Особливості вирощування помідорів в серпні

Уявити українські грядки без помідор практично неможливо. Дуже вже полюбляють наші люди поласувати і свіжим овочем, і консервованими помідорами. Серпень – найгарячіша пора для томатів. Вони плодоносять, при цьому продовжують рости, цвісти і формувати нові зав’язі. Уявляєте, скільки для цього сил потрібно вашим рослинам? В цій статті розкажемо, чим підживити помідори та як за ними доглядати, щоб допомогти їм довше плодоносити.

pomidory-01-1024x768-2358005

Особливості вирощування помідорів в серпні

Регулярний полив – основа вирощування помідорів

Думки щодо кількості поливів томатів дещо різняться. Одні бувалі городники рекомендують поливати помідори не часто, зате дуже щедро. Інші наполягають на регулярних (у спеку – щодня), але не рясних поливах.

На нашу думку, істина десь, як завжди, посередині. Згадаймо, що томати прийшли до нас з півдня, отже полюбляють тепло і вологу, але не надмірне зволоження. Найкраще у спеку помірно поливати помідори раз у два-три дні, але коли літо прохолодне – поливи треба скоротити. Особливість поливів у серпні – краще це робити зранку (після холодної ночі, перед спекотним днем).

Регулярний полив для томатів - запорука врожаю

Регулярний полив для томатів – запорука врожаю

Якщо помітили, що у рослин опадає цвіт чи зав’язь, скоріше за все їм не вистачає вологи. Плоди потріскалися, значить — поливаєте свої рослинки не регулярно: сьогодні їм вологи аж занадто, а за кілька днів вони страждають від посухи. Оптимальний спосіб забезпечити помірне і регулярне зволоження рослинам – організувати їм крапельний полив. Але про це треба було потурбуватися ще на початку періоду вирощування помідор. Хоча, що заважає вам зробити це зараз?

Чим підживити томати в серпні?

Ми вже писали про підживлення городніх і садових культур на основі живих дріжджів у статті “5 органічних підкормок при вирощуванні огірків”. Така підкормка ідеально підійде і томатам впродовж всього процесу їх вирощування. Розчином дріжджів помідори можна підживлювати і під корінь, і обприскуючи листя.

Але для інтенсивного плодоношення помідор в серпні такого живлення буде замало. В цей період за зовнішнім виглядом рослин можна правильно визначити, яких речовин їм не вистачає. Які недоліки ви бачите в своїх томатах?

  • Посвітліло листя – не вистачає азоту. Необхідно підживити помідори розчином сечовини – 1 ст.л. на 10 літрів води.
  • Помідори недостатньо виросли – потребують підживлення з пташиного посліду. Пів кілограма цієї речовини розводять в 10 літрах води. Відро накривають плівкою і настоюють розчин у теплому місці впродовж 3-5 днів. Поливають помідори розбавленим розчином пташиного посліду у пропорції 1 до 20. Під кожен кущик – літр такого добрива для помідор, і вони вам швидко віддячать інтенсивнішим ростом. Гарно на таке підживлення відкликається і полуниця.
  • Листя помідор набуло фіолетового забарвлення – рослинам не вистачає фосфору. Треба підживити томати суперфосфатом (2 ст.л. на 10 літрів води).

Слід пам’ятати, що проводити підживлення помідорів під корінь, як і будь-яких інших городніх і садових культур, варто лише на вологу землю. Краще це робити у попередньо зроблені борозни у міжряддях або безпосередньо навколо стебла рослини.

Чим підживити томати в серпні?

Чим підживити томати в серпні?

Навіть якщо ваші помідори виглядають непогано, в серпні не завадить підживити їх деревною золою. Розчин (1 склянка на 10 літрів води) цієї речовини забезпечить потреби томатів у калії. В  цей період помідори потребують його вдвічі більше, ніж в попередні періоди вирощування.

Позакореневе підживлення в серпні (обприскування) набуває ще більшого значення.  Рекомендується для цього використовувати комплексні добрива з мікроелементами. Ефективно проводити обприскування і вище переліченими органічними розчинами для кореневого підживлення.

Мульча – не розкіш, а необхідність

Якщо чогось ви не замульчували свої помідори ще під час висадки розсади, зараз це зробити просто необхідно. Мульча захистить корені рослини від переохолодження в уже прохолодні серпневі ночі, збереже вологу, не дасть оголитися кореням під час поливів… Про всі переваги використання мульчі ми писали в статті «Мульча – особливості використання».

Бувалі городники помічають, що замульчовані помідори дають кращий, в порівнянні з «голими», урожай на 25-30%. Використання компосту в якості мульчі — це ще й дуже ефективне підживлення помідорів. Компостом, до речі, дуже добре мульчувати озиму цибулю.

Вчасно збирайте врожай томатів

Вчасно збирайте врожай томатів

Вчасно видаляйте зайве листя і цвіт

Мова йде не про пошкоджене, а про цілком здорове, але зайве в цей період листя. Під  час плодоношення і цвітіння помідор всі сили рослина має віддавати саме на ці процеси, а не на забезпечення життєдіяльності значної зеленої маси.

Позбавляючись від зайвого листя, не перестарайтеся. Достатньо видаляти два-три листочка на кожній гілці раз на тиждень. Видаляється тільки листя під цвітом, а не над ним. Ідеально, коли на час плодоношення крайній від стебла плід позбавлений листя знизу повністю.

Не шкодуйте також позбавитися від зайвого цвіту. Порахуйте, чи встигне він перетворитися на повноцінний томат, якщо до цього моменту має пройти не менше 45 днів. Якщо шансів на це малувато, попрощайтеся з зайвим цвітом до того, як він забере у рослини значні ресурси на утворення зав’язі.

Гарних вам урожаїв!

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить