Скандинавський стиль в інтер’єрі — 65 ідей з фото

Скандинавський стиль в інтер’єрі — один з найпопулярніших сьогодні сучасних напрямків дизайну. Таку популярність йому забезпечили універсальність та доступні рішення. Це, можна сказати, нова класика. Лаконічний та затишний, цей стиль однаково гарно дивиться і на великих площах, і у малогабаритних квартирах. Безперечно, переваг у такого дизайну багато. У сьогоднішньому матеріалі ми розкажемо про основні елементи  скандинавського дизайну інтер’єру кухні, вітальні, спальні та інших кімнат та покажемо багато фото для натхнення.

skandinavskij-interyer-01-1024x576-3898666

Скандинавський стиль в інтер’єрі — 65 ідей з фото

10 принципів скандинавського стилю в інтер’єрі

1. Світлі та м’які кольори з яскравими акцентами

Зими у скандинавських країнах довгі та темні, тому інтер’єри, зазвичай, пофарбовані у білий колір, щоб в оселі було максимально світло. Такий прийом дозволяє мати чистий фон інтер’єру та візуально розширює простір.

Скандинавський стиль в інтер’єрі кухні — це також світлі стіни. Думаєте, що це непрактично для такого приміщення? Всесвітньо відома компанія, заснована в Швеції, IKEA довела протилежне вже у мільйонах осель! Кухня зі світлими стінами завжди виглядає охайнішою, ніж аналогічна в темних тонах. І, звичайно, готувати на кухні зі скандинавським дизайном набагатоп приємніше.

Основний колір розбавляють теплі бежеві тони, прохолодний синій, нейтральні сірі відтінки та чорні контрасти. Часто додають кольорові акценти — це можуть бути декоративні елементи або щось з меблів. Наприклад, яскраве жовте крісло, малиновий пуф або аквамариновий диван у білій кімнаті.

Читайте також нашу статтю Поєднання сірого та жовтого кольорів в інтер’єрі — 30 ідей з фото.

2. Дерево та інші натуральні матеріали

Дерево в інтер’єрах скандинавського стилю використовується в оформленні підлоги, стін, меблів, іграшок.. Загалом, у скандинавському дизайні дуже багато дерева. Але не будь-якого. Зазвичай, це саме світле дерево, наприклад, бук, ясен та сосна.

Крім дерева, у скандинавському дизайні використовують натуральний текстиль, наприклад, льон, метал, скло, хутро, кераміку, шкіру тощо. Хоча, якщо ви проти натурального хутра та шкіри, їх можна замінити на якісні штучні аналоги.

Посуд для декору можна обрати у матеріалі «Гарний посуд – 20 українських майстрів, на яких слід звернути увагу»

3. Відсутність великих (від стіни до стіни) килимів

Такі килими зовсім не популярні у скандинавському інтер’єрі. Натомість переважає «гола» (зазвичай, дерев’яна) підлога, яка де-не-де вкрита невеликими килимками та шкурами.

4. Прості лінії

У скандинавському дизайні меблів немає вишуканих форм та зайвих деталей. Сучасні прості негабаритні функціональні вироби з чистими лініями зустрічаються набагато частіше і є визначальною рисою скандинавського стилю у дизайні.

Якщо повернутися знову до IKEA і переглянути меблі, які вони пропонують, то не можна не відмітити, що вони всі дуже прості, але при цьому багатофункціональні. Скандинавський стиль кухні — це прості рішення не тільки ремонту, а й меблювання. Звичайно, це стосується і дизайнів інтер’єру вітальні і спалень. Та будь-якого приміщення! Хоч і балкону чи веранди.

5. Не захаращений простір

Традиційно багато скандинавських осель були невеликими та не могли вмістити багато речей. Зараз, навіть коли місця для речей є багато, ідея зберігати простір чистим та не захаращеним залишилася невід’ємною частиною скандинавського дизайну. І це не тільки про стильну оселю, але і про чисту. Погодьтеся, тримати в чистоті та порядку мінімум речей значно простіше, ніж максимум.

Навіть психологи рекомендують не захаращувати свої домівки речами, які не використовуються.На думку цих спеціалістів, порядок в наших головах дуже часто можна навести просто очистивши простір. Так що скандинавський стиль — це не тільки про дизайн інтер’єру, це ще й про здоров’я.

6. Прості акценти

Ідея не захаращеного простору починається з ідеї мати менше речей, це стосується і декору. Тому у скандинавському дизайні він цікавий, але стриманий і нечисленний. А ось якщо ви полюбляєте багато активного декору, вам сподобається бохо стиль в інтер’єрі.

7. Природне освітлення на максимум

Через те, що більшу частину року у скандинавських країнах досить темно, «збереження» природного світла — важливе завдання. Саме тому у скандинавських інтер’єрах, зазвичай, великі вікна. Їх або залишають як є (без штор чи занавісок), або вішають легкі прозорі штори, щоб отримувати якомога більше світла.

8. Середнє та нижнє штучне освітлення

По тій же причині важливу роль грає і штучне освітлення, його, зазвичай, багато. Скандинавські інтер’єри мають кільки типів освітлення: підвісні лампи, настільні, підлогові світильники, свічки та інше.

Читайте наш матеріал «Як обрати стильну, ароматну і натуральну свічку? 20 найкращих українских виробників»

9. Озеленення

Для того, щоб оживити простір, у скандинавських інтер’єрах, як правило, є багато живих рослин. Вони прикрашають не тільки інтер’єри кухонь, віталень чи спалень, а й ванні кімнати! Так, часто ванні кімнати навіть квартир в скандинавських країнах мають вікна, що дозволяє вирощувати кімнатні рослини навіть там.

10. Затишний текстиль

Скандинавський стиль — це багато текстилю: пледів, ковдр, подушок, невеликих килимків тощо. Вони додають інтер’єру тепла та цікавих текстур. Такі речі можна придбати в магазинах, але особливо цінується в скандинавських інтер’єрах текстиль ручної роботи — зроблені самими господарями речі, або отримані ними в подарунок від якихось майстрів. Власне, такі речі цінуються скрізь, не тільки в північних країнах.

Дивіться також фото нашої статті про лофт стиль в інтер’єрі. Його легко поєднати зі скандинавським.

Скандинавський стиль в інтер’єрі — фото без коментарів

Скандинавський інтер'єр

Скандинавський інтер'єр Скандинавський інтер'єр

Скандинавський інтер'єр

Читайте також наш матеріал Ванна кімната вашої мрії — фото і поради професіоналів.

Скандинавський інтер'єр skandinavskij-interyer-08-785x1024-9182111 skandinavskij-interyer-09-683x1024-3969352 Скандинавський інтер'єр

Скандинавський інтер'єрСкандинавський інтер'єрСкандинавський інтер'єрСкандинавський інтер'єрСкандинавський інтер'єрСкандинавський інтер'єр

Читайте також наш матеріал Ремонт кухні в стилі кантрі — підлога, стеля, стіни

Скандинавський інтер'єр

Скандинавський інтер'єр

skandinavskij-interyer-23-1024x682-5251296skandinavskij-interyer-24-1024x681-4948116Скандинавський інтер'єрСкандинавський інтер'єрСкандинавський інтер'єрСкандинавський інтер'єр

skandinavskij-interyer-31-1024x683-2086636

skandinavskij-interyer-32-1024x584-7202289

Скандинавський інтер'єр

skandinavskij-interyer-34-1024x767-7817512

Скандинавський інтер'єр

Скандинавський інтер'єр

Скандинавський інтер'єр

skandinavskij-interyer-38-1024x652-1695789

Скандинавський інтер'єр

Скандинавський інтер'єр

Скандинавський інтер'єр

Скандинавський інтер'єр

Скандинавський інтер'єр

Скандинавський інтер'єр

Скандинавський інтер'єр

Скандинавський інтер'єр

Скандинавський інтер'єр

skandinavskij-interyer-48-1024x1024-2297943

skandinavskij-interyer-49-1024x614-4149351

skandinavskij-interyer-50-692x1024-3896250

skandinavskij-interyer-51-683x1024-7381726

Скандинавський інтер'єр

Скандинавський інтер'єр

Скандинавський інтер'єр

Скандинавський інтер'єр

Скандинавський інтер'єр

skandinavskij-interyer-57-1024x576-7538101

Скандинавський інтер'єр

Скандинавський інтер'єр

Скандинавський інтер'єр

Скандинавський інтер'єр

Скандинавський інтер'єр

Скандинавський інтер'єр

Скандинавський інтер'єр

Читайте також нашу статтю Як візуально збільшити маленьку кімнату — 30 ідей з фото

Скандинавський інтер'єрСкандинавський інтер'єр

Читайте також наш матеріал «30 фото нестандартних інтер’єрів, або Ремонт не «як у всіх»

Натхнення! 

ЗЕЛЕНА САДИБА.