Серед людей, які дотримуються традиційних звичок харчування, мало знайдеться таких, які не люблять картопляне пюре. «Пюрешка» — це смачно, поживно і швидко. Ми любимо додати до неї вершкове масло, сметанку чи молоко, а то і все одразу. Калорій в такому гарнірі… Але ми дозволяємо їх собі регулярно, бо ж як жити без картопляного пюре? Прихильники здорового харчування живуть якщо й з картоплею, то точно без «пюрешки». Зате корінь селери в їх раціоні — дуже популярний продукт. Ви ніколи нічого не готували з кореня селери? Ви його не любите? Ви просто не вмієте його готувати! В цій статті поділюся кількома рецептами гарнірів з кореня селери, а ще підкажу, як полюбити цей надзвичайно корисний продукт, і, що для мене дуже важливо, як «підсунути» корінь селери дітям так, щоб вони його їли та хвалили.
Для знайомства з цим надзвичайно корисним ароматним овочем я пропоную приготувати картопляне пюре з коренем селери в пропорції 1:2, на одну частину селери — дві частини картоплі. Поступово раджу збільшувати кількість селери і зменшувати кількість картоплі. З часом вам захочеться перейти на чисту «пюрешку» з селери. Ось побачите!
На 2 порції:
Дізнайтеся також, що приготувати з кореня пастернаку.
Картоплю і корінь селери чистимо і нарізаємо на скибочки приблизно 2 на 3 см.
Викладаємо овочі в каструлю і заливаємо водою, щоб вони повністю покрилися.
Ставимо на вогонь. Після закипання варимо приблизно 20 хвилин на маленькому вогні. За п’ять хвилин до готовності солимо (можна зробити це і раніше, і пізніше – не принципово).
Зливаємо воду зі зварених овочів, але залишаємо приблизно 100 мл для заправки. Я спочатку відливаю ці 100 мл в кружку, а що залишилося в каструлі – в умивальник. Хоча можна було б потім на цьому овочевому бульйоні зварити смачний овочевий супчик…
В гарячий бульйон, який ми залишили для заправки, вливаємо або 40 мл молока, або кладемо грамів 20 вершкового масла, або пару ложок оливкової олії (для вегетаріанців чи в піст). Збиваємо блендером пюре з кореня селери і картоплі. Можна традиційно потовкти товкачем, мені навіть так більше подобається. Але є ризик того, що дітям-«гурманам» трапиться на язик маленький шматочок селери, і вам доведеться довго пояснювати, що не так з «пюрешкою».
Ось і все. Селерово-картопляне пюре, збите блендером, зовсім не «лизяве», на відміну від чистого картопляного. Воно пишніше і ніжніше. Присмак селери ледь відчутний, але гарнір від нього тільки виграє! А вже, що вашому організмові сподобається селера на гарнір — це гарантовано!
Сьогодні в мене до гарніру з кореня селери і картоплі смажені шампіньйони в мультиварці. Гриби і селера — відмінне поєднання!
В мене є ще кілька фішок приготування кореня селери, які і вам пригодяться. По-перше, вареники! Так, пам’ятаєте, я у вступі до статті писала, що розкажу, як навчити дітей полюбити корінь селери? Заховайте його у вареники з картоплею! Вареники робимо традиційно за своїм улюбленим рецептом. Єдина відмінність, коли варимо картоплю, варимо її разом з селерою, як для пюре по цьому рецепту. Товчемо зварені картоплю і селеру, засмажуємо цибулькою, можемо додати якісь спеції.
Корінь селери, «захований» в вареники з картоплею (в пропорції 1:2, де 1 – селера), практично не відчувається на смак, особливо, якщо не знаєш, що він там є. То ж мій син їсть такі вареники залюбки і хвалить:
— «Мамо, тут якась картопля особлива?»
— «Такий сорт,» — відповідаю.
— «Дуже смачна!»….
А ще корінь селери можна приготувати нашвидкуруч на гарнір — буквально за п’ять хвилин. І такий гарнір мені особисто подобається навіть більше, ніж пюре з кореня селери. Ця страва мене дуже виручає в піст, або коли вечерю треба зробити дійсно швидко і без особливох зусиль.
Чистимо корінь селери і тремо його на крупну тертушку. На сковороді підсмажуємо на рослинній олії нашинковану цибульку, коли вона набуде приємного золотистого кольору, додаємо до неї корінь селери. Перемішуємо і підсмажуємо буквально 3-4 хвилини. Мені подобається, корінь селери альденте, ви можете підсмажувати його трохи довше. Але натертий на тертушку він, в будь якому випадку, готується лічені хвилини. Солимо і споживаємо на здоров’я! Ніяких спецій додавати не треба, бо корінь селери — сам собі спеція!
Смачного!
Наталка Гурман,
ЗЕЛЕНА САДИБА.