Острів на кухні — стильний та функціональний елемент

У сучасному дизайні інтер’єру острів на кухні — дуже популярний елемент. Він пропонує додатковий простір для зберігання, приготування їжі, обідів та спілкування з родиною і друзями. Кухонний острів також служить центром кухні, додаючи простору стилю. Цей елемент ідеально підходить для невеликих кухонь, де потрібно економити місце. Це також чудовий спосіб створити кухню відкритого плану, відокремивши зону приготування їжі від житлового простору. Пропоную розглянути цей предмет кухонного інтер’єру ближче: які бувають, які функції можуть виконувати та подивитись фото прикладів для натхнення.

острів на кухні, кухонний острів

Острів на кухні — стильний та функціональний елемент. © Trevor Tondro Photography

На цей матеріал мене надихнула реальна кухня у сільському стилі, яка зараз в процесі оздоблення. Кухня слугує і робочою зоною, і їдальнею, і просто загальною кімнатою. Місця небагато. Ми заміряли розміри можливих шафок, розставили техніку, поставили диван і залишився тільки  простір по центру.

Я категорично бачила там круглий стіл. Вже уявила як над ним гарно буде висіти затишна люстра, постелимо милу скатертину… Ну просто ідеальне місце для обіду. Але поки ми чекали шафки і користувались тимчасовими рішеннями, стало зрозуміло: речей дуже багато, а от місця для них — недостатньо.

На цьому етапі ми згадали про острів на кухні, адже він може поєднати потрібні нам функції: місце для обіду, приготування їжі та зберігання речей. Так, це не той круглий стіл із моїх мрій, але потрібно враховувати реальність і обирати оптимальні варіанти.

Вибір кухонного острова — з чого почати?

Перш ніж вибрати дизайн кухонного острова, необхідно розглянути кілька факторів.

По-перше, нам необхідно оцінити розмір кухні та наявний простір для острова. Розмір острова має бути пропорційним розміру кухні, щоб він не займав надто багато місця.

Крім того, слід обрати форму острова. Вони можуть бути дуже різними, включаючи прямокутні, квадратні, круглі, у формі букви Г та інші. Форма острова повинна доповнювати дизайн вашої кухні та виглядати доречно.

Ще один фактор, який слід враховувати, — це стиль. Вам потрібен сучасний елегантний дизайн чи стиль кантрі? Це залежить від естетики вашої кухні, вони мають бути в гармонії.

Острів на кухні може бути стаціонарним або ж портативним на коліщатках. Останній зазвичай невеликого розміру та слугує додатковою робочою зоною або мобільним місцем для сидіння.

Читайте також як зробити кухню стильною і зручною у матеріалі за посиланням.

Які функції може виконувати острів на кухні?

Місце для сидіння

Багаторівневі кухонні острови особливо добре підходять для сидіння, оскільки дозволяють експериментувати зі стільницями на різній висоті. Наприклад, ви можете створити острів із поверхнею заввишки до талії для нарізання та приготування їжі, а крім того, зробити підвищену секцію для барної стійки.

Переконайтеся, що ваш кухонний острівець має достатню висоту, щоб під ним можна було розмістити набір барних чи обідніх стільців. Гарним рішенням будуть барні стільці, висоту яких можна регулювати, оскільки вони дозволяють зробити ідеальну посадку людям будь-якого зросту.

Встановлення кухонного острова з сидіннями також є чудовим способом поєднати вашу кухню з вітальнею та обідньою зоною. Це особливо корисно, якщо ви живете в будинку відкритого планування і вам потрібні багатофункціональні кімнати, які перетікають одна в одну.

Зберігання

Якщо ви часто переповнюєте свої шафи або боретеся з захаращеними робочими поверхнями, кухня з островом може стати для вас порятунком. Навіть якщо ця проблема для вас гостро не стоїть, подумайте про додання декількох ящиків, прихованих шаф або полиць. З великою ймовірністю це буде рішення, про яке ви навряд чи пошкодуєте. У вас буде додатковий простір для зберігання сковорідок, посуду, аксесуарів для випікання та будь-яких інших кухонних речей, які ви хочете тримати в порядку та якомога далі від очей.

Ось деякі рішення для зберігання, які ви можете розглянути:

  • Висувні ящики. Це чудовий спосіб зберігати ваш кухонний посуд та столове наряддя, а також тримати їх організованими.
  • Шафи. Шафи ідеально підходять для зберігання кухонного посуду (в тому числі більших габаритів) та приладів, забезпечуючи легкий доступ до них.
  • Відкриті стелажі. Відкриті стелажі додають індивідуальності та можуть слугувати для демонстрації гарного кухонного посуду, декору та книг.
  • Винні стелажі. В кухонному острові можна розмістити пляшки вина та бокали.
  • Гачки. Для кухонних островів у стилі кантрі будуть доречні гачки на боковій стороні — на них можна розвісити сковорідки, рушники, кришки та подібні предмети.

Місце для приготування їжі

Ще один популярний спосіб — використовувати кухонний острів як зону для приготування їжі. Додатковий робочий простір завжди потрібен, а острів — чудовий спосіб досягти цього, не розширюючи площу вашої кухні. При цьому можна продумати що саме вам потрібно в процесі та розмістити це у зоні досяжності.

Великі острови можуть мати вбудовані прилади, такі як раковини та плити. Це потрібно враховувати на стадії планування. Якщо ви збираєтеся використовувати свій острів як місце для приготування їжі на плиті, над нею доцільно встановити витяжку. Залежно від ваших потреб, ви можете обрати як одну функцію, так і комбінувати декілька.

Читайте також нашу статтю про організаційні рішення для маленьких кухонь.

Недоліки кухонного острова

Як і більшість рішень в дизайні інтер’єру, острів на кухні підійде не кожному.

Острів на кухні — можливі мінуси

  • Займає місце. Втиснути острів можна не на кожній кухні. Якщо кімната цього не дозволяє, додавання острова принесе більше шкоди, ніж користі.
  • Вартість. Острови, зроблені на замовлення, часто вимагають значних інвестицій, особливо якщо вони мають такі додаткові елементи як  сантехніка та плита.
  • Порушення робочого трикутника. Традиційний кухонний робочий трикутник включає плиту, мийку та холодильник. Острів посередині цього трикутника може перекрити ідеальний потік, тим самим зробивши кухню менш зручною для користувача.
  • Прибирання. Острів створює більше поверхонь для очищення.

Острів на кухні — фото без коментарів

Всі фото галереї відкриваються у повному розмірі, достатньо просто по них клікнути!

Пропоную нашим читачам поділитись у коментарях своїм досвідом використання острова на кухні. Які рішення виявились особливо вдалими, а які вважаєте помилковими?

Натхнення!

Ольга Дивисенко,

ЗЕЛЕНА САДИБА.