Як правильно поєднувати кольори в інтер’єрі — 30 кольорових схем

Поєднання кольорів в інтер’єрі — одне з найважливіших питань при проєктуванні дизайну будь-якої кімнати. Існує безліч варіантів кольорів у природі. Деякі з них доповнюють та розкривають один одного, а інші — майже не сумісні. А іноді можна зустріти на перший погляд дуже незвичні поєднання, які просто зачаровують. Самостійно до такого і не додумаєшся! Як же знайти вдале поєднання кольорів для свого інтер’єру? Можна сподіватися на свій природний смак або ж керуватися вже наявними правилами та принципами. Саме про останній варіант і буде цей матеріал, де ми зібрали 30 готових кольорових схем для інтер’єру, що зроблять дизайн кімнати (будь-якої) гармонійним та довершеним.

Як правильно поєднувати кольори в інтер’єрі — 30 кольорових схем

Як правильно поєднувати кольори в інтер’єрі — 30 кольорових схем

Дизайн кімнати й кольори — схеми для гармонійного поєднання

Основний інструмент для гармонійного поєднання кольорів в дизайні кімнати — кольорове коло. За допомогою кола можна створити своє унікальне поєднання.

Існує декілька методів побудувати комбінацію кольорів за допомогою кола, зокрема:

  • Монохромність (Monochromatic). Використовуються різні по глибині та насиченості відтінки одного кольору. Наприклад, для синього це може бути світло-блакитний, бірюзовий та ультрамариновий.
  • Компліментарне поєднання (Complementary). Компліментарними, або додатковими, контрастними, є кольори, які розташовані на протилежних сторонах колірного кола. Виглядає їх поєднання дуже жваво і енергійно.
  • Тріада – поєднання 3 кольорів (Triadic). Поєднання трьох кольорів, що лежать на однаковій відстані один від одного, забезпечує високу контрастність при збереженні гармонії.
  • Тетрада – поєднання 4 кольорів (Tetradic). Колірна схема, де один колір – основний, два – другорядні, а ще один виділяє акценти.
  • Аналогічне поєднання (Analogous). Поєднання від двох до п’яти кольорів, розташованих поруч один з одним на колірному колі (в ідеалі – 2-3 кольори).

Ці методи дуже зручно продемонстровані на сайті canva.com. Оберіть основний бажаний колір та один із методів, щоб отримати результат.

Чорний, сірий та білий не представлений на колі, вони є універсальними, їх можна використовувати як основні (білий та сірий) та як додаткові.

Можна використовувати різну кількість кольорів: два, три або чотири, а до них додати універсальні (білий, сірий, чорний). Один-два кольори обираються як основні (фонові та на великих предметах), ще один-два як додаткові — вони мають бути помітними в дизайні кімнати. Інші додаються для різноманітності та акцентів у невеликій кількості.

Також в мережі можна знайти вже готові комбінації, які ви можете взяти за основу для свого інтер’єру.

Читайте також наші статті:

30 кольорових схем для інтер’єру

Всі фотографії відкриваються у повному розмірі з панеллю кольорів — клікніть на фото!

Читайте також нашу статтю про маленькі коридори і їх стильний дизайн.

Натхнення! 

ЗЕЛЕНА САДИБА.