Фіолетовий колір в інтер’єрі — дуже популярний вибір серед українців за моїми спостереженнями. А от особисто у мене він довгий час був не в фаворитах, адже працювати з ним, вважаю, не так просто. Але непросто, не означає неможливо. Колір дійсно гарний, тому заслуговує на увагу. За допомогою фіолетового та його відтінків можна створити стильний інтер’єр та потрібний настрій, якщо враховувати його особливості. Які відтінки фіолетового бувають, з чим їх поєднувати та як уникнути основних помилок, читайте у цій публікації.
Фіолетовий колір часто асоціюється з розкішшю, багатством і королівською владою. Він також символізує духовність, уяву та креативність. Світліші відтінки фіолетового викликають відчуття миру та спокою, тоді як темні відтінки можуть додати вишуканості.
Зміст:
Щоб знайти ефективні комбінації для фіолетового кольору, можна застосувати колірне коло:
Залежно від відтінку фіолетового, який ви використовуєте, слід застосовувати різні варіації наведених кольорів.
Читайте про кольорове коло та його використання у матеріалі за посиланням.
Світло-фіолетові тони, такі як лавандовий та бузковий, можуть створити в кімнаті заспокійливу атмосферу. Ці кольори добре поєднуються з іншими пастельними тонами (зокрема блідим жовтим, м’ятним) і нейтральними кольорами, такими як бежевий, кремовий та світло-сірий.
Ідеально підходять для спалень або інших кімнат для відпочинку, також їх можна використовувати як акцентні кольори у вітальнях і кухнях. Більш сміливий ефект можна отримати при поєднанні з темно-синім та вугільно-сірим.
Середні фіолетові тони, такі як ліловий та аметистовий, допоможуть створити теплу атмосферу в інтер’єрі. Їх можна використовувати в створенні акцентної стіни або як загальний колір кімнати.
Обидва кольори є досить універсальними і можуть добре поєднуватися з нейтральними кольорами, такими як білий, сірий і бежевий, а також пастельними тонами — світло-блакитний і ніжно-рожевий.
Залежно від бажаного ефекту дизайнери також поєднують аметистовий зі смарагдовим, золотим, сріблястим та темно-коричневим. Ліловий — зі світло-гірчично-жовтим, м’ятним, шавлійно-зеленим, коричневим, королівським синім.
Темно-фіолетові кольори — сливовий та баклажановий — часто використовуються як акцентні кольори в дизайні інтер’єру. Темно-фіолетові тони можуть добре поєднуватися і зі світлішими кольорами, такими як кремовий або бежевий, це додає простору, відчуття розкоші та елегантності.
Обидва кольори ефектно поєднуються із золотим та сріблястим. Вдалі партнери для баклажанового також: аквамариновий, салатовий, гірчично-жовтий, темно-коричневий, вугільний, світло-сірий.
Сливовий часто використовують у комбінації з чорним та білим, а також у поєднанні з оливковим, начиненим коричневим, світлим гірчично-жовтим, м’ятним.
Яскраві фіолетові тони, такі як фуксія та маджента (червоно-пурпуровий) — сміливий вибір в дизайні інтер’єру. Використання цих тонів може додати простору енергії. Їх можна використовувати як акцентні кольори в подушках, шторах або, наприклад, як акцентні стіни в кімнаті.
Важливо збалансувати яскравість такого кольору, щоб уникнути перевантаження. До фуксії дизайнери зокрема додають: м’ятний, світло-жовтий, темно-сірий, білий, лаймовий та бірюзу. Вдалі поєднання з маджентою можна побачити з холодним сірим, лаймовим, бірюзовим, помаранчевим, золотим та мідним.
Надмірне використання фіолетового може призвести до перенавантаженого та незбалансованого простору. Для підтримки балансу можна дотримуватись правила 60-30-10: 60% основного кольору (як правило, це нейтральний або приглушений колір), 30% другорядних кольорів і 10% акцентних.
Кожен відтінок фіолетового має свої півтони (холодні, теплі або нейтральні). Ігнорування цих тонкощів може призвести до дисгармонії. Баланс холодних і теплих тонів має велике значення. Поєднуйте холодні фіолетові відтінки з теплими нейтральними і навпаки, щоб простір не здався занадто холодним або стерильним. Спочатку слід визначитися з панівними відтінками (холодними чи теплими), а потім додавати протилежні кольори.
Фіолетовий може виглядати по-різному за різних умов освітлення. Природне світло може підсилити його яскравість, тоді як штучне світло може змінити його відтінок. Враховуйте ці особливості кімнати. В ідеалі, звичайно, слід перевірити фарбу або тканину в реальних умовах освітлення, перш ніж прийняти остаточне рішення.
Відсутність контрасту та використання фіолетового кольору в однотонній манері може призвести до тьмяного та плаского ефекту. Додайте контрастні кольори (це, зокрема, жовтий та зелений) або текстури та малюнок (через текстиль, килими, шпалери або декоративні акценти), щоб забезпечити глибину та цікавинку. Але не перестарайтесь із різноманітністю візерунків, щоб не створити візуальний хаос. Зупиніться на одному основному та менших вкрапленнях інших візерунків у додаткових кольорах.
Пам’ятайте про розмір вашого простору. У невеликих кімнатах темно-фіолетовий може зробити простір ще меншим і тіснішим, а от світлі відтінки з дрібними візерунками можуть загубитися у великих просторах. Враховуйте масштаб і відповідно регулюйте інтенсивність фіолетового кольору.
Попри достатню різноманітність фіолетового кольору, використання його в інтер’єрі, наприклад, у кантрі стилі або стилі мінімалізм, навряд чи спрацює. Переконайтеся, що вибраний відтінок доповнює бажаний стиль.
Дивіться також приклад використання сірого кольору в інтер’єрі у матеріалі за посиланням.
Всі фото галереї відкриваються у повному розмірі, достатньо просто по них клікнути!
Перевірте, перш ніж робити. Робіть викраси, прикладайте різні відтінки фіолетового, починайте з невеликих елементів.
Натхнення!
Ольга Дивисенко,
ЗЕЛЕНА САДИБА.