Страви з гарбуза — смачні, поживні і дуже корисні. З гарбузів готують і перші страви, наприклад гарбузовий суп-пюре, і десерти (спробуйте приготувати млинці з гарбуза — неперевершено смачні!), навіть пастилу! Але гарбузова каша — це, так би мовити, класика жанру. Для приготування каші з гарбуза використовуються різні види круп. Це може бути як пшоно, так і рис, і навіть вівсяні пластівці. Змінюючи наповнення, можна досягати кожен раз нових смакових відтінків.
Сьогодні я буду використовувати для каші саме пшоно і скористаюся такою порадою: щоб воно не гірчило, перед тим, як варити пшоно, заллю його дуже гарячою водою на 5 хвилин.
Гарбуз попередньо треба очистити від насіння та шкірки і нарізати на маленькі шматочки.
З усіх існуючих рецептів гарбузової каші мені подобається найбільше приготована в духовці. Можливо тому що трохи нагадує кашу з дитинства, яку бабуся готувала в печі. При такому способі приготування вона виходить особливо ніжною та смачною. Але, звичайно, кашу з гарбуза можна зварити і в каструльці на плиті.
Підготовлене пшоно змішуємо з гарбузом, додаємо сіль, цукор.
У керамічні горщики поміщаємо по шматочку вершкового масла і викладаємо суміш гарбуза та пшона. Можна, за бажання, додати мелену корицю. А тепер додаємо молоко. Але не забуваємо, що воно википатиме в процесі приготування, тому не треба доливати його до самого верху. Можна молоко замінити вершками або сумішшю вершків та молока.
Дивіться також наш рецепт запеченого в духовці фаршированого гарбуза.
Розміщуємо наші горщики в попередньо розігріту до 160 градусів духовку на 30 хвилин, накривши кришками.
Якщо в процесі приготування ви побачите, що молока недостатньо, то просто додайте його або вершки.
Я використовую однакову кількість гарбуза та крупи, але можна змінювати співвідношення на свій розсуд.
Подавати гарбузову кашу краще відразу, додавши трохи вершкового масла, прикрасивши фруктами, м’ятою. Можна використовувати різні сухофрукти, мед або варення.
І запам’ятайте, що приготування навіть такої простої страви, як гарбузова каша, можна перетворити в захопливий процес. Можна щоразу придумувати нові поєднання та комбінації продуктів. І нехай ваші домашні дивуються вашому вмінню та насолоджуються вашим мистецтвом зробити незвичайним просту страву.
Смачного!
Людмила Воропаєва,
ЗЕЛЕНА САДИБА.