Насправді, панкейки і оладки — це якщо не рідні брати, то дуже-дуже близькі родичі. Грубо кажучи, американські панкейки — це наші оладки, які дещо більші в діаметрі (приблизно в 2 рази). Як правило, панкейки мають круглу форму, дуже пишні, печуться як на олії, так і на повністю сухій сковороді. Мені особисто смажити панкейки без олії подобається більше. По-перше, з точки зору здорового харчування, а, по-друге, так їх можна їсти просто, тримаючи в руці. Мами малих дітей мене зрозуміють — це так зручно, коли можна дитині дати в руку щось смачненьке, і вона потім тією рукою не вимаже всі меблі і стіни в кімнаті. Сьогодні поділюся своїм улюбленим рецептом панкейків з гарбуза. Колись шукала в Інтернеті рецепт гарбузових оладок, і все ніяк не могла потрапити на такий, щоб мені, дійсно, сподобався. Поки не загуглила «панкейки з гарбуза». І ось він! Таки американці більше розуміються на стравах з гарбуза, ніж ми…
Готуються панкейки з гарбузом на сметані дуже швидко. Я люблю звечора протушити гарбуз в мультиварці, щоб зранку зробити такі гарбузові оладки на сніданок. 10 хвилин і страва готова!
Отже, ріжемо гарбуз на шматочки (можна використати заморожений) і протушкуємо його до м’якості в каструльці, духовці чи мультиварці. Потім складаємо в одну місткість охолоджений гарбуз, яйце, сметану і збиваємо блендером до однорідності.
В іншій посудині змішуємо всі сухі інгредієнти для панкейків на сметані і додаємо їх до гарбузової маси. Замішуємо тісто.
Приготуйте також за схожим рецептом бататові оладки.
Печемо панкейки на сухій сковороді (або змастивши її трохи олією) спочатку з одного боку, потім — з іншого.
Вам сподобається також рецепт гарбузових млинців.
Подаємо гарячими до чаю. Але і холодними такі гарбузові панкейки на сметані дуже гарно смакують. Іноді я печу одразу дві їх порції, і частину ми з’їдаємо замість хліба до перших чи других страв.
Смачного!
Наталка Гурман,
ЗЕЛЕНА САДИБА.