Якщо ви шукаєте кімнатні рослини, які не вимагають багато світла, то зараз ви дізнаєтеся про найпопулярніші з них. У цій статті ми розкажемо про 10 кімнатних рослин, які чудово підійдуть для темних кімнат або місць з обмеженим доступом до сонячного світла. Але, крім своєї тіньовитривалості, ці кімнатні рослини не потребують ретельного догляду, тож ідеально підійдуть початківцям.
Спатіфілум (Spathiphyllum) — одна з найпопулярніших кімнатних рослин у світі, що не вимагає багато світла, легко вирощується і не потребує частого поливу. Спатіфілум також відомий своїми квітами, які мають ніжний аромат.
Детально про вирощування «жіночого щастя» (так люблять називати цю рослину в народі) читайте в нашій статті.
Сансев’єрія (Sansevieria) — ще одна невибаглива кімнатна рослина, яка ідеально підходить для темних місць. Вона може витримувати тривалі періоди посухи і не вимагає частого пересаджування. Сансев’єрія також відома своїми лікувальними властивостями.
Заміокулькас (Zamioculcas zamiifolia) — елегантна кімнатна рослина, яка не потребує багато світла. Замік може витримувати тривалі періоди посухи, поливати його можна раз в місяць навіть влітку, а пересаджувати — раз на кілька років. Заміокулькас знають в народі як доларове дерево. Вважається, що його активний ріст в оселі сприяє достатку господарів.
Драцена (Dracaena) — популярна кімнатна рослина, яка може вирости до великих розмірів. Вона не вимагає багато світла, але потребує регулярного поливу. Драцена також цінна там, що може очищувати повітря в приміщенні.
Солейролія Солейроля (Soleirolia soleirolii) — надзвичайно модна сьогодні кімнатна рослина, яка чудово підходить для темних місць. Вона не вимагає багато світла, але потребує регулярного поливу, якісного дренажу і захисту від протягів. Субстрат полюбляє для сукулентів або кактусів. Деякі джерела стверджують, що ця рослина може нейтралізувати випромінювання електроприладів, тож варто спробувати її розміщувати поряд з телевізором чи комп’ютером.
Хлорофітум хохлатий (Chlorophytum comosum) — невибаглива кімнатна рослина, що полюбляє рости якомога далі від яскравих вікон. Вона може витримувати тривалі періоди посухи і не вимагає частого пересаджування. Хлорофітум також відомий своїми властивостями очищувати повітря.
Філодендрон (Philodendron) може вирости до великих розмірів. Він не вимагає багато світла, але потребує регулярного поливу. Ця рослина точно сподобається тим, хто любить розміщувати великі кімнатні рослини всередині інтер’єру.
Епіпремнум (Epipremnum) — ліана, яка комфортно почувається в темних кімнатах. Поливати і пересаджувати її часто не потрібно, вона, взагалі, не потребує багато уваги від господарів. Мабуть, саме тому епіпремнум часто можна побачити в сучасних кафе і ресторанах, бо при мінімальному догляді ця кімнатна рослина створює затишну атмосферу в інтер’єрі.
Алоказія (Alocasia) — декоративно-листяна рослина, яка має велике, шкірясте листя різного забарвлення і візерунку, в залежності від виду і сорту. Вона не вимагає багато світла і може витримувати тривалі періоди посухи. Деякі види алоказії мають лікувальні властивості, тому ця рослина відома і в народній медицині.
Антуріум (Anthurium), в залежності від виду і сорту, може мати квіти різних кольорів. Він не вимагає багато світла і може витримувати тривалі періоди посухи. Якщо антуріум росте в комфортних йому умовах, може цвісти практично безперервно, але і без квітів він має цілком пристойний вигляд.
Детально про вирощування антуріума і його види читайте в нашій статті.
Дорогі читачі! Ці 10 кімнатних рослин ідеально підійдуть для темних кімнат або місць з обмеженим доступом до сонячного світла. Вони не вимагають багато догляду, але можуть додати затишку та краси вашій оселі.
Натхнення!
ЗЕЛЕНА САДИБА.