Цибуляники, або цибульники — дешево і сердито!

Цибуляники я не раз хотіла приготувати ще до війни. Але то манки не було, то часу, то натхнення… Військовий стан змусив передивитися запаси продуктів, і я виявила, що в мене з кілограм цибулі вже почав проростати і скоро попроситься  в компост. Пора готувати цибуляники! Тим більше, що всі інгредієнти, які необхідні для цієї закуски — лише цибуля, манка і яйця. Ну, звичайно, сіль і спеції. В мене в морозильній камері ще лежать заморожені помідори, тому мої цибульники сьогодні ще й в томаті. Але, запевняю вас, що оладки з цибулі будуть смачними і без всіляких приправ.

Цибуляники смажені лежать на мисці, фото

Цибуляники, або цибульники — дешево і сердито!

Інгредієнти для цибуляників

На дві порції (12 середніх оладок):

  • 3 цибулини середнього розміру для оладок і половинка цибулини для зажарки (хоча зажарку робити необов’язково);
  • 2 яйця;
  • 4 ст. ложки манки;
  • сіль, чорний перець;
  • олія для смаження

Це, скажімо так, базовий набір. Але якщо у вас є грамів 20 вершкового масла, томати (у мене заморожені), або кетчуп, або томатна паста, то ви зможете зробити ще й томатну підливку до цибуляників, і тоді вони будуть просто божественними! І не тільки «як для війни», запевняю вас!

Як приготувати цибульники?

Цибуляники готуються дуже швидко і просто. Цибулю шинкуємо ножем дрібненько, солимо, перчимо, жмакаємо руками. Додаємо до цибулі 2 яйця, 4 ст.ложки манки, перемішуємо і даємо постояти хвилин 10, щоб манка розбухла. Все — тісто на оладки з цибулі готове.

Смажимо цибуляники з двох боків на сковорідці і викладаємо в каструльку, казанок чи мультиварку, щоб ще хвилин 10 протушити. Для цього можна просто додати до них трохи води і поставити на малий вогонь. Але якщо є в наявності вершкове масло і томати, то робимо цибульники в томаті.

Підсмажуємо на вершковому маслі (можна і на олії, але на вершковому маслі смачніше) ще пів цибулини дрібно порізаної, додаємо до неї порізані заморожені томати (або свіжі, або воду з томатною пастою чи кетчупом) і тушимо на малому вогні пару хвилин. Потім заливаємо наші цибуляники цією зажаркою і протушуємо на малому вогні хвилин 10.

Все. Цибульники за цим рецептом можна їсти як гарячими, так і холодними. Це дуже смачно!

Цибуляники крупним планом, фото

Цибульники готові!

У нас на сайті є ще багато простих рецептів, які можуть зараз дуже пригодитися:

 

Бережіть себе!

Наталка Гурман,

ЗЕЛЕНА САДИБА.