Як візуально збільшити маленьку кімнату — 30 ідей з фото

Не завжди кімнати мають достатній для наших потреб розмір, і особливо це питання актуальне для власників квартир. Хоча й у будинках трапляються спальні, кухні чи вітальні, яким не вистачає квадратних метрів. Такі кімнати дуже складно облаштувати, адже стандартні правила тут не працюють — приміщення виглядатиме дуже маленьким, і в ньому просто некомфортно буде знаходитись. Але це не означає, що цьому не можна зарадити. Пропонуємо вашій увазі поради дизайнерів, як візуально змінити простір і зробити маленьку кімнату більшою.

Як візуально збільшити маленьку кімнату — 30 ідей з фото

Як візуально збільшити маленьку кімнату — 30 ідей з фото

Дизайнери знають багато прийомів для вирішення проблем маленького простору. Не обов`язково використовувати усі одразу, адже маленькі кімнати різні, та й одне те саме завдання можна вирішити різними способами. Тому обирайте саме ті, які вам подобаються найбільше та підходять для вашої кімнати.

Як візуально збільшити маленьку кімнату — ідеї

 1. Збільшити простір, в першу чергу, дозволяють світлі та нейтральні кольори.
 2. Обирайте текстиль та килимки з дрібними принтами або однотонні.
 3. Для маленьких кімнат краще обирати штори того самого кольору, що й стіни, а ще — вішати їх максимально високо. Інший спосіб — обирати прозорий тюль, або ж взагалі залишити вікна відкритими (без штор та іншого текстилю).
 4. Максимально використовуйте природне світло. Якщо у вас вузькі або маленькі вікна, чудово буде, якщо ви їх збільшите.
 5. Максимально очищуйте простір від зайвих речей. Для маленьких кімнат ідеально підходить стиль мінімалізму та популярний зараз скандинавський дизайн.
 6. У збільшенні простору допомагають дзеркальні поверхні — це можуть бути як самі дзеркала, так і глянцеві поверхні. Цікавий варіант — повісити дзеркало навпроти вікна.
 7. Якщо ви хочете поставити великі шафи або шафи-купе, то буде краще, якщо це будуть варіанти на всю висоту кімнати або ж на всю довжину стіни. Цей трюк дозволяє збільшити візуально висоту стелі.
 8. Обирайте меблі на ніжках (підняті), це створює відчуття легкості.
 9. Меблі, які розкладаються — ідеальні для маленьких кімнат. Це може бути стіл або ж ліжко. Просто складіть їх, коли вони вам не потрібні, і кімната буде значно більшою.
 10. Зазвичай, рекомендують для маленьких приміщень маленькі за розміром меблі. Проте декілька великих предметів у маленькій кімнаті також роблять її візуально більшою.
 11. Купуйте мульти-функціональні меблі, наприклад пуфік-тумбочка або ліжко із нішами для зберігання.
 12. Скляні меблі та деталі інтер’єру обманюють око своєю прозорістю та створюють враження більшого простору.
 13. Не заповнюйте весь простір відкритих полиць, вільне місце додасть візуально повітря.
 14. Письмовий стіл по всій довжині кімнати або ж довга стільниця на кухні створює ілюзію більшої кімнати по довжині.
 15. Меблі у тому ж кольорі, що й стіни, зливаються з ними та збільшують простір.
 16. Не розставляйте всі меблі вздовж стін, деякі з них розміщуйте під кутом або ближче до середини.
 17. Зробити кімнату більшою візуально можна, пофарбувавши стіни, оздоблення та деталі інтер’єру у різні відтінки одного кольору.
 18. Якщо пофарбувати стелю у яскравий колір, це буде притягувати погляд наверх та створить ілюзію високої стелі. Схожий трюк можна відтворити із люстрами — обирайте цікаві варіанти, щоб їх хотілося розглядати.
 19. Якщо зробити смугасту підлогу, це розширить кімнату в обраному напрямі. За допомогою смугастих площин загалом можна відрегулювати кімнату під ваші задачі — наприклад, розширити вузьку кімнату.
 20. Темна підлога та світла стеля створює візуальний ефект невагомості та більшого простору.
 21. Цікавий ефект дають фотошпалери, якщо обрати їх з малюнком-перспективою або краєвидом. Для вдалого поєднання фотошпалер з інтер’єром додайте декор повторюваних кольорів.
 22. Краще зупинитись на декількох яскравих предметах декору — картині (вона може бути досить великою), вазі або нестандартному світильнику.
 23. Картини або фотографії краще вішати трохи вище рівня очей, щоб візуально зробити стіни довшими.
 24. Замість одного світильника, встановіть у кімнаті декілька освітлювальних елементів.
 25. Окреме підсвічування під полицями та вздовж периметру стелі також дозволить візуально збільшити простір кімнати.
 26. Відкриті двері «крадуть» простір не тільки візуально, але й фізично, тому у невеликих кімнатах краще поставити розсувні міжкімнатні двері і, коли можливо, тримати їх відкритими.

Як візуально збільшити маленьку кімнату — фото без коментарів

Натхнення! 

ЗЕЛЕНА САДИБА.