Богемний дизайн інтер’єру, який часто називають «бохо», — це про індивідуальність, креативність та еклектичне поєднання кольорів і візерунків. Такий стиль ідеально підійде тим, хто хоче, щоб його оселя була наповнена життям, культурою та цікавими предметами з усього світу. Саме тому ним часто надихаються творчі люди, які багато подорожують: актори, письменники, професійні мандрівники тощо. У цій статті ми дізнаємося як створити стиль бохо в інтер’єрі.
Богемний стиль походить від слова «богема», що згідно з літературознавчого словника-довідника за ред. Р. Гром’яка «назва середовища художньої інтелігенції (письменники, художники, актори, музиканти), стиль життя яких різниться від загальноприйнятих норм невпорядкованістю, безпечністю тощо». Іншими словами людей, які ведуть нестандартний спосіб життя.
Зміст:
Натхненний богемою XIX століття, яка вірила, що творчість цінніша за гроші — стиль бохо вперше з’явився в паризьких інтер’єрах у 1890-х роках і швидко прижився по всій Центральній Європі.
Бохо-стиль насичений барвистими кольорами, текстурами та візерунками. На відміну від мінімалістичного скандинавського чи сучасного дизайну, бохо-дизайн — про максималізм та індивідуальне вираження через багатошаровість мультикультурного текстилю, творів мистецтва та декоративних предметів.
Бохо, або бохо-шик, є одним із тих стилів дизайну інтер’єру, де вас заохочують порушувати правила. Деякі дизайнери навіть кажуть, що в стилі бохо немає правил, а лише рекомендації, що робить його ідеальним для бунтарів за характером.
Читайте також про скандинавський стиль в інтер’єрі.
Богемний стиль відомий своєю яскравою палітрою кольорів і різноманітністю візерунків. Подумайте про насичені «дорогі» тони, як-от темно-фіолетовий, вогненно-червоний і соковитий зелений, змішані з землистими нейтральними. Не бійтеся при цьому використовувати активні візерунки, різні стилі та епохи.
Богемний дизайн — це поєднання старого та нового, тому сміливо використовуйте вінтажні знахідки поряд з сучасними речами. Додайте плюшеві зручні меблі з великою кількістю подушок і пледів. Додайте етнічні елементи декору, такі як марокканські ліхтарики, індійський текстиль або африканське мистецтво.
Бохо дизайн часто черпає натхнення в природі. Додайте кімнатні рослини, висячі сади та сукуленти, щоб створити в оселі відчуття природи. В богемному інтер’єрі часто присутні натуральні матеріали, такі як дерево, камінь і бамбук. Вони додають простору тепла і текстур.
Богемний інтер’єр – це вираження вашого особистого стилю. Додайте речі, які вам подобаються та які відображають вашу особистість. Не бійтеся демонструвати власні витвори мистецтва або підтримайте місцевих художників, додаючи їхні творіння до свого декору. Чим унікальніше, тим краще.
Багатошаровість дуже важливе у бохо-дизайні. Покладіть килими, подушки та пледи. Змішуйте такі різні текстури, як шовк, оксамит і льон, із пухнастими килимами, в’язаними пледами та гобеленами. Контраст текстур додає інтер’єру глибини та тепла.
Створіть чарівну атмосферу за допомогою теплого м’якого освітлення. Замість верхніх світильників прикрасьте кімнату ліхтарями, свічками, торшерами та настільними лампами.
Бохо-інтер’єри, як правило, мають розслаблену атмосферу. Уникайте занадто жорстких меблів і подумайте про створення затишних куточків або зон для відпочинку з подушками на підлозі.
Не дивлячись на те, що бохо-стиль — це про велику кількість декору та багатошаровість, важливо дотримуватись балансу. Уникайте захаращення простору, кожен предмет декору має мати свою історію та значення.
Читайте також про вязаний декор у інтер’єрі та як зробити китиці з ниток своїми руками та де використати їх в інтер’єрі.
Всі фото галереї відкриваються у повному розмірі, достатньо просто по них клікнути!
Використовуючи елементи бохо-дизайну, ви можете створити дім, який буде яскравим, комфортним та матиме свій унікальний характер.
Натхнення!
ЗЕЛЕНА САДИБА.