Булочки з корицею — це смак мого дитинства. Ні, не так, правильно — пісні булочки з корицею, бо в 90-ті роки найчастіше вся домашня випічка у нас була пісною. Але ж які вони були смачні у мами! Не знаю, як вона їх готувала, бо мами не стало, а я, на свій сором, так і не поцікавилася їх рецептом. Коли часи змінилися і вже не треба було економити на їжі, булочки з корицею були витіснені з нашого меню більш вишуканою і поживною домашньою випічкою. Тому ми просто про них забули. Днями, шукаючи якийсь новий рецепт випічки з цільнозернового борошна, натрапила на цей рецепт булочок з корицею. Боже, які вони класні!!! Вони зовсім не такі, як у мами, але, треба визнати, ще смачніші! Французські сінабони з корицею, які я не так давно купувала в відомій мережі фастфуд за шалені гроші, повірте, не такі смачні, як булочки з корицею, рецепт яких — далі у статті.
Важливо! За годинку до приготування, або і раніше дістаньте всі інгредієнти з холодильника.
Почитайте інструкцію на сухих дріжджах, які є в наявності. Вони є різних видів. Якщо написано, що дріжджі треба додати до теплого молока чи води, так і робимо. Змішуємо молоко, дріжджі, сіль і цукор і даємо хвилин 10 на реакцію. В окремій мисці поєднуємо два види борошна і ванілін, додаємо до них молочну суміш. Далі — черга за яйцем і пом’якшеним вершковим маслом. Замішуємо тісто на булочки з корицею. Воно має бути м’яким і не липнути до рук. Ставимо тісто «на підхід» приблизно на годину у тепле місце.
Є дріжджі, на упаковці яких написано «додати одразу у борошно». Тоді процес спрощується, ми не будемо чекати, поки дріжджі вступлять у реакцію з молоком. Просто змішаємо всі інгредієнти і замісимо тісто, яке також треба поставити «на підхід». За годину тісто збільшиться приблизно у 2-3 рази.
Цільнозернове борошно у цьому рецепті булочок з корицею — не тільки для користі, а й для смаку. Воно надає випічці неймовірну структуру — злегка пористу і повітряну. Цільнозернове борошно можна замінити і звичайним пшеничним вищого гатунку, але буде трохи не те.
А поки воно підходить, робимо начинку. Для цього 150 г масла змішуємо з 120 г цукру і 2 ч.л. кориці. Цукру можна взяти і менше, якщо не хочете, щоб сінабони були дуже солодкими. Вийде однорідна солодка суміш. Нею потрібно щедро змастити форму (використовуємо для цього, максимум, 1⁄4 начинки), в якій будуть випікатися булочки з корицею.
Можна цього і не робити і всю начинку використати тільки для змащування тіста. Але після випікання масло з цукром, яким ви змастили дно форми, перетвориться на солодку карамель з ароматом ванілі і кориці, а поверхня булочок з цього боку не запечеться, а ніби підвариться в карамелі. Це забезпечить булочкам надзвичайну м’якість навіть на наступний день. А після розігріву у мікрохвильовці такі булочки з корицею будуть наче щойно спечені.
Тісто розкатуємо у прямокутник товщиною приблизно 5 мм. Всю поверхню змащуємо масляним кремом, що у нас залишився. Скручуємо з тіста рулет і ріжемо його на 12 рівних шматочків. Перевертаємо зрізом донизу, злегка притискаючи пальцями, викладаємо у форму. Даємо булочкам з корицею ще хвилин 20 на підхід і ставимо їх випікатися у розігріту духовку до 180 градусів приблизно на 25 хвилин.
Коли кухнею попливе неймовірний аромат — пора булочки діставати. Зверху форми кладемо якусь дощечку чи велике блюдо і дістаємо булочки з форми, перевернувши карамельною стороною догори.
Наші булочки з корицею готові.
Спробуйте також приготувати:
Приємного чаювання!
Наталка Гурман,
ЗЕЛЕНА САДИБА.