Ніщо так не прикрашає нашу оселю, як живі квіти в будь-яку пору року. Але особливу насолоду, звичайно, приносять квіткові композиції з однорічних чи багаторічних рослин, що оселяються на наших балконах, верандах, терасах з приходом першого справжнього тепла. Балконні квіти – тема цієї публікації, а саме: як посадити мікс з квітів в один контейнер. А ще до вашої уваги 8 схем цікавих квіткових композицій для горщиків. Сподіваємося, вони надихнуть вас створювати і свої квіткові мікси для контейнерів, які стануть прикрасою не тільки ваших осель, але й садів.

Квіткові композиції для балкону – 8 схем

Квіткові композиції для балкону – 8 схем

Про особливості посадки і вирощування контейнерних рослин ми детально писали в статті «Експрес-озеленення – краса в горщиках (16 фото)». Сьогодні ж зупинимося саме на створенні міксів з квітів в одному контейнері.

Як садити різні квіти в один горщик

Різні балконні квіти, фото яких вражають своєю різноманітністю, висаджують в один контейнер, як правило, двома способами:

 • В один ряд;
 • В два ряди.

На те, який спосіб обрати для посадки балконних квітів з різними назвами в один контейнер, впливає його розмір. У вузький горщик, як не крути, але не вдасться впихнути два ряди рослин. Спробувати, звичайно, можна, але, скоріше за все, в тісноті квіти не зможуть розвиватися нормально, і агресивніші просто «затопчуть» скромніших.

Але, якщо для балконних квітів (пеларгонії, віоли, бегонії та інших) підготовлено контейнер шириною від 20-22 см, найкращий варіант розмістити в ньому рослини в два ряди. Глибина такого контейнера має бути не меншою.

Зазвичай, в балконні контейнери рослини не висівають. Прямостоячі екземпляри висаджують в задньому ряду. Зліва, справа та спереду чудово виглядають ампельні рослини, які цікаво чергувати з низькорослими квітами.

До речі, в таких балконних квітниках можна використовувати не тільки квітучі рослини, а й лікарські чи декоративні трави або злаки. Дуже вдало виглядають ассиметричні квіткові композиції з ними.

Читайте також нашу статтю Дизайн балкона — 20 ідей з фото.

8 схем квіткових композицій для контейнерного саду

Для створення міксу з балконних квітів, назви яких не завжди всім відомі, зручно користуватися вже готовими схемами. Пропонуємо вашій увазі 8 таких схем з детальним описом кількості рослин і їх назв.

Полунична поляна

Ви, мабуть, знаєте, що селекціонери вже давно вивели сорти м’яти з ароматом лимону, суниці, банану, інших фруктів і навіть шоколаду! В цьому балконному «букеті» сунична м’ята грає першу скрипку.

балконні квіти фото 1

 1. Вербена „Samira Peach“ – 1 штука ;
 2. Шавлія “Farina White” – 2 штуки;
 3. Герань “Nekita Salmon” – 1 штука;
 4. Полунична м’ята «Альміра» – 1 штука;
 5. Петуніа-калібрахоа «Calita Orange» – 1 штука.

Вершки з шоколадом

Балконні квіти, фото і назви яких представлені в цій схемі, все літо даруватимуть приємний запах шоколаду, а дизайн балкону вдало підкреслять їх чорно-білі кольори.

балконні квіти в горщиках фото

 1. Петунія «Black Velvet» – 1 шт;
 2. Шоколадна маргаритка (космея) «Chocamocha» – 2 шт;
 3. Шоколадна м’ята – 1 шт;
 4. Эуфорбія Silver Fog (молочай) – 1 шт;
 5. Петунія “Surfinia Snow” – 1 шт.

Медова симфонія

Така яскрава жовта композиція з квітів не залишиться непоміченою ніким, в тому числі, і метеликами, і трудягами-бджілками. А ще вона подарує ледь відчутний аромат каррі (так пахне геліхризум італійський).

квіти в горщиках фото

 1. Аллісум «Easter Bonnet White» – 2 шт;
 2. Гацанія «Жовтий поцілунок» – 1 шт;
 3. Геліхризум (безсмертник) італійський – 1 шт;
 4. Петунія – калібрахоа „Lemon Slice“ – 1 шт;
 5. Лантана «Esperanta Yellow» – 1 шт.

Ванільна хмаринка

Якщо вам до вподоби аромат ванілі і рожево-фіолетові відтінки, вас не залишить байдужим наступна композиція балконних квітів.

балконні квіти фото 2

 1. Гібридний геліотроп – 2 шт;
 2. Сальвія декоративна – 1 шт;
 3. Розмарин «Abraxas» – 1 шт;
 4. Петунія -калібрахоа «Calita Purple Star» – 4 шт;
 5. Гаура «Gambit Rose» – 1 шт.

Мікс для сонячних балконів

Ця яскрава композиція з однорічників створить легкий і безтурботний настрій вашому балкону південної і південно-східної сторони будинку. Невибагливі до догляду квіти вимагають багато сонця. Контейнер для цього міксу балконних квітів повинен бути не коротшим за 80 см.

квіти для балконів фото

 1. Диморфотека «Terracotta» – 2 шт;
 2. Молочай – 1 шт;
 3. Санвіталія розпростерта – 2 шт;
 4. Ампельна петунія «Terracotta» – 1 шт.

Ароматне літо

Ніжні рожево-голубі відтінки цих балконних квітів особливо еффектно виглядатимуть під час сходу та заходу сонця, але і в полудень вони подарують господарям приємні емоції і насичений аромат літа.

балконне озеленення фото

 1. Герань «Pelargonium ‘Savannah Blue» – 2 шт;
 2. Сцевола – 2шт;
 3. Ампельна герань «Mexica Nealit» – 2 шт.

Лілова чарівність

Це той випадок, коли в композиції балконних квітів головний акцент – на декоративному листі рослин, а не на квітах. Екстравагантний і витончений букет. Композиція для сонячних балконів чи веранд. Вимагає контейнер не менше 80 см у довжину.

квіти в контейнерах фото

 1. Іпомея «Lime Green» – 1 шт;
 2. Ангелонія «Blue Improved» – 2 шт;
 3. Колеус Блюме «Caipirinha» – 1 шт;
 4. Петунія-калібрахоа «Purple» – 2 шт.

Романтичний мікс для напівтіні

Балконні квіти, назви яких вказані в цій композиції, створять романтичний настрій в не дуже сонячних місцях. «Балконний букет» вимагає контейнер не менше 80 см довжиною.

балконне озеленення фото 1

 1. Ампельна фуксія «Ginger» – 2 шт;
 2. Бальзамін Уоллера «Fiesta Purple Double» – 2 шт;
 3. Бегонія – 1 шт;
 4. Іпомея батата «Purple» – 1 шт.

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.