Ремонт кухні в стилі кантрі — підлога, стеля, стіни

В цій статті розкажемо, як зробити ремонт кухні в модному сьогодні стилі кантрі. Які матеріали обрати? Як вони мають поєднуватися один з одним? Чого варто уникати, а що, навпаки, обов’язково використовувати, ремонтуючи кухню в стилі кантрі? І що це за стиль такий, зрештою? Теж треба розібратися. Яскраві фото кухонь, які ви побачите в цьому матеріалі, обов’язково надихнуть вас якщо не на ремонт кухні, то принаймні – на генеральне прибирання 🙂

Ремонт кухні в стилі кантрі — підлога, стеля, стіни

Ремонт кухні в стилі кантрі — підлога, стеля, стіни

Для початку треба визначитися, що ми будемо називати стилем «кантрі», бо, взагалі, існує два однаково правильних його визначення:

  1. Стиль кантрі, як загальна назва всіх селянських стилів різних країн. У контексті інтер’єру їх можна класифікувати наступним чином: французький прованс, альпійське шале, тосканський, американський, англійський, скандинавський, середземноморський і… навіть український кантрі (так, так, він активно формується і незабаром, можливо, стане не менш відомим і модним, ніж прованс);
  2. Кантрі, як виключно американський (або англійський) стиль сільського чи заміського будинку.

У цій статті ми будемо розглядати узагальнений стиль кантрі, тобто перший варіант, і зосередимо увагу на моментах, які однаково важливі для ремонту кухні в будь-якому кантрі.

Читайте також наш мсатеріал Ідеальна кухня – 5 кроків до мрії.

Кухня в стилі французського кантрі, або прованс

Кухня в стилі французського кантрі, або прованс

Кантрі-кухня — основні принципи створення

В інтер’єрі кантрі-кухні вдало поєднуються шарм сільського господарства та функціональність сучасної міської квартири чи будинку. Що необхідно (обов’язково або бажано) врахувати при підготовці ремонту кухні в такому дизайнерському напрямку?

Всі «селянські» стилі об’єднують:

  • натуральні матеріали оздоблення, декору, меблів, текстилю;
  • легка «грубість», простота, потертість, шарм речей з історією;
  • переважно природна кольорова палітра без яскравих акцентів і контрастів;
  • меблі ніби (або насправді) ручної роботи;
  • пошиті, розписані, зв’язані своїми руками або руками бабусі предмети декору;
  • в сільському інтер’єрі доречні традиційні орнаменти, узори, рослинні та квіткові мотиви, горох та клітинка;
  • характерна для будь-якої кухні-кантрі велика кількість кухонного текстилю – скатертин, рушників, серветок, накидок, подушок і т.д.;
  • правильні кухні-кантрі, як правило, віддзеркалюють національну самобутність і мотиви народної творчості.
kukhnya-kantri-34-1024x717-2943509

Всі «селянські» стилі об’єднують: натуральні матеріали оздоблення, декору, меблів, текстилю

Що не можна використовувати, ремонтуючи кухню в стилі кантрі:

  • глянцеві, хромовані, пластикові, блискучі поверхні та предмети, декоровані в сучасному стилі, відверто ненатуральні матеріали.

Що потрібно вибирати з обережністю?

Головні риси кухні в стилі кантрі – легкість, невибагливість і простота. Інтер’єр повинен бути таким, ніби при ремонті кухні ви не дуже старалися, а дизайн сформувався сам по собі. Уникайте зайвої або неякісної бутафорії та імітацій. Наприклад, популярна «груба цегляна стіна» не повинна бути намальована — вона справді має виглядати «грубо», не зважаючи на те, що при ремонті кухні з нею добре попрацювали (обробили і пофарбували). А засушена лаванда набагато краще впишеться в інтер’єр кухні в стилі прованс, ніж штучна.

Правда, сучасний ремонт кухні в стилі кантрі практично неможливий без використання штучних матеріалів. Вони набагато доступніші за натуральні аналоги і простіші в роботі. І тут головне – не переборщити, пам’ятаючи, що саме натуральне оздоблення має домінувати в кантрі-інтер’єрі або, як мінімум, кидатися в очі.

Читайте також наші статті:

kukhnya-kantri-36-1024x816-3930136

Головні риси кухні в стилі кантрі – легкість, невибагливість і простота

Читайте також наш матеріал Дизайн спальні — 20 ідей для натхнення.

Підлога – матеріали для ремонту кухні в стилі кантрі

«Книжка пише», що підлога кухні в сільському стилі має бути з натурального каменю, дерев’яних досок або керамічної плитки. Перші два матеріали – доступні далеко не кожному. Достойно замінити підлогу з дерева при ремоні кухні зможе паркетна дошка, яка за рахунок верхнього дерев’яного шару не відрізняється від «оригіналу», але коштує дешевше.

Самі бюджетні альтернативні варіанти деревини — ламінат і більш практичний лінолеум «під дерево» — сучасні покриття високих класів, які, порівняно, недорогі і довго служать. Камінь можна замінити більш доступним і практичним керамогранітом. Плитка підійде однотонних натуральних тонів, з традиційним узором або класична чорно-біла (для провансу).

Якщо кухня буде об’єднуватися з вітальнею або столовою, то доречним буде поєднання дерева (на підлозі  вітальні) і керамічної плитки (на підлозі робочої зони кухні).

Дошка для підлоги може бути як пофарбованою, так і лакованою, або з мінімальною обробкою – під повну натуральність.

Прикрасити підлогу можна невеликим саморобним килимком чи кількома: вязаним, плетеним тощо.

Читайте також наш матеріал Ванна кімната вашої мрії — фото і поради професіоналів.

♥ Всі фото кухні-кантрі (ремонт підлоги), розміщені нижче, відкриваються у великому розмірі, треба лишень клікнути на картинку 🙂

Ремонт стелі в кухні-кантрі

Є кілька варіантів оздоблення стелі.

Побілка – побілена стеля дуже аутентична. При цьому основу навіть не обов’язково рівняти: інтер’єр у цьому стилі вітає присутність фактурних поверхонь, шершаві та домашні (на противагу ідеальній гладкості ліній сучасних стилів). Якщо з часом штукатурка почне тріскатися – не переживайте, для кантрі це не критично.

Більш практичний варіант – матова (!) натяжна стеля – відносно доступна за ціною, забирає всього 4 см висоти приміщення і прослужить довго;

Дерев’яна стеля після ремонту кухні миттєво перетворить її в сільську або дачну веранду, навіть якщо кухня знаходиться на 25-му поверсі квартири. Але дерево у своєму природному кольорі буде візуально «знижувати» стелю. Тому, якщо ваша кухня невисока, подумайте про білу дерев’яну вагонку, яку так люблять скандинави;

Поєднання побілки і дерева – дерев’яні стельові балки на фоні свіжо побіленої стелі додають інтер’єру сільського шарму. Але це якраз та бутафорія, яка в типових квартирних умовах виглядатиме недоречно. Цей варіант вдало можна використати тільки при ремонті кухонь з дійсно високими стелями, як правило, у заміських будинках.

♥ Всі фото кухні-кантрі (ремонт стелі), розміщені нижче, відкриваються у великому розмірі, треба лишень клікнути на картинку 🙂

Ремонт кухні, фото стін в кантрі стилі

Стіни в інте’єрі кухні-кантрі також можуть бути оформлені різноманітно.

Фарбування: краще віддати перевагу теплим відтінкам (бежевий, кремовий, натуральний зелений, яскраво-коричневий, оливковий і т.д.) або базовим, наприклад, білиму і сірому.

Декоративна штукатурка: шороховатость стін підкреслить старомодність та простоту стилю. Має складатися відчуття, ніби господарі щойно зробили ремонт кухні своїми руками.

Шпалери: підійдуть шпалери в квіточки, клітинку, смужки і з традиційними орнаментами.

Плитка: керамічна плитка підійде для оздоблення робочих зон. Втім, ви можете оформити плиткою не тільки робочу зону, а й  частину стін, як показано на фото нижче.

Дерев’яна обшивка або стінові панелі: інтер’єр кантрі, по можливості, відтворює селянський побут, то ж оздоблення деревом буде дуже доречним.

Цегла: оздоблення цеглою (або «під цеглу») виглядає старомодно, просто і естетично. Такий варіант найкраще поєднати з фарбуванням або оздобленням  деревом, бо повністю цегляна кухня буде виглядати маленькою і тісною. Крім того, основні кольори кантрі – це все-таки дерево.

♥ Всі фото кухні-кантрі (ремонт стін), розміщені нижче, відкриваються у великому розмірі, треба лишень клікнути на картинку 🙂

Дорогі читачі! Сподіваємося, вам сподобалася наша фото-підбірка і ви взяли до уваги деякі ідеї ремонту кухні в стилі кантрі. Вдалих вам рішень і натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.