Крашанки на Великдень — гарна традиція, яку багато хто шанує. В моєму дитинстві фарбували яйця на Пасху, зазвичай, цибулевим лушпинням, усе розмаїття крашанок полягало в інтенсивності кольору — від глибокого коричневого до золотисто-жовтого. Сьогодні кольори крашанок, завдяки широкому вибору фарбників, дуже різноманітні. Але якщо поєднати старовинні та сучасні технології, додати природні матеріали, то в результаті вийдуть оригінальні крашанки.
Запасіться харчовими гелевими фарбами, вони нешкідливі і мають насичений колір. Візьміть трикотажну сітку, яку використовують для підкладки у спортивному одязі, зберіть побільше цибулиння та пучок свіжої петрушки, тільки не кучерявої. Все інше — справа техніки та вашого терпіння, вміння прийде обов’язково.
Для початку яйця миємо. Жорстка сторона губки видаляє не тільки забруднення, але й чорнильний відбиток, на якому, зазвичай, вказаний сорт, якщо ви робите покупки в магазині. Щасливим власникам домашніх курей нічого, крім бруду, змивати не доведеться.
Вимиті і відварені яйця пакуємо у трикотажну сітку. Сітку затягуємо ниткою або звичайною резинкою.
У каструлю з нержавіючої сталі наливаємо холодну воду, додаємо кілька крапель зеленого гелевого барвника та столову ложку оцту. Кладемо яйця, ставимо на плиту. Після закипання тримаємо на тихому вогні приблизно 10 хвилин, потім знімаємо каструля з вогню і залишаємо яйця у фарбі ще на 5-6 хвилин.
Знімаємо сітку, ополіскуємо холодною водою. Яєчна шкаралупа забарвиться у зелений колір, а на ній відіб’ються осередки сітчастого трикотажу.
Беремо пучок петрушки, обриваємо найкрасивіші листочки невеликого розміру та правильної форми. У миску наливаємо 200 мл окропу, кладемо листочки в окріп на 30 секунд, щоб вони розм’якли.
По одному наклеюємо листочки на шкаралупу, за допомогою звичайної голки або тонкої палички розрівнюємо листочки по поверхні. Ватним тампоном виганяємо воду з-під листочка, щоб він щільно прилягав до шкаралупи.
Як тільки яйце оформлено, пакуємо його у сітку, стягуємо трикотаж резинкою щільно, щоб петрушка не відвалювалася.
У каструлі варимо лушпиння цибулі приблизно 30 хвилин, настій охолоджуємо.
Кладемо яйця в каструлю з настоєм лушпиння, ставимо на плиту, доводимо до кипіння, вимикаємо вогонь, залишаємо яйця в каструлі на плиті на 30 хвилин, можна довше.
Читайте також нашу статтю Великодній декор у природному стилі — 30 ідей з фото.
Дістаємо яйця з настою, кладемо у холодну воду. До речі, сітку можна висушити, вона може служити довго.
Блиск шкаралупі можна надати за допомогою оливкової або іншої рослинної олії — натираємо шкаралупу олією, надлишки видаляємо за допомогою м’якої тканини.
Фарбовані яйця до Великодня, прикрашені листочками петрушки, готові!
Спробуйте також інший спосіб фарбування яєць: «Мармурові яйця на Великдень».
Олена Цинкевич