Десерт «Павлова» — відомий рецепт, легко впізнаваний не тільки за назвою, а й завдяки наявності свіжих фруктів і збитих вершків. Знаменита балерина Ганна Павлова, що гастролювала в 1926 році по Австралії і Новій Зеландії, так запала в серце шеф-кухаря ресторану одного з готелів, в якому зупинялася, що надихнула його на створення десерту — такого ж чарівного і повітряного, як вона сама. Форма десерту може бути різною: і традиційною — у вигляді торта, і у вигляді тістечок, ну, і у вигляді рулету. Сьогодні у нас буде саме рулет.
Отже, приступимо. Беремо яйця та дуже акуратно відокремлюємо білок від жовтка. Тут треба бути дуже уважними, навіть маленька крапелька жовтка — а це жир — може привести до невдачі. Не буду повторювати, що посуд для збивання повинен бути абсолютно чистим.
Збиваємо білок і після цього починаємо по одній ложці додавати цукор. В минулих рецептах я вже зазначала, що цукор для десертів переважно слід брати дрібний, не цукрову пудру, а саме дрібний. Збиваємо до стану жорстких піків, тобто коли бізе не звалюється вниз.
Після цього додаємо 1 чайну ложку лимонного соку або яблучного оцту. Можна замінити і на кілька кристаликів лимонної кислоти. Збиваємо і додаємо кукурудзяний крохмаль. Продовжуємо збивати ще декілька хвилин. Викладаємо наш білок на пергамент.
За допомогою лопатки розрівнюємо по поверхні і відправляємо у духовку за температури 150 градусів на 30 хвилин, до зарум’янювання.
Дістаємо з духовки і накриваємо іншим листом паперу для випічки і перевертаємо наш корж. Знімаємо верхній пергамент, даємо коржу час охолонути.
Готуємо крем. Для цього вершки перемішуємо з цукровою пудрою, орієнтуємося на свій смак — більше або менше. Можна ще додати ванільний цукор і збиваємо. Якщо вершки базарні і точно не відомий відсоток жирності, то не поспішайте збивати міксером, щоб не збити їх в масло. Просто перемішуйте вінчиком вручну. І якщо вони занадто загусли, то просто додайте трохи 10%-х вершків.
Дивіться також рецепт вишуканого десерту апельсини в шоколаді.
Можна додати вершковий крем, при цьому відповідно зменшити спочатку кількість вершків. Наприклад: 300 г вершків та 100-150 г вершкового сиру типу Альметте або Філадельфія.
Наносимо отриманий крем рівномірно по всьому коржу. Розподіляємо ягоди.
За допомогою нижнього листа пергаменту починаємо згортати наш пласт у рулет.
Ну а далі прикрашаємо наш рулет на свій смак, наносимо трохи крему зверху і прикрашаємо ягодами, листочками м’яти… Можна прикрасити фруктовим соусом, шоколадом, мигдальними пластівцями.
Смачного!
Людмила Воропаєва,
ЗЕЛЕНА САДИБА.