Новорічний олень з дроту своїми руками

Напередодні нового 2018 року ЗЕЛЕНА САДИБА в групі ВЕРАНДА на Фейсбук проводила конкурс новорічного декору. Переможців визначали учасники групи своїми лайками. Безсумнівну перемогу здобув новорічний олень з дроту, зроблений тендітними ручками Алі Буракової з Первомайська Миколаївської області. Фото оленя викликало щире захоплення і одне запитання: «Як можна зробити новорічного оленя з дроту своїми руками?» Виявилося, не просто, але цілком можливо. Подробицями процесу створення красеня-оленя, який може стати королем новорічного декору і у вашій садибі, радо поділилася Аля з читачами нашого сайту.

Новорічний олень з дроту своїми руками

Новорічний олень з дроту своїми руками

Що знадобиться для створення оленя з дроту?

По-перше, терпіння 🙂 І це, мабуть, основне, бо ніяких дорогих чи рідкісних знарядь і матеріалів купувати не доведеться. Між іншим, готова подібна новорічна скульптура коштує від 2 тисяч гривень.

З матеріалів потрібно купити:

  • Дріт діаметром 3 мм (продається бухтами. У Алі на два оленя пішло 50 метрів такого дроту);
  • Дріт діаметром 2 мм (на два оленя пішло 15 метрів).

З інструментів для створення новорічного оленя з дроту Аля використовувала:

  • Захисні окуляри (щоб дріт часом не «влетів» в око);
  • Міцні рукавички;
  • Кусачки;
  • Пасатижі;
  • Молоток (кусачками важко перекусити дріт 3 мм діаметром. Фіксуєте кусачками і молотком допомагаєте їм перекусити дріт).

Аля майструвала своїх оленів в чималому господарському приміщенні. Справа в тому, що дріт, який ви купите, буде змотаний в коло. Його доведеться розмотати і вирівняти, принаймні, перші  три-чотири метри. Це при умові, що ви будете робити величенького оленя. Наприклад, такого, як на фото нижче. Його висота в крупі – 97 см.

Новорічний олень з дроту прикрасить і дім, і сад

Новорічний олень з дроту прикрасить і дім, і сад

Як Аля робила новорічного оленя

Наша героїня (в прямому значенні цього слова) «ліпила» свого оленя без усіляких креслень і замірів. На око, так би мовити. Цей факт дає можливість стверджувати, що Аля має неабиякі таланти скульптора, хоч, може, і сама не знає про це.

Якщо наступного року я наважуся взятися за таку роботу, то, в першу чергу, намалюю на великому шматі паперу (думаю, старі шпалери підійдуть) контури тіла оленя, на основі яких і вигинатиму дріт. Бо навіть не уявляю, як Аля робила це без будь-яких креслень. У мене таких талантів точно нема 🙂

Майстриня ж, розмотавши кілька метрів дроту діаметром 3 мм і вирівнявши його, «на око» формувала каркас. Цих каркасів треба зробити 4 штуки. Два – силует оленя в повний зріст (лівий і правий бік) і два – силует оленя знизу тулуба (внутрішня сторона ніг). Якщо нічого не зрозуміли, подивіться на фото нижче, і все стане ясно.

новорічний олень з дроту заготовка фото

Два каркаси силуета оленя в повний зріст

новорічний олень з дроту заготовка фото 2

два каркаси нижньої частини силуета оленя

Як каже Аля, одразу у вас виходитиме не дуже слухняний каркас, але не лякайтеся, при наявності найсильнішого слова у світі «хочу!» все вийде…

Потім треба з’єднати два силуети оленя в повний зріст разом. Для цього нарізаємо дріт діаметром 3 мм на відрізки необхідної довжини (це буде товщина оленя. Зауважте, що там, де голова і шия – відрізки коротші, де тулуб – довші).

новорічний олень з дроту заготовка фото 6

Для з’єднання цих відрізків з силуетами оленя Аля використала дріт 2 мм діаметром. Якщо вам це буде зробити дуже складно, допоможе 1,5міліметровий дріт.

ВАЖЛИВО! З’єднуючи бокові силуети оленя в повний зріст між собою, надаємо напівкруглий об’єм скульптурі. Так само заокруглюємо тіло оленя, працюючи над нижніми каркасами.

Щоб зробити низ оленя (живіт і об’ємні ноги) треба вмонтувати два каркаси нижньої частини оленя всередину вже з’єднаних двох цілих силуетів (з відповідного боку кожен).

новорічний олень з дроту заготовка фото 3

Це зробити буде легше, якщо з’єднані цілі силуети або покласти на підлогу, або почепити на стіну. Робимо об’ємні ноги (те, в якій позі стоятиме фігура, було заплановано ще на початку роботи над каркасами). Коли ноги вже мають об’єм, прийшов час їх з’єднувати, формуючи живіт і круп тварини. Для цього Аля встромила в землю штирі, в які вставила ноги скульптури. Це необхідно зробити, щоб олень стояв під час роботи. Тоді нижні каркаси з’єднуємо між собою за допомогою дроту діаметром 2 мм.

новорічний олень з дроту заготовка фото 4

І остання маленька, але важлива деталь – роги тварини. Їх робимо з дроту діаметром 3мм. Визначаємося з їх кількістю і довжиною і, відрізаючи дріт, враховуємо довжину мордочки оленя, бо роги необхідно фіксувати по її нижньому контуру. Якщо роги закріпити зверху, вони не триматимуться і постійно падатимуть. А так, огинаючи нижню частину голови оленя і фіксуючись тоншим дротом, вони гордо стоятимуть на голові скульптури.

Аля Буракова – автор скульптури оленя з дроту

За словами Алі, на роботу над оленем у неї пішов один вечір, за який вона сформувала каркаси, а наступні півдня вона використала на формування об’ємної фігури. При цьому, жартуючи, каже, що заховалася від усіх, щоб її “муки” ніхто не бачив 🙂

То ж, якщо захочете повторити цей досвід, не розраховуйте на легке задоволення. Але результат, як на мене, вартий того, щоб трохи помучитись. Звичайно, без електричної гірлянди подібний новорічний олень не матиме того ефектного вигляду, заради якого все і задумувалось. Цього разу майстриня використала звичайну, але на наступний рік вирішила витратитися на вуличну, захищену від вологи і атмосферних явищ гірлянду.

До речі, друге місце у конкурсі новорічного декору від ЗЕЛЕНОЇ САДИБИ заслужено виборов різдвяний віночок вже відомої читачам нашого сайту Людмили Воропаєвої з Дніпра. Майстер-клас зі створення новорічного віночка від неї ми вже публікували.

Натхнення вам!

Робота і фото – Аля Буракова,

записала Оксана Дивисенко,

ЗЕЛЕНА САДИБА.