Яскраві крашанки — фарбуємо в чаї каркаде та цибулевому лушпинні

Фарбування яєць каркаде та цибулевим лушпинням — золота середина для тих, хто, як і я, розчарувався в новомодних методах, які щороку ширяться мережею. Я давно зупинилась на знайомому мені з дитинства надійному фарбуванні крашанок цибулинням. І ніякі трендові новинки, як-от фарбування вином, на мене вже не діють. Але цього року, коли я вкотре побачила в Інтернеті ідею фарбування яєць каркаде в поєднанні з цибулевим лушпинням, вирішила спробувати. Результат мені дуже сподобався, тому ділюсь цим методом і з читачами «Зеленої садиби». Як пофарбувати яйця за допомогою чаю каркаде та цибулевого лушпиння, читайте далі.

фарбування яєць каркаде, фото

Яскраві крашанки — фарбуємо в чаї каркаде та цибулевому лушпинні

Спробуйте цього року покласти у великодній кошик хоч одну писанку, зроблену своїми руками. Це просто! Майстер-клас з виготовлення писанок для початківців — за посиланням.

Крашанки своїми руками з каркаде — інгредієнти

 • білі курячі яйця;
 • цибулеве лушпиння;
 • пачка чаю каркаде (орієнтовно 70-80 г)
 • 1 ст. л оцту;
 • вода.

Необхідні матеріали

 • один лист паперу;
 • ножиці;
 • капронові колготки.

Інгредієнти та матеріали для фарбування яєць чаєм каркаде та цибулинням

Фарбування яєць каркаде та цибулевим лушпинням

Підготовка до фарбування яєць

Ретельно миємо яйця та даємо їм дійти до кімнатної температури. Нарізаємо білий папір: спочатку смужками, потім ці смужки квадратиками. Залежно від розмірів та форми нарізки, візерунок буде відрізнятись.

Аналогічного розміру нарізаємо цибулине лушпиння. Кількість лушпиння та паперу робимо приблизно в рівній пропорції. Перемішуємо між собою.

Беремо старі колготки та відрізаємо прямокутник. На капрон насипаємо нашу суміш, кладемо зверху яйце та додаємо ще суміші зверху. Збираємо капрон в мішечок та рівномірно розподіляємо лушпиння та папір по поверхні яйця. Зав’язуємо капрон та за необхідності ще раз поправляємо лушпиння, щоб не було дуже пустих місць.

Фарбування

У каструлю додаємо чай каркаде та підготовлені яйця. Додаємо також і суміш цибулиння з папером, що залишилась (або додатково трохи цибулиння). Заливаємо водою кімнатної температури так, щоб вона повністю покривала яйця. Додаємо оцет.

Доводимо воду до кипіння та знімаємо з вогню. Даємо яйцям полежати у відварі цибулиння і каркаде від 10 до 30 хвилин. Цього часу буде достатньо, щоб яйця і зварились, і пофарбувались.

Дістаємо пофарбовані яйця, знімаємо з них капрон та серветкою — лушпиння. Після фарбування мити такі яйця у воді не рекомендується, це змиє фарбу, тому я використовую саме серветку з тканини. Даємо яйцям висохнути та набратися кольору (він стане яскравішим).

Для блиску змазуємо шкаралупу рослинною олією.

Додатково я спробувала зробити лушпиння та папір дрібнішими за розміром та подивитись, який вийде візерунок для порівняння.

Результат:

 • Перше яйце — чисте яйце, пофарбоване тільки у фарбнику (без шматочків лушпиння та паперу на поверхні).
 • Друге яйце — пофарбоване в каркаде з більшими частинками лушпиння та паперу. Візерунок схожий на дорогоцінне каміння.
 • Третє яйце — з дрібнішими частинками лушпиння та паперу. Візерунок виходить схожий на мармур.

Спробуйте також інші методи створення крашанок своїми руками:

Від дотику пелюсток чаю каркаде на поверхні яєць залишаються сліди (на фото — темніші). Мені такий ефект дуже сподобався.

З можливих мінусів такого способу:

 • Після фарбування в каркаде на яйцях створюється наліт, тобто вони не будуть повністю гладкі.
 • Такий натуральний барвник може змиватись, якщо помити яйця або агресивно терти.

Якщо ви фарбуєте яйця традиційно цибулинням, можете спробувати продемонстрований метод і без каркаде. Для цього аналогічно додайте папір та цибулиння, а далі фарбуйте, як зазвичай.

Виходить такий візерунок:

крашанки, фото

Яйця, пофарбовані цибулинням

Набір яєць, пофарбований чаєм каркаде та цибулинням:

фарбування яєць каркаде, фото

Крашанки

Фіолетовий та синій дуже гарно поєднується з помаранчевим, крашанки виходять цікаві та творчі, а кожен візерунок — унікальним. Можна зробити всі яйця з візерунком, а можна поєднувати їх з однотонними яйцями, пофарбованими в цибулинні та каркаде.

Світлого Великодня!

ЗЕЛЕНА САДИБА.