реалізації чогось подібного. А як зробити рабатку своїми руками, читайте в нашій іншій статті.
Натхнення!
Надя Сусідка,
ЗЕЛЕНА САДИБА.
Сохранить
Сохранить
Сохранить
Сохранить
Сохранить