Планування меню, покупка продуктів, підбір та пошук подарунків, як і генеральне прибирання перед головним святом року можуть дуже втомити. Але є серед всієї передноворічної метушні одна традиція, яка приносить тільки позитивні емоції — прикраса ялинки. У цій статті ми підготували список рекомендацій дизайнерів для успішного оформлення ялинки своїми руками і, звичайно ж, багато фото-прикладів. Читайте, дивіться і нехай ваше новорічне дерево буде найкрасивішим!
Це загальні рекомендації, які допоможуть вам прикрасити своїми руками будь-яку ялинку. Але залишається питання — як саме наряджати? Навіть якщо ви не декоратор і не дизайнер, і у вас може вийти ялинка, як на картинках зі стильними інтер’єрами в журналах. Головне — не прикрашати її хаотично, а продумати концепцію і кольорове рішення. Можна навіть намалювати попередньо схему.
Ще більше ідей новорічного декору ви знайдете у матеріалі «Новорічний декор своїми руками – 50 фото».
Нижче ми покажемо приклади цікавих ідей, як прикрасити ялинку стильно і нестандартно.
Напевно, найпростіший, але все одно ефектний варіант — прикрашання ялинки своїми руками тільки вогниками.
«Королівну» з лісу можна і нарядити відповідно — короною, намистом, прикрасами, схожими на сережки, і іншими «коштовностями».
Натуральний декор з цитрусів, кориці, гвоздики і інших ароматних продуктів завжди не тільки добре пахне, але і виглядає дуже оригінально.
Дивіться багато цікавих ідей ароматного декору в статті Новорічні прикраси з цитрусових — 26 фото.
Романтичний, трохи навіть дівчачий варіант прикрашання ялинки — ніжними квітами.
Якщо ви не фанат святкових надмірностей, вам підійде мінімалістичний декор. Це стосується і кольору, і кількості прикрас. Можливо, це не найефектніша ялинка в світі, проте — дуже стильна. Особливо сподобається шанувальникам скандинавського дизайну.
Напевно, найорганічніша прикраса для новорічного дерева — це шишки. Вони зустрічаються в різних варіаціях на новорічних ялинках практично завжди. Пропонуємо в цей раз зробити їх центральним елементом декору.
Якщо тільки шишок в оздобленні вам здається мало, створіть в оселі справжню лісову казку. Для цього додайте на новорічну ялинку листочки, жолуді, гілки, птахів та інших лісових мешканців.
Смачний та соковитий варіант — ягоди у декорі. Підтримати тему можна прикрасами схожого відтінку.
Навіть якщо за вікном сніг, не завжди він виглядає так чарівно, як нам би хотілося. Але ви легко можете створити снігову казку у себе вдома. Білий колір, пухнастий «сніжок», окремі сніжинки та вогники — все, що для цього знадобиться.
Якщо ви на новорічні вихідні мріяли про поїздку до спекотних країн, але не склалося, додайте морського бризу в новорічний декор. Такої «теплої» ялинки точно ні в кого більше не буде.
Кожен Новий рік ми отримували й отримуємо (у меншій кількості, звичайно, з приходом сучасних технологій) від близьких людей листівки. Зазвичай, вони зберігаються десь далеко в шафі, а можуть стати центральним елементом в оздобленні нашої ялинки. Їх теплі побажання будуть гріти краще будь-яких батарей.
За схожим принципом можна зробити з новорічного дерева родинне. У цьому вам допоможуть ваші улюблені фотографії.
Санки, лижі, ковзани та інший спортивний зимовий інвентар — як декор для любителів активного способу життя.
Навіть якщо ви живете у сучасній квартирі на 25 поверсі, відчути себе у затишному заміському будинку можна за допомогою декору в сільському стилі. Ідеально підійдуть прикраси з дерева.
Дуже святково виглядає ялинка, прикрашена бантами. При цьому бантики-прикраси можна купити готові, а можна взяти гарні стрічки і зав’язати їх в банти на самостійно.
Всі ми з нетерпінням чекаємо дива в новорічну ніч. Цю атмосферу можна перенести в декор пухнастої красуні.
Текстильні прикраси — це ідеальний варіант для тих, в кого є діти і домашні тварини. Такий декор з фетру, як на фото, виглядає затишно і переживе навіть найактивніших пухнастих пустунів.
Той випадок, коли можна не переживати, що прикраси загубляться на тлі ялинки.
Ми звикли, що стрічки використовуються як доповнення до основного декору. А якщо зробити навпаки?
Плед — найзатишніший текстиль в інтер’єрі. Такого ж ефекту можна досягнути і зі святковим декором, якщо вибрати класичний принт пледа — клітинку.
Ще десять років тому багато хто прагнув позбутися старих іграшок, які всім набридли. Хотілося чогось нового і сучасного. Але часи змінилися і тепер такі прикраси знову в моді. То ж, якщо у вас збереглися такі скарби на антресолях, саме час їх дістати.
Безпрограшний варіант — декор ялинки своїми руками в одному відтінку. Вибирайте свій улюблений колір або «колір року».
Дуже ошатно виглядає ялинка в сріблі або золоті. При цьому не обов’язково вибирати щось одне, вони чудово поєднуються в декорі.
Оригінальна ідея — оформлення ялинки з ефектом градієнту. Вибирайте для цього однакові кулі близьких відтінків, щоб перехід був плавним.
Для поєднання різних кольорів ефектно виглядає схема з діагональним поділом кольорових смуг.
Найяскравіша ідея — райдужний декор.
Якщо ви втомилися від яскравих кольорів, спробуйте ніжні, кремові відтінки — як бризки шампанського.
Маленьку ялинку можна поставити і на кухні, адже саме там ми проводимо багато часу в підготовці до свят. Прикрасити її можна відповідно тематиці.
Для святкового оформлення ялинки можна використовувати не тільки спеціальні ялинкові іграшки, а й звичайні м’які. І навіть — всього одну.
Новий рік — свято для всіх, але особливо його люблять діти. Якщо у вашої дитини є улюблений персонаж з мультфільму, нехай він стане головним героєм на ялинці цього року.
Читайте також наш матеріал «Жива новорічна ялинка в контейнері – чи приживеться в саду?»
Дорогі читачі! Прикрашання ялинки — це не обов’язкова рутина, а справжнісінька розвага. Приготуйте снеки і напої, увімкніть музику або фільм, який асоціюється у вас із новорічними святами, і зберіть усю родину для прикрашання ялинки. Разом у вас вийде ідеальна ялинка своїми руками! А такі вечори можуть стати відмінною родинною традицією. Веселих вам свят і щасливого Нового року!
Ольга Дивисенко,