Прийшла пора готувати оселю до свята. Хтось не приділяє цьому багато уваги і згадує про святкову атмосферу в останні дні грудня, але, на мою думку, дарма. Адже підготовка до свята — це найчарівніший період року. Принаймні, для мене. Тому пропоную завчасно подумати про новорічний декор, щоб насолодитись цим казковим часом сповна. Але почати хочу не зі звичного центрального елементу новорічного інтер’єру — ялинки, а з альтернативних способів декорування оселі. Не концентруйтеся на «святковому кутку», де, зазвичай, стоїть дерево – пустіть свято у всю оселю!
До речі, можна обійтись і без святкової ялинки взагалі, адже сьогодні все більше людей уникають її використання для цих цілей. В цій статті — доволі прості елементи новорічного декору, більшість з яких можна зробити своїми руками, не витрачаючи «мільйон грошей».
Дивіться також більше варіантів хенд-мейд у нашому матеріалі «Новорічний декор своїми руками – 50 фото»
Для початку, не обов’язково використовувати ціле дерево — достатньо зібрати гілля хвої, хоча б одну. В цьому випадку збережеться найголовніше (за що багато з нас цінує хвойні дерева в цей період вдома) — аромат. І буде цілим дерево.
Або ж зберіть цілий букет, тоді й аромат буде сильнішим.
Дивіться також фото з нашої підбірки Новорічний декор у скандинавському стилі — 40 ідей з фото.
Хвойне гілля можна прикрасити так само, як ялинку.
Дивіться також варіанти новорічної ялинки у матеріалі «Новорічна ялинка – фото 70 ідей»
Гілки можна взяти не обов’язково хвойні, можна обрізати з будь-яких інших дерев. Деякі з них можуть мати дуже чудернацьку форму, або яскравий колір. Прикрашати їх теж ніхто не забороняє.
Перевагою таких гілок є те, що їх можна пофарбувати і перетворити на яскравий інтер’єрний акцент.
Дуже святково виглядають гілки з червоними ягодами, штучними чи натуральними.
Не менш ефектний має вигляд святкова «конструкція» з гілки. Таку прикрасу можна повісити й над святковим столом.
Вінок — дуже яскравий елемент новорічного декору, який можна зробити з будь-яких матеріалів: шишок, гілок, хвої, помпонів, паперу та іншого. Як зробити новорічний чи різдвяний віночок — дивіться у матеріалі Новорічний віночок своїми руками – майстер-клас від Людмили Воропаєвої.
Багато хто ставить ялинку у горщику, а після свят — висаджує її у відкритий грунт. Як варіант. Але перш ніж купувати справді живе новорічне дерево, прочитайте наш матеріал «Жива новорічна ялинка в контейнері – чи приживеться в саду?»
За живою ялинкою, щоб вона такою залишалася ще багато років, треба уважно доглядати під час новорічних свят. Ви до цього готові? Якщо ні, то існують «кімнатні» хвойні рослини — наприклад, араукарія та кімнатний кипарис. Такі «ялинки» будуть радувати вас не тільки на новорічні свята, але у цей період — особливо.
Прикрашаємо кімнатні рослини — будь-які, хоч сукуленти. Декорувати можна як рослини, так і горщики. про декорування горщиків читайте у нашому матеріалі з ідеями для декору горщиків.
Не потрібно купувати дорогі прикраси — вони просто валяються у нас під ногами. Зберіть шишки, помийте, просушіть, покладіть у звичайний кошик або блюдо та додайте гірлянд — декор готовий.
Подібним чином можна вчинити і з новорічними іграшками — не обов’язково вішати їх на ялинку.
Але якщо у вас є час та бажання, завдання можна ускладнити і створити цілу новорічну композицію. Особливо чарівно вона виглядатиме на святковому столі.
Як прикрасити новорічний стіл — читайте у матеріалі «Новорічний декор столу – прикрашаємо страви»
Не забувайте про найчарівнішу деталь будь-якого інтер’єру — світло. А для новорічного інтер’єру — це просто обов’язковий елемент. Банки, вази, пляшки, тарілки — будь-яка «тара» підійде.
Ми вже неодноразово писали про важливість свічок у затишному інтер’єрі і де купити стильні екземпляри (шукайте у матеріалах про осінній інтер’єр, гарбузовий декор та інтер’єрні подарунки). Але навіть звичайні білі свічки стануть святковими, якщо зробити для них належні свічники — навіть з підручних матеріалів.
У звичайному супермаркеті можна знайти бюджетні варіанти гірлянд, які перетворять ваш інтер’єр на святковий, навіть якщо більше нічого не декорувати. Хоча й зробити їх нескладно — наприклад, з паперу або новорічних іграшок. А якщо до них додати лампочки — це вже буде справжня святкова кімната.
Хоча вдома має бути тепло, але й для снігу знайдеться місце — це ж зимовий декор. Особливо приємно, що він не такий холодний, як на вулиці.
Найсвятковіший предмет, який можна придумати — конфеті.
Не забуваймо радувати не тільки себе, але й перехожих та гостей. Можна обмежитись, звичайно, купленими сніжинками, але можна й придумати свою історію — наприклад, вирізати ціле місто будиночків, додати гірлянди, лампочки та все, на що здатна ваша фантазія. Як зробити різдвяний декор з паперу у вигляді янголів, зірок та 3D сніжинок, дивіться в нашій статті.
Центральним елементом можуть стати паперові зірки, які можна купити, але можна й склеїти самостійно.
Зірочки (і не тільки) можна зробити зі звичайних гілок.
Спробуйте також зробити декор з корків, як — дивіться у матеріалі «Новорічний декор з винних корків – 17 ідей»
Цей декор — найзатишніший.
Це може бути як декор, так і практичний предмет інтер’єру — на неї можна повісити ковдри.
Згадайте тварини, які асоціюються у вас із зимою, саме вони додадуть святкового зимового настрою. Особисто для мене це — олень.
Всі ми години (а частіше й цілі дні) проводили у дитинстві взимку на вулиці, катаючись на санчатах, ковзанах та іншому. Тому дуже приємно буде згадати цей веселий час у свята. Для цього підійдуть старі екземпляри, які ви можете прикрасити як завгодно.
Декор можна зробити навіть «з повітря».
Рамки — не тільки для фото, але й для вашого святкового декору.
Не тільки яскравим, але й ароматним стане натуральний декор із цитрусових. Варіант цитрусового декору — у нашому матеріалі «Помандери з цитрусових – натуральний новорічний декор».
Якщо ви полюбляєте мінімалізм, але вам все ж таки хочеться додати образ ялинки — це можна зробити за допомогою дуже простих за формою і виконанням варіантів, зроблених, наприклад, з картону.
Взагалі, декор можна зробити з повсякденних речей, якими ви щодня користуєтесь. Для цього їх просто треба прикрасити. Наприклад, вашу звичайну лампу.
Найприємніший декор — це запаковані подарунки, які ви приготували для ваших близьких. Поставте їх на саме видне місце! Якщо ви ще не купили подарунки — шукайте ідеї у нашому матеріалі «30 ідей інтер’єрних подарунків до зимових свят від українських майстрів».
Наостанок хочу зазначити, що стиль декорування обирайте той, який вам подобається — можна зробити і як стриманий еко-декор для скандинавського інтер’єру, так і чарівний ошатний для класичного. Це вже на ваш смак. Обирайте та міксуйте між собою ті варіанти, які вам сподобались найбільше. Впевнена, з такої казкової оселі вам навіть виходити не захочеться!
Перегляньте також фото-ідеї нашої статті Новорічна ялинка для маленької кімнати.
Натхнення!
Ольга Дивисенко,
ЗЕЛЕНА САДИБА.