Кольорова стеля в інтер`єрі — 30 ідей з фото

Більшість із нас звикла, що стеля має бути обов`язково білою, адже такий універсальний варіант підходить до будь-якого інтер’єру та розширює простір. Проте сучасні дизайнери вже давно продемонстрували, що це не завжди так і легко обирають для стелі сміливі кольори. Стеля може бути і сірою, і червоною, і чорною, і з різноманітними візерунками. Таке рішення може допомогти не тільки з естетичною стороною питання, а й з практичною — кольорова стеля може скоригувати простір та зробити інтер’єр кімнати цікавим та оригінальним. Сьогодні ми зібрали 30 ідей з фото кольорової стелі в кімнатах для вашого натхнення.

Кольорова стеля в інтер`єрі — 30 ідей з фото

Кольорова стеля в інтер`єрі — 30 ідей з фото

Кольорова стеля в інтер’єрі — ідеї

  • Нейтральні кольори. Якщо ви ще не готові до сміливих експериментів, то розумною альтернативою білому кольору на стелі можуть стати світлі та пастельні відтінки. Світло-сірий, пудрово-рожевий, бежевий, світло-жовтий, блакитний — такі відтінки зроблять інтер’єр цікавим, але стриманим. Для ідеального поєднання можна взяти той самий відтінок, яким ви фарбуєте стіни, та додати білу фарбу, щоб стеля вийшла на тон світлішою за стіни. Це рішення ідеально підходить для кімнат із низькими стелями, які не хочеться візуально робити ще нижче.
  • Темна стеля. Темну стелю, зазвичай, роблять у високих кімнатах. Темний колір допоможе візуально опустити верхню межу вузької високої кімнати, щоб вона виглядала більш квадратною. Для невисоких кімнат темні кольори також можна використовувати, але обирайте глибокі матові або, навпаки, глянцеві фарби, і не забудьте додати побільше освітлення. З такою стелею краще взагалі відмовитись від штор та обирати світлі кольори для стін. Дизайнери рекомендують обирати складні кольори, які в залежності від освітлення виглядають по-різному, так колір завжди виглядатиме свіжо. Навіть чорний колір у декорі кімнати виглядатиме ефектно, якщо поєднати його із білим інтер’єром. Темна стеля вимагає цікавого декору, тому краще знайдіть незвичайну люстру.
  • Яскравий акцент. Зазвичай, акцент в інтер’єрі роблять на стінах або підлозі, наприклад, за допомогою строкатого килима. Проте можна зробити акцент і на стелю. Якщо ви не боїтесь сміливих рішень в інтер’єрі, обирайте активні кольори. Можна зіграти на контрасті стін та стелі, або ж використати частину стелі для зонування кімнати. Насичені кольори ідеально підходять для просторих приміщень з великою площею та високими стелями. Дуже позитивно виглядає жовта стеля — освіжає інтер’єр і додає тепла денному світлу. Колір яскравої стелі слід підтримати у предметах декору, так він буде виглядати органічно.
  • Золота стеля. Для отримання золотої стелі, зазвичай, обирають металізовані фарби або поталь. Такі стелі виглядають дуже ошатно, хоча доречні і в менш активних інтер’єрах як акцент. Цікавий варіант – золота стеля із матовою фактурою. Не поєднуйте золоту стелю із занадто експресивним декором, інакше інтер’єр виглядатиме пафосно. Краще обирати сучасні лаконічні варіанти.
  • Смуги на стелі. Яскраві смуги додають динаміки навіть невеликому простору. Такою стелею також можна скоригувати приміщення – наприклад, вздовж смужок кімната буде виглядатиме довшою. За допомогою смужок також можна створити ефект шатру, що ідеально для дитячої кімнати.
  • Стеля у колір стін. На перший погляд, дуже сміливе рішення, хоча навіть у невеликих приміщеннях може виглядати цікаво. Все залежить від кольору, який ви оберете, та кількості світла. Дизайнери рекомендують не обирати теплі тони, адже тоді простір візуально стиснеться. А ось відтінки слонової кістки, лаванди, світлі холодні сірі, м’яти — ідеальний вибір.
  • Шпалери на стелі. Досить оригінальний варіант — шпалери із патерном, який гарно поєднується з нейтральними однотонними стінами.
  • Зсунуті межі. Ви можете пофарбувати як частину стін у колір стелі, щоб обманути зір (стеля тоді наче «розчиняється» у просторі), так і пофарбувати частину стелі у колір стін для створення ефекту перспективи.
  • Глянець. Візуально вище можна зробити стелю за рахунок глянсового фінішу. Наприклад, блиск та відбиток на такій стелі робить стелю вище. Натяжну «дзеркальну» стелю краще не використовувати, це вже антитренд у дизайні інтер’єру, краще обирати фарбу із глянсовим ефектом.
  • Об’єм. Пофарбована стеля — не обов’язково пласка. Їй можна надати об’єм за допомогою ліпнини, молдингів, балок, тощо.

Читайте також нашу статті про оформлення маленького коридору та Як візуально збільшити маленьку кімнату — 30 ідей з фото.

Кольорова стеля в інтер`єрі — фото без коментарів

Натхнення! 

ЗЕЛЕНА САДИБА.