Лазанья з гарбузом і горіхами — смачно і без м’яса!

Чесно кажучи, я ніколи не готувала класичну лазанью з фаршем. Хоч смакувала нею не один раз в гостях і ресторанах. Завжди думала, що лазанья — то дуже велика морока. Але ось коли в черговий раз мудрувала, щоб такого новенького приготувати з гарбуза (у нас цей овоч — один з фаворитів), натрапила на рецепт лазаньї  з гарбузом і горіхами. В той же день купила пачку листів лазаньї в «АТБ» і на вечерю ми смакували новим кулінарним шедевром (не побоюся цього слова) з гарбуза. Якщо ви любите гарбуз так, як його люблю я, збережіть цей рецепт — не пожалкуєте!

lazanya-z-garbuzom-12-1024x768-4213298

Лазанья з гарбузом і горіхами — смачно і без м’яса!

Інгредієнти для лазаньї з гарбузом і горіхами

На 3-4 порції:

  • 6-7 листів лазаньї (в пачці, яку я купила за 45 грн, їх 27 штук – 500 г, тобто однієї пачки вистачить на чотири рази приготування лазанні з гарбузом);
  • приблизно 400 г м’якоті свіжого чи замороженого гарбуза;
  • одна середня цибулина;
  • 50 г волоського горіху;
  • 50 г твердого сиру;
  • зубчик часнику або чайна ложка сухого;
  • 2 столові ложки олії (бажано, оливкової);
  • сіль, перець, спеції — на ваш смак і вибір.

Для соусу «Бешамель»

  • столова ложка борошна;
  • 30 г вершкового масла;
  • 200 мл молока (можна використати рослинне, але я роблю з коров’ячим);
  • сіль.

Лазанья з гарбузом — рецепт приготування

Спочатку готуємо гарбуз — це «фарш» для нашої лазаньї. У мене гарбуз завжди заморожений в морозильці порціями по 400 грамів. Я часто роблю гарбузові млинці, на які треба саме стільки гарбуза. Дуже смачні, до речі. Раджу. Тепер в мене ці 400 грамів гарбуза йдуть не тільки на млинці, а й на лазанью.

Гарбуз попередньо розморожуємо. Не обов’язково — повністю, достатньо, щоб його можна було порізати на невеликі шматочки. Якщо гарбуз свіжий – чистимо, миємо, м’якоть ріжемо.

lazanya-z-garbuzom-01-1024x768-2521401

Нарізаємо на шматочки гарбуз

Шинкуємо дрібненько цибулину і підсмажуємо її на олії в глибокій сковорідці. Я використовую для цього мультиварку.

Коли цибуля гарно підсмажиться, кладемо в мультиварку чи сковорідку шматки гарбуза і додаємо воду. Приблизно 120 мл, в залежності від водянистості гарбуза. Якщо гарбуз більш водянистий (як правило, заморожений), води треба взяти трохи менше – наприклад, 100 мл. Треба, щоб в цій воді гарбуз не варився, а тушкувався на маленькому вогні хвилин 15, до, так званого, стану альденте – напівсирий, але блендером можна гарно збити в пюре.

lazanya-z-garbuzom-02-1024x768-6157304

Додаємо гарбуз до обсмаженої цибулі

До тушкування гарбуза додаємо в мультиварку сухий чи свіжий часник, сіль за смаком і інші трави чи спеції. Солимо за смаком. Я додаю, зазвичай, ще столову ложку шматочків копченої паприки. Чарівна натуральна приправа, яка надає стравам з овочів смаку копченого м’яса 🙂 В супермаркетах купити не вдасться. Але в інтернет-магазинах і на ринках (в спеціалізованих лавках) – запросто.

А поки тушкується наш гарбуз для лазаньї, приготуємо соус «Бешамель». Я завжди думала, що це щось таке французьке-французьке, і щоб його приготувати, треба, як мінімум, досвід роботи у французькому ресторані. Ха! Не складніше, ніж зварити гречку!

Для соусу на нашу лазанью з гарбуза розтоплюємо 30 грамів вершкового масла в каструльці і додаємо до масла ложку борошна. Швидко розмішуємо і поступово вливаємо молоко, постійно помішуючи. Солимо. Варимо на маленькому вогні хвилин 5-7, поки соус не стане густим, як хороша сметана. Якщо перестаралися і соус став занадто густим – додайте молоко.

lazanya-z-garbuzom-03-1024x768-2982115

Готуємо соус «Бешамель» для лазаньї

Твердий сир натираємо на крупній тертці. Горіхи подрібнюємо. Я це роблю в ступці. Збиваємо тушкований гарбуз блендером до стану густого пюре — такого, щоб можна було намазати його на лист лазаньї.

lazanya-z-garbuzom-04-1024x768-2582932

Збиваємо тушкований гарбуз блендером до стану густого пюре

Беремо форму для запікання. В мене сама звичайна для кексу чи хліба – якраз на один лист лазаньї. Невелика. Чим більша форма, тим більшу лазанью з гарбузом можна приготувати. Але тоді збільшіть кількіть продуктів, вказану в інгредієнтах. Змащуємо форму олією – добряче, щоб лист лазаньї, який покладемо зверху не потонув в ній, але гарно просочився. Тоді не пристане.

На лист лазаньї викладаємо ложкою соус, розмазуємо так, щоб шар був приблизно 2 мм. Зверху – шар гарбузового пюре (приблизно 5 мм), яке посипаємо горіхом. На горіх кладемо другий шар лазаньї і поворюємо процедуру 6 разів: лист, соус, гарбузове пюре, горіх. Коли покладемо 7 лист лазаньї, змащуємо його соусом і зверху посипаємо сиром. Для того, щоб гарбуз і соус розподілити по листам рівномірно, треба начинку лазаньї перед її складанням розділити на 6 рівних частин.

Складаємо лазанью - поворюємо процедуру 6 разів: лист, соус, гарбузове пюре, горіх

Складаємо лазанью – повторюємо процедуру 6 разів: лист, соус, гарбузове пюре, горіх

Я не відварюю попередньо листи лазаньї, але після того, як вона зібрана, залишаю на півгодинки «відпочити», щоб листи не були сухі після випічки.

lazanya-z-garbuzom-09-1024x768-3094374

Зібрану лазанью з гарбузом залишаю на півгодинки «відпочити», щоб листи не були сухі після випічки

Випікаю лазанью з гарбузом і горіхами при температурі 180°С 20-25 хвилин до рум’яної скоринки. Після того, як дістану з духовки, даю їй хвилин 15 постояти, обережно перевертаю і викладаю на блюдо. Нарізаю на порції.

lazanya-z-garbuzom-10-1024x768-4500380

Їсти лазанью з гарбузом треба теплою

Смачно! Спробуйте!

Наталка Гурман,

ЗЕЛЕНА САДИБА.