Домашня випічка — це, як правило, щось особливе на кухні кожної господині. І хоч, здається, кондитерська комерційна промисловість сягнула неймовірних висот своєї майстерності і не перестає дивувати, приготовані власними руками солодощі – це завжди подія. Особливо, якщо це торт. А якщо він приготований руками чоловіка – це, взагалі, шедевр! Сьогодні на нашій кухні чаклував Роман Самсонюк. В публікації — рецепт неймовірно смачного шоколадно-медового торту зі сметанним кремом «Спартак».
Вага торта – 1,5 кг; в 100 г – 360 ккал.
Для тіста:
Для крему:
Для помадки:
Готувати торт Спартак почнемо з крему, бо йому потрібно буде ще повністю охолонути.
Сметану, цукор, ванільний цукор, крохмаль і яйце висипаємо в каструльку чи сотейник. Каструльку ставимо на водяну баню та постійно помішуємо, поки маса не загусне. Дно посуди з інгредієнтами для крему не повинно торкатися води. Ось така густа маса (як на фото праворуч) повинна вийти.
Перекладаємо крем в глибоку миску, накриваємо харчовою плівкою і відправляємо його охолоджуватись в холодильник. А поки крем охолоджується, пора зайнятися тістом на торт Спартак.
Просіяну муку, какао та розпушувач змішуємо в мисці і поки відставляємо в сторону.
Цукор перетираємо з яйцями, додаємо мед та масло і ставимо на водяну баню. Постійно помішуємо, доки все не перетвориться в однорідну масу і добре не прогріється. Додаємо соду і проварюємо ще хвилин з п’ять.
Знімаємо з плити, виливаємо суміш в нашу муку з какао і замішуємо тісто — спочатку лопаткою, а потім руками. Воно має бути м’яким і еластичним. Тісто розділяємо на 8 рівних частин і накриваємо плівкою
Робочу поверхню трохи «підпиляємо» борошном і починаємо розкачувати коржі.
Якщо коржі розкачати дуже тонко (25 см), то торт Спартак буде низький, як у мене. Якщо 20-22 см, то коржі будуть пишніші, і торт буде вищий, це вже — як кому подобається.
Розкачаний корж за допомогою качалки перекладаємо на папір для випічки, робимо виделкою проколи і ставимо корж в розігріту до 180 градусів духовку.
Деко з коржем ставимо посередині духовки. Час випікання у кожного може бути різний. Корж діаметром 25 см в мене випікався 5 хвилин, орієнтуйтесь по своїй духовці.
Коржі виймаємо з духовки, шукаємо підходящий діаметр і по ньому обрізаємо корж.
Обрізки з коржів підсушуємо, якщо потрібно — в духовці, і перетираємо качалкою, вони нам знадобляться для обсипання боків торта.
Прийшов час доробити крем. Збиваємо м’яке вершкове масло протягом 5-7 хвилин, поки воно не стане світлим і повітряним. По 1 ложці додаємо наш сметанний крем в збите масло, продовжуючи ретельно збивати. Масло і сметанний крем для торта Спартак повинні бути однакової температури!
Крем готовий. Приступаємо до складання торту.
Приблизно 70 г крему відкладемо для того, щоб обмазати торт з боків, решту ділимо на 7 частин і змащуємо коржі, верхній корж не змащуємо.
Наші коржі змащені і зібрані, бік торта змащуємо кремом і обсипаємо крихтами, які зробили з обрізків. Торт Спартак майже готовий.
Тепер готуємо помадку. В каструльці змішати какао-порошок і цукор, додати молоко і поставити на повільний вогонь. Постійно помішуючи, довести суміш до кипіння і проварити 2 хвилини.
Зняти з вогню, додати масло, розмішати, дати трохи охолонути. Верхній корж змастити помадкою і дати торту постояти декілька годин. Я ставлю на ніч в холодильник. Наш торт Спартак готовий!
Якщо полюбляєте більш «швидкі» торти, перегляньте рецепт сирного торту без випічки.
Смачного!
Роман Самсонюк,
ЗЕЛЕНА САДИБА.