Жива новорічна ялинка в контейнері – чи приживеться в саду?

Жива новорічна ялинка в контейнері — ідея для українців відносно нова. Ми звикли називати «живими» ялинки чи сосни, які такими якраз вже не можна вважати, бо вони зрубані. Але по-справжньому жива тільки та новорічна ялинка, що потрапляє в наш дім в контейнері і, теоретично, після свят може бути висаджена в саду. В передчутті заробітків продавці хвойних не втомлюються нахвалювати саме цей варіант вибору новорічного деревця. І він, справді, набагато гуманніший, ніж традиційні зрубані дерева чи чергова модна синтетична красуня, яка за кілька років стане неутилізованим сміттям. Але (про що, зазвичай, мовчать продавці) щоб новорічна красуня пережила свята і прийнялася у відкритому ґрунті, господарям треба докласти немало зусиль.  І, на жаль, не завжди вони мають успіх.

zhiva-novorichna-yalinka-01-1024x576-2614273

Жива новорічна ялинка в контейнері – чи приживеться в саду?

Жива новорічна ялинка в контейнері — як обрати?

Правильний вибір новорічного дерева має величезне значення для успішності його збереження і посадки в саду. Купуючи рослину, обов’язково розпитайте продавця про всі нюанси догляду за нею. А також поцікавтеся, який вид і сорт ви купуєте, до якого освітлення звикла рослина, чи треба її додатково поливати влітку, до якої зони зимостійкості можна її віднести.

Після перебування в теплому приміщенні протягом свят жива ялинка чи будь-яке інше хвойне дерево, на жаль, буде довго хворіти. І на те, чи вдасться їй одужати, в першу чергу, впливатимуть умови, які ви їй створите після переселення в сад. Чим більше вони відповідатимуть тим, до яких рослина звикла в розпліднику, тим більше у неї шансів на життя в вашому саду.

Читайте також наш матеріал Ялинка своїми руками — 30 стильних і нестандартних ідей оформлення.

Крім того, купуючи новорічне дерево в контейнері, притримуйтеся наступних правил:

  • Не пошкодуйте часу і поїдьте за живою ялинкою в розплідник чи садовий центр. Рослини, які напередодні свят масово продаються в торгових центрах чи на базарах, зовсім не обов’язково були вирощені в контейнерах, в яких продаються. Майбутнє приживання в саду ялинки, яку викопали з відкритого грунту і посадили для продажу в горщик, практично неможливе. ялинка в контейнері на новий рік фото
  • Запам’ятайте, чим молодша ялинка, яку ви вирішили прикрасити на Новий рік, тим більше у неї шансів успішно переселитися після свят в сад. Але в цієї медалі є інший бік – на розмір ялинки напряму впливає її вік. Молода ялинка – мала ялинка. Доведеться жертвувати, або розміром, або шансами на її подальше життя.
  • Обирайте здорову хвойну рослину: кора без тріщин, живі бруньки (всередині зелені), кінчики голок – гнучкі, свіжі, не засушені. Гілки дерева повинні також бути гнучкими і не ламатися при мінімальному згинанні. Особливу увагу приділіть кореням живої новорічної ялинки чи сосни. Щоб перевірити, чи не було дерево пересаджене в контейнер безпосередньо перед покупкою, треба його обережно перевернути. Якщо земля буквально «вилітає» з горщика, рослину краще залишити у власності продавця. У хвойного дерева, яке виросло в горщику, коренева система повністю заповнює простір контейнера, і субстрат практично «зростається» з нею.

Якщо ви ще не купили ялинку — подивіться як прикрасити оселю без неї.

Як доглядати за живим новорічним деревом

Але непростий вибір ялинки новорічної в контейнері – це квіточки в порівнянні зі складнощами догляду за нею в період свят.

Важливо! Хвойне дерево не може тривалий час перебувати в приміщенні з температурою більше +10 градусів за Цельсієм. Тепло воно сприймає, як сигнал до пробудження після зимової сплячки, і починає оживати. Шанси на подальше життя в саду такої хвойної рослини дорівнюють нулю.

Що робити? Найкращий вихід – прикрасити ялинку в контейнері на утепленому балконі, веранді, в зимовому саду. Але часто такої можливості нема, та і хочеться любуватися новорічним деревцем не на балконі, а у вітальні. А там, буває, і всі +25 в опалювальний сезон.

новорічна ялинка жива фото

Якщо хочете, щоб жива новорічна ялинка в контейнері залишалася живою і після свят, доведеться мінімізувати її перебування в теплому приміщенні. Тиждень – це максимум, який може витримати хвойна рослина в таких умовах. Але кожен теплий день збільшує ризик для її життя.

Прикрашаючи новорічну ялинку в контейнері, обирайте новорічний декор максимально легкий. Табу – звичайні електричні гірлянди, бо рослину доведеться кілька разів на день обприскувати водою. Можна повісити спеціальні гірлянди для вулиці, які витримують високу зволоженість.

Крім обприскування живої новорічної ялинки було б добре підвищити рівень вологи у приміщенні за допомогою спеціального пристрою для зволоження повітря. Якщо такої можливості нема, то крону доведеться зволожувати відстояною водою, мінімум, п’ять-шість разів на добу.

як вибрати живу новорічну ялинку фото

Поливати хвойне дерево в приміщенні треба по мірі висихання верхнього шару грунту в контейнері. Як перезволоження, так і пересихання дуже погано впливають на рослину.

Правила посадки новорічного дерева в саду

Якщо ваша жива новорічна ялинка в контейнері пережила свята і дожила благополучно до весни у прохолодному приміщенні (оптимальна температура +3- +5 градусів за Цельсієм), як тільки земля розмерзлася, висаджуйте її в саду. Правила посадки новорічного дерева у відкритий ґрунт нічим не відрізняються від посадки хвойних рослин, які не грали роль головної ялинки під час новорічних свят. Про це ми писали в статті «Коли садити хвойні рослини в саду».

P.S. Яку б новорічну ялинку:  штучну, зрубану чи живу в контейнері, ви не обрали, пам’ятайте, що її головне завдання – принести радість у ваш дім. То ж не засмучуйтеся, якщо новорічне дерево не зможе оселитися навесні в саду, адже своє головне завдання воно так чи інакше, а виконає. І не забувайте, що, крім ялинки, святковий настрій допоможе створити різноманітний новорічний декор, наприклад, з винних корків чи з цитрусових.

Веселих свят!

ЗЕЛЕНА САДИБА.