Ніщо так не прикрашає нашу оселю, як живі квіти в будь-яку пору року. Але особливу насолоду, звичайно, приносять квіткові композиції з однорічних чи багаторічних рослин, що оселяються на наших балконах, верандах, терасах з приходом першого справжнього тепла. Балконні квіти – тема цієї публікації, а саме: як посадити мікс з квітів в один контейнер. А ще до вашої уваги 8 схем цікавих квіткових композицій для горщиків. Сподіваємося, вони надихнуть вас створювати і свої квіткові мікси для контейнерів, які стануть прикрасою не тільки ваших осель, але й садів.
Про особливості посадки і вирощування контейнерних рослин ми детально писали в статті «Експрес-озеленення – краса в горщиках (16 фото)». Сьогодні ж зупинимося саме на створенні міксів з квітів в одному контейнері.
Різні балконні квіти, фото яких вражають своєю різноманітністю, висаджують в один контейнер, як правило, двома способами:
На те, який спосіб обрати для посадки балконних квітів з різними назвами в один контейнер, впливає його розмір. У вузький горщик, як не крути, але не вдасться впихнути два ряди рослин. Спробувати, звичайно, можна, але, скоріше за все, в тісноті квіти не зможуть розвиватися нормально, і агресивніші просто «затопчуть» скромніших.
Але, якщо для балконних квітів (пеларгонії, віоли, бегонії та інших) підготовлено контейнер шириною від 20-22 см, найкращий варіант розмістити в ньому рослини в два ряди. Глибина такого контейнера має бути не меншою.
Зазвичай, в балконні контейнери рослини не висівають. Прямостоячі екземпляри висаджують в задньому ряду. Зліва, справа та спереду чудово виглядають ампельні рослини, які цікаво чергувати з низькорослими квітами.
До речі, в таких балконних квітниках можна використовувати не тільки квітучі рослини, а й лікарські чи декоративні трави або злаки. Дуже вдало виглядають ассиметричні квіткові композиції з ними.
Читайте також нашу статтю Дизайн балкона — 20 ідей з фото.
Для створення міксу з балконних квітів, назви яких не завжди всім відомі, зручно користуватися вже готовими схемами. Пропонуємо вашій увазі 8 таких схем з детальним описом кількості рослин і їх назв.
Ви, мабуть, знаєте, що селекціонери вже давно вивели сорти м’яти з ароматом лимону, суниці, банану, інших фруктів і навіть шоколаду! В цьому балконному «букеті» сунична м’ята грає першу скрипку.
Балконні квіти, фото і назви яких представлені в цій схемі, все літо даруватимуть приємний запах шоколаду, а дизайн балкону вдало підкреслять їх чорно-білі кольори.
Така яскрава жовта композиція з квітів не залишиться непоміченою ніким, в тому числі, і метеликами, і трудягами-бджілками. А ще вона подарує ледь відчутний аромат каррі (так пахне геліхризум італійський).
Якщо вам до вподоби аромат ванілі і рожево-фіолетові відтінки, вас не залишить байдужим наступна композиція балконних квітів.
Ця яскрава композиція з однорічників створить легкий і безтурботний настрій вашому балкону південної і південно-східної сторони будинку. Невибагливі до догляду квіти вимагають багато сонця. Контейнер для цього міксу балконних квітів повинен бути не коротшим за 80 см.
Ніжні рожево-голубі відтінки цих балконних квітів особливо еффектно виглядатимуть під час сходу та заходу сонця, але і в полудень вони подарують господарям приємні емоції і насичений аромат літа.
Це той випадок, коли в композиції балконних квітів головний акцент – на декоративному листі рослин, а не на квітах. Екстравагантний і витончений букет. Композиція для сонячних балконів чи веранд. Вимагає контейнер не менше 80 см у довжину.
Балконні квіти, назви яких вказані в цій композиції, створять романтичний настрій в не дуже сонячних місцях. «Балконний букет» вимагає контейнер не менше 80 см довжиною.
Натхнення!
ЗЕЛЕНА САДИБА.