Поєднання сірого та жовтого кольорів в інтер’єрі — 30 ідей з фото

Щороку Інститут кольору Pantone урочисто оголошує колір наступного року. 2021-й рік виявився особливим у багатьох аспектах, навіть у цьому, адже зазвичай такий колір один, але цього року їх виявилось аж два. Це Ultimate Grey (сірий) та Illuminating (яскраво-жовтий). Саме ці кольори будуть трендовими найближчим часом. Їх будуть використовувати дизайнери різних напрямів, в тому числі і в інтер’єрі. Пропоную і вам звернути увагу на модні кольори та їх відтінки. Сьогодні ми зібрали 30 фото-прикладів сіро-жовтого поєднання кольорів для вашого натхнення.

Поєднання сірого та жовтого кольорів в інтер'єрі — 30 ідей з фото

Поєднання сірого та жовтого кольорів в інтер’єрі — 30 ідей з фото

Інститут обирає кольори року не просто так, вони зазвичай відображають настрій та останні події у суспільстві, передають певну ідею на наступний рік. Так, жовтий має надихати, зігрівати та налаштовувати на оптимізм. А спокійний сірий — це образ каміння, надійного елемента, який може витримати навіть випробування часом. Такий колір має дарувати почуття холоднокровності та стійкості. У поєднанні ця пара — ідеальний вибір після такого тяжкого року, яким був 2020-тий.

Кольори 2021-го року за версією Інститут кольору Pantone

Кольори 2021-го року за версією Інститут кольору Pantone

Не звернути увагу на ці кольори після такого складно. Проте, поруч із прикладами поєднання цих та інших відтінків сірого та жовтого у різноманітних сферах дизайну, я зустріла і думку від інтер’єрних спеціалістів, що поєднати ці кольори саме в інтер’єрі – складно. Основна причина – це те, що атмосфера у такому приміщенні, за їх словами, незрозуміла. Адже вона і не спокійна (бо є жовтий), і не активна (бо є сірий). Вони вважають, що око не може сконцентруватися на одній емоції у такій кімнаті.

Чесно кажучи, мене це здивувало. Останнім часом я багато подорожую і бачу багато різноманітних сучасних приміщень — кімнати у готелі, квартири, ко-воркінги, кафе, ресторани та подібне. Багато з них зроблені саме із таким поєднанням кольорів, і в жодному я не помітила нічого дивного, перебувати там мені було дуже комфортно. Може через те, що їх дизайнери знали якісь секрети…

Тож не буду сперечатись зі спеціалістами, пропоную замість цього розглянути рекомендації по поєднанню цих кольорів та подивитись на приклади таких інтер’єрів.

Читайте також нашу статтю Як правильно поєднувати кольори в інтер’єрі — 30 кольорових схем.

Як поєднати сірий та жовтий колір в інтер’єрі

  • Як правило, у такому поєднанні головну роль віддають стриманому сірому відтінку. Сонячний колір використовують в яскравих акцентах.
  • Глибокі відтінки сірого можна комбінувати і з пастельними, і з яскравими тонами жовтого. А ось з делікатним сірим рекомендують обирати саме яскраву палітру. Із світлішими варіантами жовтого кімната ризикує виглядати блідою та невиразною (хоча вдалі приклади іноді знайти можна).
  • Для органічного поєднання цих кольорів потрібно розуміти, що вони не мають бути єдині в інтер’єрі. Їх «розбавляють» чорним, білим, дерев’яними елементами та зеленню.
  • Починати будь-які експерименти із кольором краще з чогось дрібного, наприклад, з невеликих деталей. Найпростіший спосіб — додати сет із декоративних подушок.
  • Якщо ви вже впевнені, що активний жовтий вам підходить, дуже оригінально він виглядатиме у оздобленні, наприклад плитка на підлозі.
  • Яскравий жовтий підходить не всім, для когось він може бути занадто активним. Якщо він використовується у приміщеннях, де ви проводите багато часу, будьте готові, що він може вам набриднути. Рішення — залишити його для інтер’єру ванної кімнати, коридору або кухні. А ще — використовувати його на елементах, які за потреби буде не складно замінити або перефарбувати.
  • На кухні сірий ідеально підходить для робочої зони та тих місць, які часто брудняться. Жовтий можна залишити для інших зон та декоративних елементів.
  • Дуже ефектно виглядатиме акцентна жовта стіна на фоні сірого інтер’єру. За допомогою такого ефектного рішення також можна зонувати кімнату.

Дивіться також ідеї нашої статті Скандинавський стиль в інтер’єрі — 65 ідей з фото та фото реальної квартири з сірими стінами.

Поєднання сірого та жовтого кольорів в інтер’єрі — фото без коментарів

Натхнення! 

ЗЕЛЕНА САДИБА.