Коли краще садити троянди?

Мені завжди здавалося, що троянди в саду ростуть тільки у тих, хто знає якісь «страшні» секрети щодо їх вирощування. Я була впевнена, що така краса вимагає до себе багато уваги господарів, тому довгий час ці квіти радували мене тільки в букетах і на фото. Троянди ж — королеви саду! А королеви, як правило, примхливі і пихаті. Як виявилося, це правило троянд не стосується. Бо ці квіти дуже демократичні у догляді. І вирощувати їх — саме задоволення. Але, в першу чергу, потрібно знати, як правильно посадити троянди. Про це і розкажу у цій статті.

Коли краще садити троянди

Коли краще садити троянди

Читайте також наш матеріал 7 секретів вирощування троянд без «хімії».

Зміст

 1. Коли краще садити троянди в саду;
 2. Коли садити троянди навесні;
 3. Особливості літньої посадки троянд;
 4. Коли садити троянди осінню;
 5. Як правильно посадити троянду.

Коли краще садити троянди в саду?

Білі троянди, рожеві, червоні, персикові, помаранчеві… Різноманіття кольорів і відтінків цих бездоганних за своєю красою квітів просто вражає. І практично всі види і сорти троянд можна висаджувати, як і хвойні, весь сезон – з ранньої весни до середини осені. Щоправда, хвойні рослини можна висаджувати і взимку. Троянди, звичайно – ні.

Коли садити троянди навесні

Садити троянди весною краще тоді, коли ґрунт достатньо прогріється для цього, а погода вже не принесе неприємних сюрпризів у вигляді значних морозів. Як правило, з початку квітня. Але сьогоднішній погоді довіряти не можна, то ж краще обирати морозостійкі сорти троянд для висадки у відкритий ґрунт ранньою весною. Більш делікатні нехай почекають до кінця квітня – початку травня. Інакше вони можуть підмерзнути і виглядати, немов не живі. Або і зовсім загинути.

 

Щодо весняної посадки існує одне правило, чим раніше ви висадите навесні троянди, тим швидше вони приживуться і, відповідно, порадують пишнішим і довшим цвітінням вже в перший сезон (порівняно з квітами, висадженими пізньою весною). Але це не означає, що в травні, після встановлення стабільної теплої погоди не можна висаджувати троянди. Можна, але вони будуть розвиватися повільніше і цвістимуть не так рясно в перший рік.

Як доглядати за трояндами навесні, читайте в статті “Догляд за трояндами навесні”.

Чим раніше ви висадите навесні троянди, тим швидше вони приживуться і порадують пишнішим і довшим цвітінням вже в перший сезон

Чим раніше ви висадите навесні троянди, тим швидше вони приживуться і порадують пишнішим і довшим цвітінням вже в перший сезон

Особливості літньої посадки троянд

Знаєте чого варто посадити троянду влітку? Бо ви купуєте квітучу рослину і вже точно знаєте, яка вам дісталася троянда. Фото на упаковках, за якими ми обираємо ці квіти собі навесні, дуже часто брешуть. І іноді можна купити зовсім не той, що заявлений, сорт і навіть вид.

Але у літньої посадки є один мінус. Доводиться зрізати бутони і квіти рослини, задля її кращого приживання. Процес висадки вже квітучих троянд  має певні особливості:

 • Треба підрізати не тільки коріння, а й пагони (залишити приблизно 2/3);
 • Упродовж двох тижнів підливати троянди під корінь щодня, можна – і зранку, і ввечері, якщо стоїть спека.
Троянда, посаджена в кінці червня, зацвіла вже в серпні

Троянда, посаджена в кінці червня, зацвіла вже в серпні

Троянди на фото вище – мої, висаджені в кінці червня. Купила квітучі на базарі. Гарно прижилися і порадували повторним цвітінням до кінця літа.

Деякі садівники радять не давати цвісти трояндам, висадженим в поточному році (не тільки влітку, а й навесні). Це має сенс. Так квіти краще приживуться. Не витрачаючи сили на цвітіння, наростять потужне коріння і в наступному сезоні будуть виглядати значно краще. Але в мене рука не підіймається обривати бутони. І, може, вони в мене за сезон виросли не такі великі, як могли б, але добре перезимували і гарно цвіли наступного сезону.

Коли садити троянди осінню

Осіння посадка приваблива тим, що якщо посадити троянди вчасно – це вересень-середина жовтня, то вони встигнуть укорінитися до морозів, а навесні дружно «підуть у ріст» і зацвітуть швидше, порівняно з трояндами, висадженими вже після зими. Крім того, відсоток приживання «осінніх» троянд вище, завдяки прогрітому ґрунту і достатньому рівню вологи.

Як правильно посадити троянду

Щодо того, як правильно посадити троянду, то це досить просто:

 • Безпосередньо перед висадкою – зволожити (потримати у воді кілька годин) і обрізати корінці, залишивши їм сантиметрів 18-20 довжини. Засохле коріння відрізається до живої тканини. зволоження коренів троянди
 • Копаємо лунку – приблизно 40 см.
 • Землю змішуємо з компостом чи перегноєм. Пропорція – приблизно 1:10. Не використовуйте свіжий гній. Ним можна спалити корені рослини.
 • Обережно і рівномірно розміщуємо коріння троянди в лунці. Засипаємо її наполовину підготовленою землею.
 • Рясно поливаємо лунку з рослиною.
 • Засипаємо лунку доверху землею і знову поливаємо.
 • Мульчуємо ґрунт навколо троянди.

Важливо! Я раджу кореневу шийку троянди заглиблювати на один-два сантиметри в землю. Як показує мій досвід, приживання таких рослин стовідсоткове, і вони прекрасно переносять морози.

як посадити троянду фото

Коли висаджувати троянди, вирішувати тільки вам. Але створіть розарій обов’язково! Троянди можна вважати рослинами для експрес-озеленення – вже в перший сезон стануть прикрасою вашого двору чи саду.

Ще побачимось!

Надя Сусідка,

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить