За вікном у розпалі осінь, яка цього року порадувала нас теплом та безліччю яскравих фарб. Але скоро кінець жовтня, а це також означає, що наближається, вже популярне і в Україні, свято Хеловін. Хтось його не полюбляє, адже це не традиційне для нас свято. А хтось — навпаки, радіє можливості вбратися у костюм та повеселитися з друзями. В той же час в наших легендах містики також вистачає, а один із головних атрибутів Хеловіну – гарбуз – це, взагалі, наш рідний український овоч. Тож я пропоную поглянути на це свято з іншого боку та взяти від нього «найсвітліше» – гарбузовий декор. Сьогодні ми розглянемо багато цікавих ідей, як можна використати гарбуз для осіннього декору інтер’єру.
Якщо ви ще не підготували свій інтер’єр до осені — поспішіть, у вас залишилося не так багато часу. У статті «Осінній депресії — ні! 12 ідей для створення затишного настрою» розповідали, як це зробити.
Зміст:
Перше, з чого хочу почати — зробити акцент на тому, що гарбуз сам по собі — один з найефектніших овочів.
Подивіться, які існують красені, у нашій статті «Вражаючі сорти гарбуза — і красиві, і смачнющі!».
Покладіть гарбузи на стіл або підвіконня на кухні, і це вже буде декор.
Скомбінуйте гарбуз з іншими осінніми символами і отримаєте яскравий натюрморт посеред вашої звичайної кімнати. Наприклад, як на фото, з осіннім букетом.
Маленькі гарбузики можна зібрати у скляну ємність. Так вони виглядатимуть і ефектно, і зібрано. Це може бути ваза, склянка, ліхтар та подібні.
До такого гарного натурального гарбуза можна додати мінімум прикрас. Наприклад, як тут, бантики з тканини.
Можна не зупинятися і декорувати гарбуз максимально. В цьому вам допоможе більшість з ідей, які ми вже розповідали у статті «25+ ідей декору горщиків для кімнатних рослин». Гарбуз та горщики, звичайно, не дуже близькі родичі, але принцип декорування особливо не відрізняється. Це наприклад: фарбування, в тому числі грифельною фарбою, ефект деграде, мармурування, нанесення різних малюнків, написів, глітер… Обирайте той, що вам ближче.
Такий гарбуз може виглядати дуже стильно та ефектно. Навіть інколи не віриться, що це той самий звичний нам овоч з городу.
Як фарбувати гарбуз можна подивитися у відео:
Для такого затишного варіанту навіть не потрібно нічого в’язати або обклеювати. Просто намотайте нитки у тій кількості та таких поєднаннях, які вам подобаються, та закріпіть. Можна додати спиці, як на фото.
А тепер переходимо на світлу сторону в прямому сенсі. Наш яскравий овоч (звичайний або вже задекорований) обмотуємо гірляндою. Уявіть, як це ефектно буде виглядати ввечері у вашій кімнаті.
Ускладнюємо завдання та поміщаємо світло всередину гарбуза. Для цього гарбуз чистимо та робимо розрізи або дірки, наприклад, дрилем.
Приклад такого гарбуза дивіться у відео:
Наступна «світла» ідея – використати гарбуз, як підсвічник. Для цього можна встромити свічки всередину або розплавити віск і перелити його прямо у гарбуз (гніт потрібно зафіксувати до застигання воску у новій «формі»).
Приклад, як робити, можна подивитися у відео:
Є різні методи виготовлення вази з гарбуза, але мені здалось, що більшість з них вимагають навичок щонайменше флориста. Тому саме завдякі простоті мені найбільше сподобалась одна ідея – в порожній гарбуз розмістити вазу або склянку. А далі все як зі звичайною вазою.
Аналогічним способом можна зробити кашпо для кімнатних рослин.
Цей метод також підходить для охолодження напоїв і прикрасить ваш стіл на вечірці. В цьому випадку використовуємо вже миску і додаємо у неї лід.
Взагалі, нам є звичною подача страви у гарбузі, наприклад, гарбузового супу. Тому лише нагадаю, що для тої ж вечірки або особливої родинної вечері можна зробити ось таку миску.
Ось тут можна почитати детальніше, як готувати гарбуз для декорування.
Якщо знайти натуральний гарбуз для декору вам важко або ви не хочете морочитись з його сушкою — пошукайте для декорування штучні гарбузи. Такі продаються в магазинах для рукоділля спеціально для цих цілей, тож ви зможете його пофарбувати та прикрасити, як вам заманеться, а прослужить він стільки, скільки вам треба. Але є способи, як зробити гарбуз для декору інтер’єру самостійно.
Можна пошити такий простий гарбуз з тканини. До речі, такі гарбузики можуть стати потім гольницями, якщо ви часто шиєте.
Як пошити – у відео:
Окремо хочу виділити оксамит та вельвет, адже це трендові тканини цього сезону. Гарбузики з них виглядають зовсім інакше, оксамитові – й зовсім по-королівськи.
Тканину можна не купляти — використайте ваші непотрібні футболки та сорочки. Подаруйте їм нове життя – інтер’єрне.
Такий варіант з футболки, як на фото, ось тут.
Не такий святковий, може навіть трохи гранжевий, варіант гарбуза з бандани. А чому б ні?
Навіть шити не потрібно, як зробити — дивіться тут.
Якщо ви вмієте в’язати, то перше, що вам спаде на думку — гарбуз саме зв’язати, і це дійсно чудовий варіант!
Якщо в’язати ви не вмієте, то візьміть вже до вас зв’язану річ – свій старий светр.
Приклад, як робити подібне, в тому числі ще один приклад з футболкою – за посиланням.
Якщо ж вам шкода для такої мети старий одяг або немає придатного, для цього підійдуть навіть шкарпетки.
Майстер-клас таких варіантів, як на фото, знайдете тут або дивіться інший майстер-клас у відео:
Ось такі повітряні та легкі варіанти можна зробити з ниток, які у вас завалялися.
Майстер-клас гарбуза з помаранчевих ниток, як на фото за посиланням. Других — тут.
Ще простіше — візьміть клубки ниток, як вони є, і зробіть з них декорні гарбузи, додавши хвостик та не пошкоджуючи самі нитки, звісно. А коли такий декор вам вже не буде потрібен — використайте нитки за їх прямим призначенням.
В’язаний гарбуз може бути й практичним, якщо ви зв’яжете грілку на чайник. Вона виглядає дуже мило, ще й зберігає тепло.
У комплект до грілки або окремо, зв’язати можна і підставки під кружки. До речі, дуже гарний подарунок-хендмейд для ваших близьких.
Подібні підставки можна вирізати з фетру.
Для подібних цілей можна зробити й прихватки, наприклад, з тканини. І прикраса кухні, і практична річ – 2 в 1.
В продовження прихваток – до них можна прикупити й пару гарних рушників з гарбузами.
І взагалі, будь-який кухонний текстиль буде гармонійно та святково виглядати, якщо на ньому є яскраві гарбузи. Наприклад, скатертини та серветки, якими ви можете сервірувати родинну вечерю.
Якщо ж покупка нового текстилю на кухню у ваші плани не входить, гарбузи до вашої осінньої кухні можна додати, придбавши дуже бюджетний варіант — паперові серветки.
Завершуючи тему кухні, хочу зазначити, що саме все кухонне з мотивом гарбуза – дуже універсальна річ. Навіть коли осінній настрій пройде і захочеться змінити декорації, на кухні все це багатство можна залишити, адже там воно виглядатиме гармонійно цілий рік.
Переходимо до вітальні. Додайте на диван подушку з гарбузами і навіть одна така вже створить бажаний осінній настрій.
Візьміть помаранчеві нитки та зробіть такі милі помпони. Хоча, як бачите — нитки для гарбузів-помпонів можуть бути будь-якого кольору. Робляться вони легко, а виглядають — яскраво.
Майстер-клас цих кумедних велетнів — тут.
З помпонів можна зробити й гірлянду, зібравши їх на нитку.
Майстер-клас саме цього з фото шукайте тут.
Гірлянда може бути і з паперу. Це простий і всім доступний осінній декор своїми руками.
З паперу ще можу запропонувати такий варіант «підвіски». Можна, звичайно, підвісити на стелю, якщо є можливість, але можна й прикріпити до люстри чи повісити на стіну, на гачки або на рослину.
Подібні та інші гарбузи з паперу можна використати, як елемент декору, розмістивши на підвіконні, столі, комоді, у шафі… будь-де.
Якщо ви давно хотіли спробувати цей вид мистецтва, то ось вам знак. Спробуйте створити ось такий гарбуз для декору.
Урок на відео:
З картону можна створити затишні прикраси на двері, які будуть зустрічати ваших гостей або навпаки — проводжати (залежить з якої сторони ви їх повісите). Ними можна замінити осінні віночки, які останнім часом також полюбляють вішати на вхідні двері, але коштують вони, зазвичай, не так дешево, а робити їх забирає багато часу. А цей варіант — дуже доступний. Такі можна повісити й на стіну серед картин та фотографій, а можна просто поставити на комод.
На стіну також можна повісити таку картину, створену з ґудзиків. Малюнок, як ви бачите, елементарний, тому ми зможемо з ним впоратись без особливих навичок у вишивці чи подібному.
Майже все можна зробити з дерева, і гарбузи — не виняток. Наприклад, такі дуже мінімалістичні гарбузики.
На прикладі дерева хочу показати, що гарбузи можуть бути не обов’язково круглими, адже у них є дуже впізнавані елементи, крім цього: колір та хвостик.
Якщо ви збираєте винні корки — класний варіант їх застосувати. До речі, у нас є цікавий матеріал про новорічний декор з винних корків.
Здається, всі ми в дитинстві робили щось у техніці пап’є-маше. А отже в дорослому віці це нам точно по силах. Зробіть форму гарбуза, а потім робіть з ним все, що заманеться: фарбуйте, малюйте, розписуйте… В принципі, те ж саме, що ми радили робити зі справжнім гарбузом у пункті №5.
Приклад як робити у наступному відео:
Такий гарбуз пап’є-маше можє стати не тільки декором, але й тим, що ви будете використовувати: скринькою, вазою для цукерок, скарбничкою та інше.
Як — показано у цьому майстер-класі:
Схожою технікою можна створити цілий ліхтар «з нуля», використовуючи джгутову нитку. Таку практичну прикрасу, як на мене, не треба прибирати після закінчення осені, можна перенести на кухню, але й у гостьовій вона буде виглядати гармонійно навіть влітку.
Як зробити — продемонстровано ось тут.
Є навіть такий трохи смішний, але дуже простий варіант — зробити гарбуз зі звичайного туалетного паперу.
Ось тут майстер-клас такого, як на фото.
Якщо ж возитися з таким декоруванням у вас немає ні часу, ні бажання, додайте гарбузовий настрій по-іншому.
У гарбуза дуже яскравий основний колір — помаранчевий. А ще він має багато різноманітних відтінків у асортименті. Тому обирайте той, який вам ближче, і додайте елементи такої гами до інтер’єру. Нехай саме у цю пору вони будуть акцентними.
Гарбуз має виражений аромат, який дуже впізнаваний. Не всі його люблять, але є й ті, які обожнюють. Пропоную звернути увагу на свічки з гарбузовим ароматом. Зазвичай, їх роблять у суміші: з цитрусом, кавою, спеціями та іншими ароматами. Тому у більшості випадків він буде досить приємним у цьому форматі. Знайшла в українських майстрів пару таких варіантів для прикладу.
Майстерня з назвою, яка дуже підходить для нашої сьогоднішньої теми. Побачила у них дві соєві свічки на «гарбузову» тематику: «Pumpkin Spice Latte» та «Гарбуз-апельсин». Звучить дуже смачно.
Ще знайшла такий варіант у магазині, який дуже полюбляє білий колір, а саме — свічку з ароматом гарбузового пирога. Виглядає між іншим дуже стильно.
Якщо ж гарбузовий аромат вам не подобається, обирайте будь-який інший, але саму свічку потрібного нам кольору.
Не забувайте й про ванну кімнату. Додати гарбузового настрою там можна за допомогою, наприклад, мила, шампуню або бомбочки для ванни у вигляді помаранчевого овоча. Покладіть їх на видне місце, щоб вони стали акцентами у кімнаті. А до зими ви вже їх використаєте. Цю частину я відношу до ароматної, тому що дуже часто такі предмети не тільки потрібної нам форми, але й аромату.
Знайшла мило та шампунь у формі гарбуза у того ж майстра, що свічки вище. Тож, зверніть увагу.
Гарбуз — зазвичай, не найулюбленіший овоч у дітей, тому пропоную це виправити. Створіть для своїх малюків та їх маленьких друзів справжнє гарбузове свято.
Накрийте веселий дитячий тематичний стіл. Частину страв зробіть з гарбузом. Наприклад, підійдуть гарбузові млинці, діти їх, зазвичай, їдять без проблем. Або можна приготувати гарбузові кекси. Частину — у формі гарбузів. Мені сподобався спосіб, як на фото нижче — з моркви. Якщо морква — не варіант для ваших дітей, використайте інший продукт. Купіть форму для випічки у вигляді гарбуза та спечіть печиво. Зробіть помаранчеве желе. Додайте інших продуктів гарбузового кольору: апельсини, мандарини, помаранчевий перець, жовті помідори, батат. Обирайте те, що ваші діти будуть їсти, а, може, щось буде для них новим і сподобається.
Спробуйте наш рецепт гарбузової пастили.
Декоруйте місце проведення за допомогою ідей, про які ми сьогодні розповіли.
Свято — це не тільки їжа, це ще й розваги. Оберіть ті ідеї, які підходять для дітей (а їх тут багато) та зробіть з ними разом «армію» гарбузів. Діти зможуть забрати їх додому, як згадку про веселу вечірку. Намалюйте разом з дітками гарбузи — форма овоча проста, тому вони зможуть проявити свою фантазію максимально. А результат повісьте після свята на холодильник, стіну, у дитячій — це стане ще одним елементом гарбузового декору, у дитячому милому стилі.
Ось і всі ідеї, які я хотіла вам сьогодні показати. Вирішуйте самі для себе — хочете ви додавати до них елемент «страшилки» або ні. Особисто мені дуже подобається варіант позитивного гарбузового свята.
Пишіть у коментарях, яку з ідей хочете спробувати.
Натхнення!
Ольга Дивисенко,
ЗЕЛЕНА САДИБА.