Хвойні рослини для «лінивого» саду

Без хвойних рослин важко уявити завершений ландшафтний дизайн саду чи подвір’я. Крім того, що вони завжди дуже декоративні (навіть в зимовому саду), хвойны мають занадто багато плюсів, щоб можна було від них без жалю відмовитися. Про такі рослини ЗЕЛЕНА САДИБА вже писала. Зокрема, у нас ви можете побачити 50 фото-схем ландшафтних композицій з хвойними. Сьогодні хочемо розказати про ті хвойні рослини, які вимагають найменше догляду, приживаються на будь-яких ґрунтах, відносно швидко ростуть.

Ялівець з ягодами, фото

Хвойні рослини для «лінивого» саду

Хвойні рослини – які обрати?

Як правило, новачки ландшафтного дизайну вважають, що всі хвойні рослини дуже прості у догляді. Мабуть, така думка поширена через те, що саме ці рослини рекордсмени міського озеленення. Придивіться у будь-якому доглянутому місті до дерев і кущів, які там висаджені біля доріг, у скверах, в містах відпочинку… Хвойних – дуже багато. Але це далеко не будь-які види. Найчастіше – ялини, сосни, ялиця і ялівець. Бо їх не треба утеплювати на зиму, вони не «горять» на сонці і практично не пошкоджуються шкідниками.

В містах ці дерева можуть досягати гігантських розмірів і нікому не заважати. В межах невеликої присадибної ділянки розмір дерев має значення. То ж ми зупинили свою увагу тільки на тих представниках хвойних рослин, які не створять своїми розмірами проблем на дачі чи в саду. Якщо ваша ділянка велика, як, наприклад, у Віктора Ганущина з Закарпаття, то можете обирати і значно більші хвойні дерева.

А ще відібрані нами рослини відповідають наступним критеріям:

  • Зимують без укриття;
  • Можуть довго обходитися без вологи, але і не гниють від її надлишку;
  • Не «горять» на першому весняному сонечку;
  • Чудово почуваються на різних ґрунтах.

Ялівець – рекордсмен серед невибагливих хвойників

Найбільше невибагливих представників хвойних рослин саме серед ялівцю. Практично всі його види швидко ростуть, гарно почуваються на будь-яких ґрунтах, не бояться ні тіні, ні сонця. Не можна без них обійтися, облаштовуючи ландшафтний дизайн схилів і рокаріїв. Вони прикрасять собою будь-який квітник (подивіться 40 ідей незвичайних квітників). Особливо вдало вони поєднуються з вересом, який біля них почувається просто чудово. А які чудові новорічні віночки можна зробити з його гілочок!

Особливо цікаві для невеликих присадибних ділянок наступні види і сорти ялівцю:

  • Ялівець китайський – пишна рослина з бронзово-жовтим відтінком хвої. Максимально може вирости до двох метрів у висоту, і на стільки ж – у ширину. Утворює густу зелень напрочуд витривалу до різноманітних погодних умов і хвороб.
  • Ялівець горизонтальний Andorra Compact. Відносно низькоросла хвойна рослина (досягає всього 40 см у висоту) і компактна (до метра у ширину). Має незвичайне забарвлення – сирі, сині і сизі відтінки, які взимку перетворюються на фіолетовий колір.
  • Ялівець горизонтальний Wilton – ґрунтопокривний кущ, що стелиться по землі густим килимом срібно-голубої хвої. Його особливість – лише до 15 сантиметрів у висоту, але в ширину цей сорт ялівця розростається до кількох метрів.

Варто згадати ще й наступні види ялівця – Козацький, Blue Spider і Prince of Wales – вони також дуже декоративні і невибагливі до умов зростання.

Ялина в саду – яку обрати?

Побачити ялинку сьогодні можна чи не в кожному українському садку чи на подвірї. Особливо полюбляють її діти, яким подобається прикрашати цю красуню на Новий рік паперовими гірляндами та саморобними ліхтариками. Ялина, як і ялівець, дуже невибаглива хвойна рослина. Але особливо цікавими для вирощування в саду чи на подвір’ї є карликові ялинки. Їх можна висаджувати в саду навіть після того, як вона в контейнері послужила вам на Новий рік. Але при цьому треба знати всі нюанси догляду за такою живою новорічною ялинкою.

  • Ялина звичайна (Picea abies) Barryi. Росте повільно. На десятий рік може досягати лише двох метрів. Це її максимальна висота. Міцна і витривала хвойна рослина з темно-зеленою блискучою хвоєю. В перші роки життя формує округлу форму крони. З віком ця особливість втрачається.
  • Ялина звичайна (Picea abies) Nidiformis – ще один карликовий сорт ялини звичайної, який ідеально поєднується з багаторічними та однорічними квітами на міксбордерах чи рокаріях. Її ще називають гніздовидною за форму крони. На перший погляд, у цієї ялини нема стовбура. Всі її гілки і пагони розкидаються від центру густим зеленим віялом. У довжину досягає всього пів метри. В ширину – до 1 метра. Має коротку світло-зелену хвою.
  • Ялина колюча Glauca Globosa – напівкарликова хвойна рослина, яка росте дуже повільно. За тридцять років життя може досягнути трьох метрів. Має колючу хвою голубого і сріблясто-голубого забарвлення.

Сосни в саду

Найбільш невибагливі до догляду сосни наступні:

  • Сосна гірська Pinus mugo. В народі має красномовну назву – зимове золото. Дуже маленька. За 10 років досягає висоти лише в пів метра. Крона кулястої форми. Ландшафтний дизайн подвір’я чи саду від такої красуні тільки виграє.
  • Сосна гірська Ophir. Незвичайний зовнішній вигляд цієї сосни разом з її невибагливістю до умов зростання зробив її улюбленицею багатьох ландшафтних дизайнерів. Дуже маленька. За десять років виростає лише на пів метра. Крона кулястої форми, хвоя взимку набуває золотистого відтінку, при чому влітку – яскраво зелена.

Дорогі читачі! Серед хвойних рослин достатньо видів, які можна назвати ідеальними для лінивого саду. Ми згадали лише декілька популярних. І новачкам ландшафтного дизайну радимо звернути увагу саме на ці екземпляри. Читайте також нашу статтю Коли садити хвойні рослини в саду.

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Наступна стаття
Домашнє печиво з м’яти