Як зробити крашанки у кольорах прапора?

Думаю, багато людей цього року захочуть зробити до Великодня патріотичні крашанки — в кольорах прапора України. Цих, таких рідних нам, кольорів ніколи не буває забагато. До того ж вони ідеально між собою поєднуються. Можна просто пофарбувати яйця у жовтий та синій кольори, а можна зробити трохи цікавіші крашанки. Витрачати багато сил на це не обов`язково. Нам допоможуть прості методи та дуже доступні матеріали. Як пофарбувати яйця на Великдень у патріотичні кольори, розповімо у сьогоднішньому матеріалі.

Патріотичні крашанки, фото

Патріотичні крашанки, або Як пофарбувати яйця у синьо-жовті кольори на Великдень

Для фарбування яєць нам знадобиться:

 • Відварені яйця;
 • Харчова фарба (синя та жовта);
 • Вода;
 • Оцет;
 • Дві миски (в які яйця повністю можна було б занурити);
 • Дві великі ложки;
 • Ізострічка;
 • Ручка або фломастер;
 • Ножиці;
 • Великі білі серветки або паперові рушники;
 • Вушні палички;
 • Тонкі резинки.

Як зробити патріотичні крашанки?

Крашанки в кольорах прапора будемо робити за допомогою харчових барвників. З ними потрібний результат досягти простіше та швидше. Проте, якщо у вас є бажання та час, можна використати й натуральні барвники. Блакитного кольору можна досягти за допомогою червонокачанної капусти, а жовтого — за допомогою куркуми.

Як зробити крашанки голубого кольору за допомогою червонокачанної капусти, читайте в нашій статті Яйця-омбре на Великдень.

Розводимо барвник згідно з інструкцією. Свій барвник я розвела гарячою водою та додала 1 ст. л. оцту. При цьому виробник попереджає, що занурювати яйця потрібно саме в гарячу воду, тому я її періодично підігрівала у мікрохвильовці. Яйце перед фарбуванням я також протираю оцтом, щоб знежирити.

Спробуйте зробити писанки своїми руками. Це просто!

Патріотичні крашанки з серцем

Перший варіант — патріотичні крашанки з серцем, що зроблені за допомогою ізострічки. Я беру саме ізострічку, а не скотч або інший подібний матеріал, тому що ізострічка — щільна, гарно кріпиться до поверхні та її зручно вирізати. Можна вирізати кола, смужки, ромби або інші прості фігури. Мені подобається саме фігура серця. Я малюю звичайною ручкою на поверхні ізострічки фігуру серця та вирізаю її. Після цього потрібно гарно приклеїти фігуру до поверхні яйця. Я приклеїла два серця посередині з протилежних боків, можна приклеїти більше.

Занурюємо яйце у барвник та тримаємо до бажаного відтінку. Дістаємо, протираємо та даємо висохти. Обережно відклеюємо трафарет. На її місці має залишитись біла фігура, яку ми вирізали. За бажання можна ще раз швидко занурити крашанку у фарбу (тоді фігура буде світлішого відтінку). Я залишила серце білого кольору. При фарбуванні в інші кольори, можна поєднувати різні фарби між собою для контрасту.

Крашанки в кольорах прапора

Патріотичні крашанки в кольорах українського прапора можна зробити також за допомогою ізострічки. Для цього ми приклеюємо смужку ізострічки посередині. Слідкуємо, щоб вона була рівною та щільною, щоб фарба не просочилась під неї, а межа була чіткою. Верхню половинку яйця занурюємо у синю фарбу. У моєму випадку барвнику потрібно 1-2 хвилини, тому я можу його просто потримати рукою у фарбі. Якщо вашому барвнику потрібно більше часу, яйце потрібно зафіксувати. Для цього можна зробити сітку над тарілкою за допомогою скотчу. Якщо треба, площу ізострічки можна збільшити, зробивши додаткові смужки.

Дістаємо яйце з фарби, витираємо та даємо висохти. Знімаємо ізострічку та наклеюємо на протилежну сторону, вже пофарбовану. Я використала ту саму смужку (дивіться, щоб вона щільно приклеювалась). Занурюємо крашанку аналогічно у жовту фарбу. Виймаємо, витираємо, даємо висохнути та знімаємо ізострічку.

Спрощений варіант — наклеїти її посередині та не знімати. Пофарбувати спочатку верх у синій фарбі, потім низ у жовтій фарбі. Після зняття ізострічки залишиться біла смужка посередині.

Абстрактний синьо-жовтий малюнок на крашанці

Ефектний та дуже простий спосіб. Беремо білу серветку (кольорові можуть линяти) та загортаємо у неї яйце. Якщо серветка нещільна, може знадобитись декілька. Внизу закручуємо та фіксуємо. Це зручно робити за допомогою тонких резинок.

Беремо вушні палички. Занурюємо одну у синю фарбу та довільно притискаємо до серветки, оновлюючи фарбу. Аналогічно робимо із жовтою фарбою. Залишаємо на деякий час в залежності від барвника. Відкриваємо серветку, протираємо та даємо висохти.

Після фарбування крашанки в кольорах українського прапора можна протерти спонжиком з олією для глянцевого ефекту.

Дивіться також ідеї нашої статті Фарбуємо яйця до Великодня — 15 ідей з описом та фото.

Крашанки, фото

Патріотичні крашанки

Натхнення!

Світлого Великодня і ПЕРЕМОГИ!

ЗЕЛЕНА САДИБА.