Паркан біля будинку — 30 ідей з фото

Кожен господар хоче мати привабливу огорожу для власної ділянки. Паркани захищають територію від допитливих поглядів сусідів та перехожих, дозволяють почуватися вільно та розкуто на своєму подвір’ї, закривають прохід небажаним гостям тощо. Виходячи із розташування будинку та завдань, паркан може бути різних розмірів, конфігурацій і виготовлятися з різних матеріалів. При виборі важливо пам’ятати, що дизайн паркану не повинен вибиватися із загальної стилістики оформлення фасаду будинку та ділянки. До вашої уваги — паркани, фотографії яких, можливо, надихнуть вас якщо не на нову огорожу, то на реконструкцію старої — точно!

Паркан, фото

Паркан біля будинку

З чого можна зробити паркан?

Паркани на ринку представлені у різноманітних матеріалах, зокрема:

Дерево

Паркан із дерева є найпоширенішим. Це легкий у монтажі та обробці матеріал, недорогий, піддається різноманітному фарбуванню та декоруванню. Дерев’яний паркан ідеально впишеться в будь-яку місцевість — як сільську, так і в урбаністичний ландшафт, все залежить від обробки покриття, форми планок і штахетника.

Як швидко і недорого поновити старий паркан з дерева — читайте і дивіться фото нашої статті.

Метал (кований, алюміній, з профнастилу, металева сітка тощо)

Металеві огорожі виглядають дуже естетично, до того ж вони надійні та довговічні. Найбільше паркани з металу (фотографії вам це доведуть) підходять для будинків із цегли.

Декоративне або натуральне каміння

Кам’яні огорожі дуже міцні. Найміцнішими видами каменю є базальт, кварцит, порфір, граніт. Щоб стіна паркану не виглядала холодно, рекомендується поєднувати кам’яну кладку з дерев’яними ламелями.

Цегла

Цегляні огорожі високо цінуються серед мешканців приватних будинків. Вони міцні, практичні та не вимагають особливого догляду.

Бетон

Огородження з бетонних блоків швидко і просто монтується, фактура та колір паркану досить різноманітні. Огородження виходить рівним, акуратним і красивим. Бетонні блоки добре поєднуються з елементами кування.

Скло

Скляний паркан дуже декоративний і більше підходить для внутрішніх зон ділянки, хоча є й виключення. Скляна огорожа з матового скла – стильне рішення для оформлення фасаду будинку у стилі хай-тек.

Вініл, пластик

Пластиковий паркан виконує не тільки декоративну функцію для дачі в палісадниках, квітниках, на дитячих майданчиках, а й цілком може бути повноцінним загородженням земельної ділянки. Такі паркани легко монтуються, дуже зручні у використанні та мають широку лінійку форм та колірних гам.

Полікарбонат

Паркани із полікарбонату зазвичай встановлюються в обрамленні металевого каркаса або у поєднанні з кованими елементами. У другому випадку вирішується проблема видимості того, що відбувається у дворі з боку вулиці, а паркан не втрачає витонченості та оригінальності.

Живі огорожі

Для формування живоплоту використовуються спеціальні сорти трав’янистих рослин, а також дерев та чагарників. Це часто туя, ялівець, самшит або граб звичайний. Серед недоліків – за таким парканом потрібен догляд.

Звичайно, всі ці матеріали і елементи можна поєднувати між собою.

Читайте також наші статті:

Паркани біля будинку — фото без коментарів

Натхнення! 

ЗЕЛЕНА САДИБА.