Незалежно від того, чи ви досвідчений кухар, чи ваша коронна страва — яєшня, кухня є важливою частиною оселі. Вона — «серце» дому, місце, де ми збираємося, починаємо наші дні, спілкуємось один з одним за їжею чи філіжанкою кави, ділимося новинами та святкуємо. Смаки у всіх різні, тому стиль оформлення кухні кожен обирає самостійно. Створюючи свій ідеальний простір, слід врахувати і красу, і функціональність. У цієї кімнати є свої особливості. Як зробити інтер’єр кухні стильним та практичним, розповімо у сьогоднішньому матеріалі.
Робочий трикутник кухні — це шлях, який об’єднує плиту, мийку та холодильник. Відстань між ними роблять в рамках 1,2-2,7 м, тоді процеси готування та прибирання будуть зручними та швидкими. Саме трикутник робить це поєднання максимально ефективним.
Форма трикутника та черговість цих точок при цьому залежить від форми кімнати. І, відповідно, краще уникати розміщення цих елементів в одну лінію один біля одного. А от стіл, де ви будете обідати, краще розташувати якомога далі від трикутника, щоб ці простори по можливості не перетинались і не заважали один одному.
Продумайте робочу зону — стільниця має бути достатнього розміру. Якщо у вас велика кухня із вільним місцем, можна поставити кухонний острів. Це буде і робочою поверхнею, і додатковим місцем для зберігання.
Про планування не тільки кухні, а й всієї площі будинку читайте в нашій статті про інтер’єр реального таунхаусу.
Обираючи оздоблення кухні, слід особливу увагу звернути на підлогу. Найважливіше — це надійність матеріалу, з якого виготовлено покриття. Простір біля плити експлуатується особливо інтенсивно, адже на підлогу в цій зоні може впасти їжа в процесі приготування, іноді й посуд. Тому для підлоги кухні слід обирати міцний матеріал, легкий у догляді та розрахований на довгострокову експлуатацію.
Секрет охайної кухні, на якій справді готують, це наявність робочої стінки. Вона може виконувати і декоративну функцію, але головне — її функціональність, кухонний фартух має бути легко мити. Якщо ви не плануєте частих ремонтних робіт, не використовуйте там модне рішення із гарячих новинок будівельного магазину, воно через рік-два буде неактуальним. Краще зупинитись на варіанті, що виглядатиме доречним максимально довго.
Читайте також нашу статтю Ідеальна кухня – 5 кроків до мрії.
Найкращим варіантом організації простору на кухні, стане гармонійне поєднання відкритого та закритого зберігання. Тільки те, що має бути постійно під рукою, розташуйте на рейлінгах, органайзерах та полицях. Звільніть стільницю від нагромадження посуду та електроприладів, якими користуєтеся не частіше ніж раз на тиждень. Чим менше приладів на видноті, тим більш акуратно виглядатиме інтер’єр кухні. Можна також заховати за фасадом холодильник і посудомийну машинку.
Зараз можна знайти безліч вдалих прикладів кухонь різних кольорів, обмеження зазвичай залежить від освітлення та розміру кімнати. Якщо кімната маленька і світла небагато, то рекомендують обирати теплі світлі відтінки (теплий бежевий, світло-персиковий, золотистий тощо), для сонячної сторони навпаки — холодні (блакитний, сірий, світло-зелений, холодний беж та подібні).
Як і в будь-якому просторі, треба враховувати, що темні кольори візуально зменшать розмір вашої кухні, хоч і виглядають досить стильно. При цьому інтер’єр кухні зазвичай візуально хочеться саме розширити, адже дуже рідко випадає можливість мати дійсно велику кухню. Тому світла кухня — безпрограшне рішення. А от темні акценти без проблем можна додати.
Читайте також нашу статтю Як правильно поєднувати кольори в інтер’єрі — 30 кольорових схем.
Крім центрального освітлення, має бути передбачене підсвічування робочої та обідньої зони. Чим більше підсвічування, тим краще. Освітлення різних зон має бути без різкої різниці.
Визначитись зі стилем оформлення кухні вам допоможуть фотографії нижче. Всі фото відкриваються у повному розмірі, якщо на них клікнути.
Натхнення!
ЗЕЛЕНА САДИБА.