На українську мову назву «плюшки» перекласти неможливо. Так само як на російську чи будь-яку іншу мову – наші «вареники». Але при цьому плюшки не можна вважати кондитерським виробом суто російської кухні, бо в різних країнах світу печуть подібні булочки і називаються вони по-різному. А в Швеції і Фінляндії щороку 4 жовтня навіть святкують День «плюшок» (Kanelbullens dag). В цих країнах плюшка, або пишна солодка булочка, посипана цукром і корицею, вважається класичною випічкою до кави. В цій публікації – плюшки, рецепт яких відкриє Людмила Воропаєва.
Борошно просіюємо, змішуємо з сухими дріжджами, додаємо сіль, цукор (і ванільний також). Робимо ямку, в яку вливаємо тепле молоко, розбиваємо яйце і замішуємо тісто. При цьому треба за два-три підходи вмішати в тісто м’яке вершкове масло. Якщо немає спеціального приладу для замішування тіста, то вимішуємо його на столі, який треба злегка присипати борошном.
Людмила не радить додавати більше борошна, замішуючи тісто на плюшки. Якщо робити це руками, то треба добре постаратися – гарно «відбити» тісто, вимісити. Сигналом до того, що воно готове, буде його консистенція – тісто на булочки стане м’яким, еластичним. Відправляємо його хвилин на 40-60 в тепле місце на «підхід».
Коли тісто підійде, повертаємо йому руками реальний об’єм і ділимо на порції. Кожний шматок – окрема плюшка. Їх може бути більше або менше. Людмила з інгредієнтів для цього рецепту плюшок, як правило, випікає 16 булочок.
З кожного шматка тіста робимо кульку і залишаємо на посипаному борошном столі хвилин на 15. За цей час майбутня плюшка ще трохи підійде.
Розкатуємо кульку в коло чи овал (як вийде). Змащуємо рослинною олією або сумішшю рослинної олії і вершкового масла, присипаємо цукром, корицею (за бажання).
Згортаємо рулетиком. Потім складаємо рулетик навпіл і розрізуємо ножем так, щоб розріз не зачепив нижній 1 см тіста.
«Розгортаємо» плюшку.
«На самом деле вариантов формы плюшек много, и вы можете попробовать завернуть булочку по-своему. Но мне такая как-то с детства запомнилась. Бабушка пекла именно такие», – згадує Людмила Воропаєва.
Кладемо плюшки на пергамент для випікання чи силіконовий коврик. Залишаємо хвилин на 20 «на підхід», змащуємо сумішшю жовтка і молока краї булочки.
Ставимо у попередньо розігріту до 180 °С духовку. Залежно від розміру плюшок і особливостей духовки, випікаємо булочки з корицею 25-30 хвилин.
Якщо любите булочки з цукром зі скоринкою, то випікайте їх трохи довше.
Читайте на наших сторінках і інші рецепти домашньої випічки від Людмили Воропаєвої – Кекс з цілими грушами, Маківник, Фокачча.
Хай вам буде смачно!
Рецепт і фото Людмили Воропаєвої,
спеціально для ЗЕЛЕНОЇ САДИБИ.