Коли садити хвойні рослини в саду

Хвойні рослини – декоративні у будь-яку пору року та легкі у догляді. Принаймні, ялина, сосна чи ялівець за свою невибагливість вважаються жителями «лінивого» саду. А ще хвойні дерева і кущі здатні практично одразу після висадки стати справжньою прикрасою вашого саду, особливо якщо ви посадите дорослу рослину. Але і молоді хвойні дуже підходять для експрес-озеленення. Крім того, декоративні хвойні можна садити навіть взимку! Але є у них одна особливість. Помилки, допущені при переселенні, дають про себе знати лише через 3-6 місяців після осінньої пересадки, або через 1-2 місяці – після весняної. Тож процес висадки хвойних в саду надзвичайно важливий. Щоб він пройшов, як треба, прочитайте цю статтю.

koli-saditi-xvojni-01-1024x849-4682317

Коли садити хвойні рослини в саду

Коли можна садити хвойні рослини?

На відміну від більшості листяних порід дерев і декоративних кущів, хвойні рослини можна висаджувати практично цілий рік. (Це не стосується молодих новорічних ялинок в контейнерах. Їх не можна висаджувати в ґрунт одразу після свят. Треба дочекатися першого весняного тепла.) При цьому, як правило, навесні висаджують молоді саджанці – до трьох років. Зима ж – ідеальний час для переселення дорослих хвойних дерев і кущів.

Особливості весняної пересадки

Коли садити хвойні в саду навесні? Питання дуже важливе, адже календарна весна – це аж цілих три місяці з дуже різними погодними умовами. Виконувати весняну посадку хвойних дерев і кущів потрібно, як тільки земля розтанула настільки, що це можливо зробити. Тобто ранньою-ранньою весною, практично відразу після першої відлиги.

ялинка в контейнері

Молоде коріння хвойних починає рости при температурі ґрунту +3 градуси. А можливі заморозки їм не страшні. Якщо ви не встигли з пересадкою до початку активного росту надземної частини хвойних рослин, краще зачекати з цим до осені.

Важливо! В період росту бруньок декоративні хвойні пересаджувати не можна!

Які хвойні можна садити влітку

Влітку хвойні рослини садити можна, але тільки ті, що мають закриту кореневу систему, тобто продаються в горщиках. Але тут є один неприємний момент, який може звести нанівець усі благі наміри.

Річ у тому, що, зазвичай, ми не можемо бути стовідсотково впевненими в тому, чи не пересадив продавець у горщик з відкритого ґрунту хвойну рослину перед тим, як продати нам її, як контейнерну культуру.

Якщо мало місце таке явище, шансів, що хвойник, пересаджений влітку, приживеться на новому місці дуже мало. Навіть якщо при покупці він виглядає здоровим, і ви створите для його росту дуже привабливі умови.

хвойні рослини в контейнері

Саме тому досвідчені садівники не радять висаджувати влітку контейнерні хвойні, куплені у неперевірених продавців. У таких рослин більше шансів, якщо посадити їх навесні чи восени.

Як і коли підживлювати хвойні рослини, читайте в нашій публікації.

Якщо впевнені, що культура виросла в горщику, в якому вам її продають, і молодша трьох років (чим молодша, тим краще), сміливо проводьте посадку влітку. Обирайте вечірні години. Бажано — в дощовий період. Від палючого сонця рослинку доведеться деякий час (поки не укоріниться) затіняти.

Осіння посадка хвойних

Поради садівників щодо того, коли краще садити хвойні рослини восени, поділилися на два табори:

  • Одні вважають, що осінню посадку хвойних краще проводити в кінці серпня-на початку вересня, коли активно ростуть корені рослини. Це забезпечує її успішність.
  • Інші стверджують, що найкращий час для осінньої пересадки декоративних хвойних дерев і кущів – пора, коли вони тільки-но впали у зимову сплячку. В наших кліматичних умовах – це, зазвичай, листопад.

Важливо! В період, коли рослина готується до зимової сплячки (до трьох тижнів), її пересаджувати не можна. В цей час в ній відбуваються складні хімічні процеси, втручатися в які не варто.

Режим підготовки хвойних рослин до зими «включається» з приходом перших мінусових температур вночі. То ж ідеальний час для їх пересадки наступить через два-три тижні після цього. В цьому випадку, краще пізніше, ніж раніше.

Особливості зимової пересадки хвойних

Взимку можна пересаджувати будь-які хвойні. Зима, як не дивно, ідеальний період для цього. Але великі дорослі рослини краще висаджувати тільки зимою! Взагалі, декоративні хвойні «у віці» вважаються дуже примхливими до пересадки. Але їх приживання у нових умовах при зимовій пересадці наближається до 100%.

пересадка хвойних рослин зимою

Як правильно садити хвойні в саду – відео

Як правильно посадити хвойні рослини на дачі чи в саду, розкаже наступне відео.

Якщо плануєте висаджувати хвойні рослини в себе на дачі чи в саду, радимо передивитися 50 фото-схем їх оригінального розташування. А ще – вони ідеально поєднуються з трояндами. Як висаджувати троянди у відкритий грунт – тут.

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Сохранить