30 фото нестандартних інтер’єрів, або Ремонт не «як у всіх»

Прийшла весна і вже дуже хочеться змінити дизайн квартири чи будинку, ну хоч трошки! Якщо ви часто буваєте в гостях, мабуть, помітили, що всі наші оселі дещо схожі. Хтось обирає сучасний дизайн інтер’єру — це, зазвичай, щось на кшталт скандинавського спокійного стилю (привіт, IKEA 🙂 ). Інший — обирає те, що «дивиться на нього» в Епіцентрі або іншому будівельному магазині. Це все – досить стандартні рішення, до яких ми вже звикли за останнє десятиріччя. Якщо ж вам хочеться чогось незвичайного, такого, що розставить яскраві акценти та зробить вашу оселю індивідуальною — пропоную подивитися на фото нестандартних інтер’єрів, які ми для вас зібрали в цій статті.

30 фото нестандартних інтер’єрів, або Ремонт не «як у всіх»

30 фото нестандартних інтер’єрів, або Ремонт не «як у всіх»

1. Кольорова стеля

Це рішення я знайшла саме на прикладі жовтого кольору і воно мене в себе просто закохало. Тільки подивіться — звичайна біла кухня, але один акцент на стелі робить її цікавою та сонячною. Підтримати колір стелі можна дрібними деталями, такими як рушник, посуд і навіть фрукти, хоча це й необов’язково. Такий прийом підходить і до інших кімнат, а колір можете обирати той, який вам подобається найбільше. Особисто я б зберегла «нейтральну» базу для решти кімнати, але можна поєднати і зі складнішим інтер’єром, якщо ви відчуваєте у собі такі сили.

Кольорова стеля

Кольорова стеля

2. Кольорова підлога і дизайн квартири

Протилежне, але схоже рішення, — це кольорова підлога. Такий простий прийом особисто я давно ні в кого не бачила і тепер не розумію, чому? Виглядає дуже стильно та яскраво!

Кольорова підлога

Кольорова підлога

3. Кольорова половина кімнати

Якщо ви готові на кольорову підлогу — це нестандартне рішення в інтер’єрі може вам сподобатись ще більше. Як вам такий дизайн квартири, що на фото нижче?

Кольорова половина кімнати

Кольорова половина кімнати

4. Стільці з акцентами

Цікаве рішення, яке не потребує глобальних ремонтних робіт — яскраві ніжки стільців.

Читайте також наш матеріал 10 речей для затишної оселі, або як жити «хюґно».

Стільці з акцентами

Стільці з акцентами

5. Яскраве вікно

Щоб вигляд з вікна був гарним навіть у сірий день — достатньо пофарбувати віконну раму, і дизайн квартири при цьому, в прямому значенні слова, заграє новими фарбами.

Яскраве вікно

Яскраве вікно

6. Незвичний дверний отвір

Дверний отвір — це той елемент інтер’єру, на який, зазвичай, ніхто не звертає увагу, і даремно. Навіть в спокійному інтер’єрі кольоровий отвір дверей зможе стати тим самим дизайнерським акцентом, який ми шукаємо.

Незвичний дверний отвір

Незвичний дверний отвір

7. Стіна-холст

Якщо ви вмієте малювати, поверхні для творчості можна розширити. Розмалювати усю стіну, або ж невеличку частину — на ваш розсуд. Але такий інтер’єр точно стане нестандартним, і таким, який ніде більше не зустрінеш.

Стіна-холст, фото

Стіна-холст

8. Геометричні форми у інтер’єрі

Якщо у вас творчих здібностей, як і у мене, не вистачає, зверніть увагу на геометричні форми. Наприклад, на таке от сонечко у спальній кімнаті, яке збереже тепло вдома у будь-яку погоду за вікном.

Геометричні форми у інтер'єрі

Геометричні форми у інтер’єрі

9. Художній безлад

До речі, яскравий акцент можна зробити і без трафарету. Навіть ось такий неохайний мазок — це вже цікава «пляма» в інтер’єрі. Особливо у такому вишуканому золотому виконанні.

Художній безлад

Художній безлад

10. Творчі картини

Якщо ж стіни вам шкода, «похуліганити» можна зі старими картинами (з тими, які не мають нічого спільного з мистецтвом, звичайно) і додати їм своєї творчості. Для цього можна потрібні зображення спеціально роздрукувати, а результат виглядатиме вже, як добуток сучасного мистецтва.

Креативні картини, фото

Креативні картини

11. Оригінальний закуток

Оригінальності інтер’єру можуть додати і звичайні постери, якщо розвісити їх не як завжди — у центрі стіни, а зробити отакий творчий кут. Це може стати вдалим рішенням і з практичної сторони, якщо місця на «головній стінці» для картин у вас немає, а вільний кут — є.

Оригінальний закуток

Оригінальний закуток

12. Рамки замість картин

Якщо вам, як і мені, важко обрати картини у кімнату, є ось такий вихід — декорувати стіну гарними рамками.

Рамки замість картин

Рамки замість картин

Як зробити цікавий декор самостійно? Читайте у нашому матеріалі «30 фото-ідей декору інтер’єру зі звичайної мотузки»

13. Альтернатива килиму на стіні

Вже майже ніхто не вішає на стіну килим, бо зробити це гарно та сучасно у звичайному інтер’єрі — складно, хоча й можливо. Але якщо замінити його на гарну тканину — ефект буде зовсім не старомодний.

Альтернатива килиму на стіні

Альтернатива килиму на стіні

14. Намальований килим

Проти килима на підлозі особисто я нічого не маю, проте якщо ви не бачите в ньому практичної необхідності — його можна намалювати! Досить нестандартна ідея для ремонту, як вважаєте?

Намальований килим

Намальований килим

15. «Гола» стіна

Під час ремонту люди прагнуть все в оселі оновити, стіни в тому числі. Але сучасний дизайн буває різним, бунтарним також. Тому, завдяки популярності лофт-стилю, все частіше можна побачити інтер’єр з оголеною цегляною стіною, яка вдало контрастує з сучасними деталями інтер’єру.

Гола стіна

Гола стіна

16. Стара штукатурка

Більш того, дизайнери надихаються навіть старою штукатуркою. Для цього дехто купує дорогу італійську штукатурку, але інтернет пропонує і альтернативні способи досягти подібного ефекту. Може, це й не найпростіші варіанти з нашої підбірки з точки зору дизайну і не кожен інтер’єр підійде. Але якщо у вас сучасний інтер’єр з цікавими меблями та деталями, або інтер’єр у стилі лофт — це може стати вдалим рішенням для вас. Адже «вилизаний» євро-ремонт вже у минулому і такі хуліганські витівки в інтер’єрі — це дуже цікаво.

Стара штукатурка

Стара штукатурка

17. Акценти з клейкої стрічки

Якщо у вас в інтер’єрі зібрані меблі та предмети, якими ви пишаєтеся — можна зробити на них акцент за допомогою звичайної кольорової стрічки. Це також досить сміливе рішення, але все ж таки, не таке, як стара штукатурка, до того ж з часом його легко прибрати та замінити чимось іншим.

Акценти з клейкої стрічки

Акценти з клейкої стрічки

18. Декор дверей

Ми вже говорили про дверні отвори, але й самі двері — це не той елемент інтер’єру, якому ми, зазвичай, приділяємо багато уваги. Часто їх підбирають нейтральні та однакові у всі кімнати, щоб не відволікали око. Але це правило, яке можна порушувати. Цікаві двері можуть стати одним з головних «учасників» інтер’єру.

Декор дверей

Декор дверей

19. Помітні батареї

Якщо ми не зважаємо на двері, то що ж говорити про батареї… Білий, бежевий, світло-сірий, максимум – тон в тон до обоїв. І все це — бажання їх приховати. Час це змінити та зробити батареї прикрасою вашої кімнати. Ніякий нейтральний колір їх не зітре з інтер’єру, тож робіть їх гарними та яскравими. Дуже подобається таке ось золоте рішення.

Помітні батареї

Помітні батареї

20. Цікаве світло

Досить оригінальна ідея для зміни атмосфери в кімнаті — використання кольорової плівки на вікна, яка «затонує» світло та зробить кімнату зовсім іншою. Пам’ятаєте ефект від вітражів у старих соборах? Це щось схоже. Обирайте світлі та спокійні відтінки і залишайте відкриті ділянки, щоб кімната не стала темною. До речі, це рішення також підійде тим, хто живе на низьких поверхах (а, може, ще й з панорамними вікнами до підлоги) і хоче трохи прикритися від поглядів сусідів.

Цікаве світло

Цікаве світло

21. Різні штори

Хто сказав, що штори мають бути однаковими? Зовсім не обов’язково. Можна цікаво поєднати поруч навіть смужку та квіти, а можна й три різних штори… дозвольте собі і такі експерименти. Основні критерії — все має виглядати гармонійно і вам подобатися.

Різні штори

Різні штори

22. Кілька ламп

Дизайнери інтер’єрів вже давно нам говорять, що світло — це один з найважливіших елементів, який може змінити вашу оселю. Можна додавати не тільки нижнє та середнє світло. Зверніть увагу й на те, що люстра може бути в кімнаті не одна. Їх може бути і дві, і три, і скільки завгодно, залежить від розміру вашої кімнати та можливостей електрика. Декілька верхніх ламп можуть не тільки дати більше світла та затишку кімнаті, але й виконувати іншу практичну функцію — розділяти візуально простір у одній кімнаті, наприклад, на робочий та для відпочинку.

Кілька ламп

Кілька ламп

23. Безліч дзеркал

Це ж стосується і дзеркал — їх може бути багато, а не тільки одне велике у коридорі. Не бійтеся поєднувати зовсім різні за стилем дзеркала і вішати їх поруч, у них є те, що їх вже об’єднує між собою — сама дзеркальна поверхня.

Безліч дзеркал

Безліч дзеркал

24. Картини на підлозі

Якщо ви не хочете дірявити собі стіни або місця там вже замало — картини можна ставити: на комод, на підвіконня та навіть на підлогу. Картини — це індивідуальність вашої оселі, тому не слід про них забувати. Такий спосіб розміщення нагадує мені інтер’єри з французьких фільмів, які виглядають невимушено та розслаблено, але водночас вишукано.

Картини на підлозі

Картини на підлозі

25. Зберігання «на видноті» і дизайн квартири

Ми звикли, що зберігання — це «сховати». Пропоную подивитись на це з іншого боку і зробити побутові речі помітним елементом інтер’єру. Дизайн квартири чи будинку від того тільки виграє! Наприклад, кухонне приладдя, як на фото. Звичайно, не слід діставати з шаф всі речі, але ті, якими ви користуєтесь часто — чому ні? Звичайно, для такого нестандартного інтер’єру доведеться уважніше слідкувати за чистотою цих предметів. Особливо, якщо це кухня.

Зберігання «на видноті»

Зберігання «на видноті»

26. Підвіконня з полицями

Якщо вже говорити про зберігання, то для маленьких кімнат, де кожний сантиметр на вагу золота, полиці для декору можна зробити над підвіконням. Таке вікно, якщо декор підібраний влучно, сподобається навіть перехожим.

Підвіконня з полицями

Підвіконня з полицями

27. Рослини — нагору!

Рослини додають життя будь-якій оселі, але часто для них не вистачає місця. Тож пропоную пригадати такий прийом — підняти рослини наверх. Це може бути окрема полиця, як на фото, а можна й просто поставити їх на наявні верхні полиці і на шафи. І простір кімнати не постраждає, і рослини будуть.

Дивіться наші інші ідеї як розмістити рослини в інтер’єрі

Рослини в дизайні квартири, фото

Кімнатні рослини на поличці над ліжком

28. Стіл-сад

Ось таке незвичне та експериментальне поєднання. Звичайно, така домівка підійде дуже невибагливим рослинам, наприклад сукулентам. Знову ж таки, варіант для тих, у кого немає вільного місця для зелених улюбленців.

Стіл-сад

Стіл-сад

29. Сад на стіні

Якщо ж домашні рослини у вас не приживаються, зверніть увагу на повітряні рослини (або тіландсії), які можуть жити навіть без ґрунту та вазонів. Це додасть і затишку, і цікавинки інтер’єру. Сад на стіні зробить дизайн квартири чи будинку органічним і вишуканим.

Сад на стіні

Сад на стіні

30. Гамак вдома

І наостанок я залишила гамак, як нагадування, що оселя — це місце, яке створене для нашого відпочинку та гарного настрою. Тому обов’язково додавайте ті предмети, які будуть вас радувати та допомагати відпочивати більше і якісніше. І якщо вам хочеться повісити гамак вдома — робіть це, навіть якщо в інших його немає. Це і є індивідуальність в інтер’єрі.

Гамак у квартирі

Гамак у квартирі

Ось і всі ідеї нестандартних рішень в інтер’єрі на сьогодні. Звичайно, деякі з них можуть бути вам давно знайомі, а деякі — незрозумілі, але я сподіваюсь, що серед них знайдеться те, що надихне вас на свіжі та цікаві рішення у ваших домівках та принесе весну у вашу оселю.

Якщо у вас є свої особисті відкриття у дизайні інтер’єру — діліться з нами та читачами у коментарях!

Натхнення!

Ольга Дивисенко,

ЗЕЛЕНА САДИБА