У самій назві «леопардовий хліб» ховається інтрига. Насправді це скоріше не хліб, а домашня випічка до чаю — здобна булочка, пронизана ароматом шоколаду та ванілі. Чесно хочу зізнатися, що випікала його пізно ввечері і не змогла дочекатися ранку, щоб спробувати. Намазала шматочок цього хліба маслом і отримала величезне задоволення за чашечкою чаю… Ну, дуже смачно!
Читайте також рецепт популярного шведського нічного хлібу.
Наливаємо 200 мл молока в каструльку з товстим дном і ставимо на вогонь, додаємо сіль та ванільний цукор. В окремій чашці розводимо крохмаль з 50 мл молока і додаємо в кипляче молоко.
В результаті у нас вийшла заварна маса. Залишаємо її до охолодження на 30 хвилин, а самі займемося підготовкою опари.
Для цього дріжджі добре розтираємо з 1 ст. ложкою цукру, потім додаємо 50 мл теплого молока та 2 ложки борошна. Добре перемішуємо і залишаємо на 15 хвилин.
Тепер з’єднуємо заварну масу і опару, додаємо решту цукру та борошно. В результаті вийшло м’яке тісто, що не липне.
Для леопардового хлібу борошна може знадобитися менше або більше. Борошна давайте не точно по грамах, а стільки, скільки «візьме» тісто.
Тепер ділимо наше тісто на 2 частини, а потім одну з половин ще навпіл.
В одну меншу частину тіста додаємо 1 чайну ложку какао і трохи молока, вимішуємо. Аналогічно робимо з другим шматочком, додавши 15 г какао.
Дивіться також рецепт картопляного хліба – фокачі.
Можна й не додавати молоко в какао, просто буде трохи складніше вмішати його.
Тепер ставимо тісто в холодильник годин на 8-12, або залишаємо у теплі на підхід на 1,5 години.
З урахуванням своєї зайнятості я цього разу тісто поставила в холодильник на 3 години, а потім на підхід на 1 годину в тепле місце.
Готуємо форму для випічки хліба: вистилаємо її пергаментом та змащуємо маслом.
Кожен шматочок тіста додатково ділимо на 7 частин.
З бежевого тіста формуємо ковбаски. З найтемнішого і світлого тіста за допомогою качалки розкачуємо продовгуваті коржики.
Приступаємо до формування хліба.
Бежеву ковбаску загортаємо в темний коржик, защипуючи краї та прокочуючи на припиленому борошном столі.
Потім отриману ковбаску укладаємо на світлий коржик та робимо аналогічно. В результаті в нас виходить 7 ось таких ковбасок.
Довжина їх повинна дорівнювати довжині нашої форми, я думаю, це ви вже зрозуміли. Заповнюємо нашу форму ковбасками і залишаємо на підхід до збільшення в об’ємі на 1-1,5 години.
Змащуємо верх жовтком із молоком та ставимо в духовку при температурі 170 градусів на 50-60 хв. Якщо ви бачите, що верхівка досить зарум’янилася, а хлібець не пропікся, то можна зменшити температуру. Я додатково ще раз промазала випічку жовтком для золотистого кольору.
Треба відзначити, що, крім відмінного смаку, леопардовий хліб довго не черствіє, а залишається практично так само свіжим, як і в перший день.
Смачного!
Людмила Воропаєва,
ЗЕЛЕНА САДИБА.