Ландшафтний дизайн для новачків — рабатка, 25+ фото

Неможливо уявити красивий ландшафтний дизайн без квітників. Саме вони, ніжні і строкаті, круглі і прямокутні, великі і дрібні, формують його стиль і підкреслюють оригінальність. Рабатка – один з найстаріших видів квітників. Назва має німецьке походження і означає «грядка». Німці, вважається, першими почали вирощувати на своїх городах декоративні квіти, тим самим започаткувавши новий вид квітників в дизайні саду. Сьогодні поговоримо про основні її особливості.

rabatka-01-1024x768-9627732

Ландшафтний дизайн для новачків – рабатка, 25+ фото

Рабатка в саду – що за квітник?

Отже, рабатка – це квітник у вигляді смуги довжиною до 15 метрів, шириною – від півметра до 2-3 метрів. Його, як правило, розташовують уздовж садових доріжок, огорож, стін будівель. Декоративна специфіка рабатки в саду – геометрична стриманість. Її кольори, відтінки і форми повторюються. Складність таких повторів залежить від ширини рабатки і фантазії її творця.

Найпростіша «квіткова грядка» може бути представлена ​​двома-трьома довгими смугами квітів. Можна чергувати квіткові групи одного кольору, висаджені по ширині рабатки, а в варіаціях складніше – яскраві плями можуть чергуватися в шаховому порядку. В широкі рабатки рослини можна висаджувати секціями різних форм. Це створює приголомшливий візуальний ефект.

Рабатки вважаються елементом регулярного стилю, своєю чіткістю і акуратністю вони підкреслюють доглянутість саду. Часто ці квітники плутають з міксбордерами. Але останні більше підходять для стилю пейзажного, що часто використовується в «лінивих» садах. Своєю м’якою розпатланістю, плавністю ліній і строкатістю вони близькі до природного середовища.

Рабатка ж – це класика ландшафтного дизайну. Міксбордером вона стала з часом, який змішав стилі і приніс пом’якшення вимог до організації дизайну саду.

Форми рабатки

Рабатка, при всій своїй стриманості й урочистості, має кілька варіацій:

  • Однобічна. Такий квітник садівники, зазвичай, розташовують уздовж доріжки, огорожі або біля фундаменту будинку. Однобічні рабатки висаджують дуже близько до стіни і роблять, переважно, в два яруси – вище і нижче. Вони повинні гармоніювати за кольором з загальним фоном. Найпростіше зробити таку рабатку з весняних цибулинних, чи однорічних рослин, кохії, наприклад.
  • Двобічна. Такі рабатки можуть мати один або два яруси. У одноярусному варіанті дві квіткові смуги мають однакову висоту. Двоярусні квітники – це композиції з високим центром, який оточують низькорослі рослини. Для другого варіанту місце варто вибирати дуже ретельно, тому що таку рабатку треба бачити з усіх боків. Двобічна рабатка посеред газону розділить ділянку на окремі зони, наприклад, зону відпочинку і місце для дитячого майданчика.
  • Симетрична. Найчастіше розташовують між двох доріжок і, як правило, такого типу композиції прикрашають центр ділянки.
  • Асиметрична. Відрізняється від інших тим, що на ній можна посадити високорослі рослини перед низькорослими.
  • Переривчаста. Такою рабаткою може бути тільки дуже довгий квітник, що складається з декількох частин. Кожен сегмент відокремлюється від іншого невеликим проміжком, куди висаджують великі і високі квіти.

Рабатка не обов’язково повинна бути прямою або йти вздовж доріжок, вона запросто може набувати звивистих форм. Головне, щоб зберігалася достатня ширина.

Ідеї для саду – 25 фото рабаток

Якщо ви ще не впевнені, чи хочете створити у своєму саду рабатку, пропоную переглянути наступну фотогалерею. Впевнена, вона надихне вас на творчість, і ви почнете шукати місце для реалізації чогось подібного. А як зробити рабатку своїми руками, читайте в нашій іншій статті.

Натхнення!

Надя Сусідка,

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить