Я належу до тієї категорії людей, які їдять з хлібом все. Ну, як все — фрукти чи десерти я, звичайно, їм без хліба. Але ось будь-які другі страви без нього мені — не те. Навіть деруни й вареники з картоплею! А суп чи борщ — то я, взагалі, не їстиму без хліба! Не смачно мені. Через свою таку любов до цього продукту сьогодні маю ще одне хобі — з задоволенням печу домашній хліб сама. В результаті, як не дивно, хліба стала їсти значно менше, бо не завжди встигаю спекти новий буханець, а магазинний — вже не йде так, як раніше. Я багато експериментую з інгредієнтами. Якісь рецепти хліба вдаються краще, якісь — гірше. В цій статті пропоную вашій увазі 5 моїх улюблених рецептів.
Одразу скажу, що не можу присвоїти згаданим рецептам хліба рейтинговий номер, бо кожен люблю по-своєму. Свого часу я «сиділа» на кожному з них. Зараз мій фаворит — хліб з житнього борошна. Але ось пишу цей матеріал і думаю, що завтра, мабуть, треба спекти фокачу. Скучила 🙂
У вас таке буває, що ви починаєте щось куховарити тільки для того, щоб не пропали продукти? Відкриваєте холодильник — термін придатності у сметани закінчується — треба варити борщ! Кефір пропадає — будуть млинці… Коли я в черговий раз прибирала в шафках кухні, знайшла пакет житнього обдирного борошна, який купила майже рік тому для якихось експериментів з хлібом.
Експерименти, напевно, не вдалися, бо пакет був майже цілим, а кінцевий термін придатності вже ось-ось спливав. Згадуючи рецепти житнього хліба, виявила його прямо на пакуванні. І попала в яблучко!
Для того, щоб спекти запашний житній хліб, писали виробники, знадобляться наступні інгредієнти:
Детально про спосіб приготування цього смачнющого хлібчика читайте в статті Житній хліб з тмином — для справжніх поціновувачів.
Такі рецепти хліба, як цей, мені особливо подобаються. В прямому і в переносному значенні слів — з родзинкою. Минулого літа був на моєму столі щодня. Мені навіть важко його назвати хлібом, бо він, маючи кисло-солодку нотку від в’яленої вишні або журавлини, наче вишуканий десерт…
Кілька місяців кожен мій ранок починався з кави і пару шматочків цього запашного хліба, легенько присмаченого вершковим маслом. Поки я не помітила, що така смакота, в прямому значенні цього слова, потрохи вилазить мені боком — відкладається на талії 🙂 Відмовитися зовсім від цього хліба я не змогла, але тепер він мене радує тільки на вихідні. Повірте, він вартий того, щоб розпочати з ним ранок вихідного дня. А роботи з ним — майже нуль.
Для приготування нам знадобляться наступні інгредієнти:
А наповнювачі для цього хліба можуть бути різними. Я використовувала гарбузове насіння (40 г) і в’ялену вишню або журавлину (140 г).
Детально про приготування цього хліба дивіться в рецепті Запашний домашній хліб без замісу.
Рецепт шведського нічного хліба — дійсно, найпростіший в приготуванні. Мабуть, з ним впорається і дитина. При цьому він дуже смачний і оригінальний, ідеальний — для тостів і бутербродів.
Тісто на хліб готується ввечері, ночує вже в формі для випікання в холодильнику, зранку вам всієї роботи — поставити форму в духовку. При цьому «готуємо тісто» — це сильно сказано, бо всі інгредієнти просто розмішуються ложкою в глибокій мисці.
Для випікання шведського нічного хліба нам знадобляться наступні інгредієнти:
Детальний рецепт з фото читайте в статті Шведський нічний хліб — найпростіший рецепт домашнього хлібу.
Рецепт хліба фокача — це любов мого сина. Він, як і мама, любить хліб і в ньому розбирається 🙂 Магазинний — не дуже їсть, а ось домашня фокача — скільки завгодно! В принципі, якби я його годувала одним тільки цим картопляним хлібом, він був би не проти.
Для приготування фокачі нам знадобляться наступні інгредієнти:
Для тіста:
Для «начинки»:
Детальний рецепт приготування картопляного тіста дивіться в статті Фокача з картопляного тіста замість хліба.
Хліб, рецепт якого я придумала сама, народився в муках невдалого приготування італійської чіабати. Не виходила вона в мене ніяк кілька разів, я психанула і спекла пшеничну паляницю з руколою і в’яленими томатами.
Чого з такою начинкою? Бо чіабата мені була потрібна для приготування брускет — це такі італійські бутерброди, які роблять саме з чіабати. Як не дивно, мій експеримент вдався. За сезон руколи я пекла такий хліб кілька разів, і завжди — на ура! Тепер рукола в мене на дачі не тільки для салатів, а й для хліба.
Для приготування цього смачного домашнього хліба нам знадобляться такі інгредієнти:
Детально про випікання пшеничної паляниці читайте в рецепті Паляниця за мотивами італійської кухні — з руколою і в’яленими томатами.
Дорогі читачі! Пекти хліб, рецепт якого вам смакує найкраще, це таке задоволення! Радуйте і себе, і своїх домашніх смачним запашним домашнім хлібом. Будьте щасливі і здорові!
Наталка Гурман,
ЗЕЛЕНА САДИБА.