Сучасні реалії такі, що гаряча і холодна вода в приватному будинку – це скоріше норма, ніж виключення. Але при цьому є багато ситуацій, коли організація автономного водопостачання не доцільна. Як правило, на дачах, які використовуються тільки влітку, це робити не варто, бо занадто дорого. Або, наприклад, якщо вам дістався старий будинок без централізованого водопостачання, але ви плануєте будувати новий. Проводити в нього воду, робити ванну чи душ – занадто великий клопіт і витрати. Але ж митися треба? Звичайно! На допомогу прийде літній душ. Як зробити його найпростіший, але зручний варіант своїми руками, читайте в нашій статті.
Почнемо з того, що літній душ можна купити. Красивий і готовий до експлуатації 🙂 Це душова кабіна, яка легко збирається і розбирається з резервуаром для води на даху. Стіни кабіни – брезент чи поліетилен, що натягнутий на металічний каркас. На нижніх балках каркасу встановляється піддон. Вода подається в бак через спеціальний отвір. В дорожчих моделях передбачений насос, завдяки якому набрати воду не проблема. Дешевші моделі його не мають – воду треба носити вручну.
Купити літній душ – не проблема, якщо маєте зайві пару тисяч гривень. Якщо не хочете витрачатися – можете зробити його своїми руками. Тим більше, що найпростіший варіант не коштуватиме вам практично нічого.
Зробити літній душ своїми руками на дачу може кожен. Для цього не потрібні будівельні навички. Огороджуєте кілками невелику площу. На них натягуєте брезент чи будь-який інший непрозорий матеріал, що не промокає. Джерело води – бак з вмонтованою лійкою. Його треба закріпити на узвишші. Опорою може служити дерево, монолітний паркан, стіна дачного будинку тощо. Важливо правильно розрахувати навантаження, щоб, бува, той бак не обвалився.
Набагато цікавіший варіант – придбати для саморобної душової кабіни, так званий, душ-топтун. Його вартість сьогодні приблизно триста гривень. Він являє собою насос у вигляді гумового килимка, до якого під’єднані труба з душовою насадкою і дві трубочки з змішувачем, які треба приєднати до резервуара з водою.
Бак при цьому не потрібно підвішувати. Він може стояти поруч, або будь де. Головне, щоб резервуар з водою був під’єднаний до «топтуна». Вода може бути вже необхідної температури, а можна приєднати трубочки до ємкостей з холодною і гарячою водою. Вода буде змішуватись, відповідно до того, як часто ви будете топтатися по «холодній» чи «гарячій» педалі (в деяких моделях змішувач відсутній).
Перевага такого душового пристрою (його ще називають душ-степ) в тому, що він може використовуватись і для поливів, і, якщо хочете, ним навіть машину можна помити.
Ось і вся премудрість. Клопоту небагато, а помитися вже можна. Правда це найпростіший і найпримітивніший варіант. Іноді варто зробити літній душ своїми руками, який можна використовувати і в холодну пору року. Але це вже інша історія.
Не забувайте, що літній душ має бути не тільки зручним у використанні, а й гарним на вигляд.
Натхнення!
ЗЕЛЕНА САДИБА.
Сохранить
Сохранить