Фарбування яєць каркаде та цибулевим лушпинням — золота середина для тих, хто, як і я, розчарувався в новомодних методах, які щороку ширяться мережею. Я давно зупинилась на знайомому мені з дитинства надійному фарбуванні крашанок цибулинням. І ніякі трендові новинки, як-от фарбування вином, на мене вже не діють. Але цього року, коли я вкотре побачила в Інтернеті ідею фарбування яєць каркаде в поєднанні з цибулевим лушпинням, вирішила спробувати. Результат мені дуже сподобався, тому ділюсь цим методом і з читачами «Зеленої садиби». Як пофарбувати яйця за допомогою чаю каркаде та цибулевого лушпиння, читайте далі.
Спробуйте цього року покласти у великодній кошик хоч одну писанку, зроблену своїми руками. Це просто! Майстер-клас з виготовлення писанок для початківців — за посиланням.
Ретельно миємо яйця та даємо їм дійти до кімнатної температури. Нарізаємо білий папір: спочатку смужками, потім ці смужки квадратиками. Залежно від розмірів та форми нарізки, візерунок буде відрізнятись.
Аналогічного розміру нарізаємо цибулине лушпиння. Кількість лушпиння та паперу робимо приблизно в рівній пропорції. Перемішуємо між собою.
Беремо старі колготки та відрізаємо прямокутник. На капрон насипаємо нашу суміш, кладемо зверху яйце та додаємо ще суміші зверху. Збираємо капрон в мішечок та рівномірно розподіляємо лушпиння та папір по поверхні яйця. Зав’язуємо капрон та за необхідності ще раз поправляємо лушпиння, щоб не було дуже пустих місць.
У каструлю додаємо чай каркаде та підготовлені яйця. Додаємо також і суміш цибулиння з папером, що залишилась (або додатково трохи цибулиння). Заливаємо водою кімнатної температури так, щоб вона повністю покривала яйця. Додаємо оцет.
Доводимо воду до кипіння та знімаємо з вогню. Даємо яйцям полежати у відварі цибулиння і каркаде від 10 до 30 хвилин. Цього часу буде достатньо, щоб яйця і зварились, і пофарбувались.
Дістаємо пофарбовані яйця, знімаємо з них капрон та серветкою — лушпиння. Після фарбування мити такі яйця у воді не рекомендується, це змиє фарбу, тому я використовую саме серветку з тканини. Даємо яйцям висохнути та набратися кольору (він стане яскравішим).
Для блиску змазуємо шкаралупу рослинною олією.
Додатково я спробувала зробити лушпиння та папір дрібнішими за розміром та подивитись, який вийде візерунок для порівняння.
Результат:
Спробуйте також інші методи створення крашанок своїми руками:
Від дотику пелюсток чаю каркаде на поверхні яєць залишаються сліди (на фото — темніші). Мені такий ефект дуже сподобався.
З можливих мінусів такого способу:
Якщо ви фарбуєте яйця традиційно цибулинням, можете спробувати продемонстрований метод і без каркаде. Для цього аналогічно додайте папір та цибулиння, а далі фарбуйте, як зазвичай.
Виходить такий візерунок:
Набір яєць, пофарбований чаєм каркаде та цибулинням:
Фіолетовий та синій дуже гарно поєднується з помаранчевим, крашанки виходять цікаві та творчі, а кожен візерунок — унікальним. Можна зробити всі яйця з візерунком, а можна поєднувати їх з однотонними яйцями, пофарбованими в цибулинні та каркаде.
Світлого Великодня!
ЗЕЛЕНА САДИБА.