Мармурові крашанки на Великдень роблять за допомогою цибулиння та звичайної зеленки. Крашанки виходять на диво гарні, вони виглядають, як справжні камені правильної форми. Зеленка та цибуля — доступні нешкідливі барвники, за допомогою яких можна досягти відмінного результату. Але у будь-якому процесі є свої особливості. Фарбувати «зеленкою» в емальованому посуді я наполегливо не раджу. З такою каструлею вам доведеться попрощатися на довгий час, адже діамантовий зелений розчин відмивати дуже проблематично. Підійде для цих цілей посуд з нержавіючої сталі або стара каструля, якій пора в утиль.
Час приготування: 30 хвилин
Лушпиння червоної цибулі потрібне обов’язково. Не думайте, що вона пофарбує шкаралупу в темно-фіолетовий колір. Попри явну відмінність у кольорах цибулі, фіолетове лушпиння фарбує в темно-коричневий, приблизно лише на два тони темніше жовтого.
Отже, беремо ножиці та дрібно нарізаємо лушпиння червоної цибулі.
Далі очищаємо жовту ріпчасту цибулю, і також дрібно нарізаємо її лушпиння. Якщо ви запасетесь лушпинням заздалегідь, то на забарвлення десятка яєць знадобиться по півлітровій банці кожного кольору, наповнених не надто щільно.
Приблизно пів-аркуша паперу нарізаємо дрібними квадратиками та тонкими смужками. Чим різноманітнішими будуть шматочки паперу, тим цікавішим результат.
Змішуємо нарізку. Кількість нарізаного паперу має бути у 2-3 рази менше, ніж лушпиння. Якщо взяти більше, то яйця вийдуть блідими, з великою кількістю білих плям.
Сирі яйця миємо під краном, тремо шкаралупу абразивною стороною мочалки, щоб стерти відбитки та бруд.
Мокрі яйця кладемо в тарілку з нарізкою, обвалюємо у цій імпровізованій паніровці повністю.
Відрізаємо необхідну кількість квадратів з марлі або сітчастої тканини. Кладемо у центр марлевого квадрата яєчко, затягуємо краї гумкою або перев’язуємо ниткою.
Пальцями, через тканину, розподіляємо всередині марлевого мішечка нарізку по шкаралупі, щоб не залишалося великих незаповнених плям.
Якщо нарізка скочується в одне місце, змочіть яйце в тканині холодною водою.
Упаковані яйця кладемо в каструлю з нержавіючої сталі та заливаємо холодною водою.
Виливаємо у катсрулю приблизно половину пляшки зеленки, кількість якої безпосередньо залежить від того, якої інтенсивності ви хочете отримати забарвлення. Загалом, чим більше, тим зеленіше.
Ставимо каструлю на вогонь, доводимо до кипіння, варимо 15 хвилин на помірному вогні.
Акуратно зливаємо зелений окріп, промиваємо упаковані яйця холодною водою, поки не охолонуть.
Потім надягаємо рукавички, знімаємо марлю, прибираємо паперові частинки, промиваємо проточною водою.
Щоб яєчка засяяли, як полірований мармур, змащуємо шкаралупу крапелькою густої оливкової олії.
Після того, як у вас вийшли симпатичні «розписані» крашанки, на жаль, залишаються деякі проблеми у вигляді брудної раковини та зеленої каструлі. Швидко позбутися слідів від «зеленки» можна за допомогою звичайного розчинника для фарби. Протріть каструлю зсередини змоченою в розчиннику ганчіркою та вимийте водою із милом.
Дивіться також рецепт паски для смачного Великодня у нашому матеріалі «Паска на найпростішому тісті — випікаємо, не поспішаючи»
Мармурові яйця на Великдень, пофарбовані за допомогою цибулиння та звичайної зеленки, готові. Світлого вам Свята!
Олена Цинкевич