Дизайн балкона колись і сьогодні — зовсім різні речі. Ще не так давно балкони слугували нам здебільшого коморою, адже місця для зберігання завжди мало, а зайвих речей тоді точно не було. Сучасний балкон може виконувати далеко не тільки функцію зберігання. В залежності від ваших можливостей та потреб, він може стати важливим простором оселі. Варіантів досить багато. У сьогоднішньому матеріалі ми зібрали 20 ідей організації простору балкона для вашого натхнення.
Дизайн балкона можна створювати двома шляхами. Перший варіант — підлаштувати його під основну кімнату, тобто зробити їх в єдиному стилі. Другий — створити яскравий та контрастний інтер’єр, який буде значно відрізнятися від «основного» (хоча й враховувати його для загальної гармонії).
Балкон можна зробити відкритим або закритим із встановленням вікон. Останній при цьому ще може бути теплим. Від цього залежатиме концепція оформлення цього простору. Відкритий балкон можна буде використовувати сезонно, тому меблі та матеріали там мають бути відповідні, а декор повинен легко ховатись за потреби. Із закритим теплим балконом можливостей у вас буде набагато більше, адже це вже можна назвати окремим приміщенням, там із декором можна розгулятись.
Якщо ви готові зробити яскравий дизайн балкона, можна обрати досить сміливі кольори для стін. Наприклад, яскравий жовтий для тіньової сторони або бузковий для сонячної. При цьому, найчастіше ми стикаємося все ж таки із досить маленькими приміщеннями, які хочеться візуально розширити. Для таких випадків краще обирати білий, бежевий, сірий або інші світлі відтінки. Враховуйте також і те, як ви будете використовувати балкон. Якщо це, наприклад, буде ваше робоче місце або місце для читання, доречними будуть спокійні відтінки.
Заповнюйте балкон меблями та декором відповідно до його розміру. Якщо балкон маленький, це мають бути компактні варіанти та стримана кількість.
Навіть якщо у вас маленький балкон, він може стати осередком релаксу у вашій оселі. Для цього вам необхідно додати туди місце для відпочинку: гамак, лежак, крісло, зручний стілець із подушкою, крісло-мішок, підвісне крісло, мати тощо. Для доповнення атмосфери можна додати рослини в горщику, красиву картину, плед та подібні речі.
Якщо ви займаєтесь творчістю і вам постійно не вистачає для цього місця у квартирі — можна оформити майстерню на балконі. Для вечірніх годин продумайте гарне штучне світло. На балконі може бути і художня майстерня із мольбертом (оберіть матеріали оздоблення, які буде легко відмивати), і інші напрямки. Наприклад, місце для вишивання або в’язання. Окреме місце для вашої творчості дозволить повністю пірнути у процес.
Не завжди можна знайти вдале місце для роботи вдома, особливо актуальне це питання, якщо хтось із ваших домашніх також працює віддалено. Для кабінету можна переформатувати дизайн балкона. Цей простір із закритими дверима дозволить вам зосередитися, а атмосфера вулиці допоможе у перервах відпочити.
Звісно, ми не пропонуємо вам робити кухню на балконі, проте якщо у вас приємний вигляд із вікна, це ідеальне місце для сніданків. Поставте стіл зі стільцями або зробіть барну стійку з підвіконня. До речі, із барною стійкою цей простір можна також використовувати для вечірніх посиденьок з друзями.
В залежності від формату балкона можна адаптувати його під різні варіанти бібліотеки — як просто місця для комфортного читання, так і для зберігання книжок. Для останнього знадобиться регулювання температури.
Якщо у вас вже немає місця для рослин в інтер’єрі або ви там дотримуєтесь мінімалізму у цьому питанні, можна створити справжній зимовий сад на балконі. Зверніть увагу, що рослини потрібно обирати відповідно до умов вашого балкона, будь-які не підійдуть. Додайте затишне крісло зі столиком, щоб можна було в вашому імпровізованому саду випити із задоволенням запашну каву.
Перегляньте також ідеї наших матеріалів:
На теплому балконі можна зробити окреме місце для сну. Для цього вам, звичайно, знадобиться ліжко, яке можна доповнити столиком, килимком та затишною лампою.
Натхнення!
ЗЕЛЕНА САДИБА.